Jump to content
Българският форум за музиканти

каква компютърна конфигурация


vhcs

Recommended Posts

Да ви питам относно процесора.Тъй като работя с Cubase и използвам предимно виртуални инструменти които мноого натоварват процесора ми (е той си е дърво от всякъде Celeron 1,7GHz), какъв процесор да си взема като имате предвид че става дума за изцяло нов комптър?

И ще имам ли някакви зацепвания ако си взема Athlon 6000+ двуядрен, всяко ядро по 3.00 GHz ,64 bit ако работя с Windows XP 32 bit,защото се опасявам че отново може да имампроблеми с зацепването или няма смисъл да се притеснявам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако се занимаваш само с МИДИ не ти е нужен особено добър компютър. До скоро имах Duron 900 mHz с 256 RАМ на 400 и Cubase ми вървеше горе-долу ок. Скоро си купих малко по-нов компютър Athlon 3000, добавих още 512 (общо 768) RАМ и сега върви перфектно.

Ето какво казват създаттелите за продукта си:

 

Minimum requirements :

PC :Pentium or Athlon 800MHz (1.4 GHz or more recommanded), 384 Mb RAM (512 Mb recommanded), Windows XP Home/XP Professional, ASIO or MME compatible audio interface, 1024x768 screen resolution (1152x864, dual-screen recommanded), one USB port available.

MAC : Power Macintosh G4/867 MHz (G4 Dual 1.25 GHz or more recommanded), 384 Mb RAM (512 Mb recommanded), Mac OS X.2.5 or more, CoreAudio compatible audio interface, screen resolution 1024x768 (1152x864, dual-screen recommanded), one USB port available

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

VST инструментите си искат и изчисления. Така че по-бърз процесор също би свършил работа :metalist:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

турнах Cubase-a на един лаптоп с Centrino 1,7 и 512 RAM - направо спи. Слагам си спокойно по 4-5 ефекта на писта и обработвам по 15-20 писти и няма никакви проблеми ... върви като пушка.

Значи си трябва як процесор иначе машината кляка. Ония celeron на 1,7 при първа възможност ще го сменя или ще миксирам другаде ... иначе си е направо мъка

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.Почти си избрах конфигурацията за компюътра с който ще музицирам.

Кажете бива ли я или не?

Core 2 Duo 2.4 гхз с 4 мб споделен кеш

2 гб рам памет Kingstion na 500 и нещо мхз

дъно -Asus с повечко PCI-express и поддръжка на 4 ядрени процесори

видео карта-някаква си G-force

Хард диск - 2 в RAID system

захранване с тих вентилатор(обещават да е много тих)

монитор 19 инча

Казаха ми че можело да се овърклокне процесора до 4 гхз, което хич не е малко и за RAID ,че като се свържели два диска се удвоявала скоростта на четене запис.

Това дали ще помогне срещу зациклянето, като сложим в това число и карта м-аудио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.Почти си избрах конфигурацията за компюътра с който ще музицирам.

Кажете бива ли я или не?

Системата е перфектна...ако имаш зацикляне...ще е от другаде. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ценен съвет за конфигурацията:

- Вземе те си (без значение от вида) видеокарта с два изхода за монитор и си сложете два монитора поне по 17 инча. Може и единия да е по-голям, а другия по-малък. Така ще можете да си сложите на единия трaковете, а на другия мишпулта или ноти. Във всички съвременни студия се изпозват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО два монитора. Аз съм си сложил на единия изход монитора, а на другия телевизора.

- Колкото до процесора: ами мисля, че всеки процесор над 2.0 GHz става за Cubase, както и абсолютно всеки двуядрен.

- За RAM паметта 1024 MByte са повече от достатъчно

- Харддискa не е от голямо значение.

поне според мен е по-добре тези пари да се хвърлят за два монитора АКО СМЯТАТЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАТЕ СЕРИОЗНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, двата монитора са вече по желание (преди това по възможности). Макар и с някои перипети и каскади (заради процесора най-вече), аз примерно все пак се оправям с P3 866 MHz и 512 MB RAM.

Размерът на харда идва в крайна сметка от цялостното предназначение на системата и употребата й. Ако е широко и освен това се ползват семплирани пиана и пр., ще трябва да е по-дълбок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, двата монитора са вече по желание (преди това по възможности). Макар и с някои перипети и каскади (заради процесора най-вече), аз примерно все пак се оправям с P3 866 MHz и 512 MB RAM.

Размерът на харда идва в крайна сметка от цялостното предназначение на системата и употребата й. Ако е широко и освен това се ползват семплирани пиана и пр., ще трябва да е по-дълбок.

Е все пак става въпрос за компютър предназначен само за музика. За това и казах, че парите за процесори и харддискове е добре да се вложат за монитор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта на въртене на хард-а или (rpm) е от значение за бързото четене на файловете. А иначе за двата монитора искам да попитам нещо. Могат ли да се вържат с 2 видеокарти(щото имам една в излишък в момента и...)

А и salt с тази конфигурация която си избрал нещата ще ти вървят без грешка, но ти препоръчвам да си вземеш по-бърз рам, защото на 533 мХц е едно а на 800 е съвсем съвсем друга работа просто няма място за сравнение. Аз бях с 512 на 533 след това сложих пак 512, но на 800 и разликата беше почти 2 пъти по голяма производителност. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички. аз съм малко нов в тая област, за което предварително се извинявам.

вместо да отварям нова тема пиша тук, защотото темата ми се стори най-подходяща и за моя въпрос.

скоро си сглобих една нова конфигурация c2duo 6600, asus commando, kingston HX 2x1 ddr2 800

последното което остана да ми смущава съня е аудио картата.гледах из нета, че общо взето има 3 варианта, PCI USB ili Firewire. ако се намери някой да ми обясни с думи прости какви са разликите като предимства и недостатъци, ще съм му много благодарен. :secret: както и да ми предложи някакъв конкретен модел до 400-500 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MDMACORP всички рам памети с работна честота над 400 и нещо или 500 беше (не се сещам точно) е ddr2 а над 800мХц е ddr3 :hysterical:

 

Зависи за какво точно ти трябва картата bmo. Дай някакво уточнение на функциите които ти трябват-миди, запис на вокали,

запис на инструменти...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.