Jump to content
Българският форум за музиканти

каква компютърна конфигурация


vhcs

Recommended Posts

тука от няколко дена има ядове с компа. като тресна 7-8 писти на Cubase-a и им турна малко ефекти и компа кляка ... та на моменти само рестарт го оправя. Направо здава багажа.

 

Позвам един целерон на 1,7 ама е с дъно на таян (правят сървъри) и е с RAID има и 1,25 GB Ram ... абе процесора май куца.

 

Дайте моля малко инфо и препоръки какъв комп се препоръчва ... дуал кор или дуал ксенон .. ко да си взема та да забравя за тия грижи (или поне да ги сведа до минимум)

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

чак пък дуал кор.....

ми принципно над 2,5 ГХЗ едва ли ще прави проблеми

ако дъното ти е съвместимо може да вземеш един целерон не помня модела ама на 3,06 ГХЗ бачка и е ефтин

под 100 лв е

верно са куча марка ама отскоро ползвам такъв и още не съм успял да го срина :offtopic-001:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирай windows, и дефрагментирай хардовете:offtopic-001:. Виж дали всички вентилатори бачкат, и далки под тях не е станал килим от прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирай windows, и дефрагментирай хардовете:offtopic-001:. Виж дали всички вентилатори бачкат, и далки под тях не е станал килим от прах.

 

мдаааа, с това ще почна ама мисля че няма да има голяма файда ... ще се разровя да видя какви процесори подържа дъното и дали ще мога да мина метър само с процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Device Manager, виж конфигурацията на хардовете и IDE контролерите, и виж, дали хардовете са на ULTRA DMA MODE X (x = 1,2,3,4,5,6...), или са на PIO(кофти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и почистване и донагласяне да правиш (прави го, хубаво е по принцип) няма да оправиш работата изцяло - този проФесор си е пълно дърво - Виж точния модел на дъното и ако не е някое забравено от Бога, ще успим работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и почистване и донагласяне да правиш (прави го, хубаво е по принцип) няма да оправиш работата изцяло - този проФесор си е пълно дърво - Виж точния модел на дъното и ако не е някое забравено от Бога, ще успим работата.

 

от вчера и аз това си мисля. свалих един уиндоус ... ама проблема наистина идва от процесора. РАМ има та дори по 600 МБ седят свободни, дисковете са бързи и са р РАИД - всичко идва от процесора. Ще гопогледна дали няма прах и не се охлажда, ще видя кво е дъното и ако подържа P4 или по бързи целерони ще е супер ... ако не кофти

 

Поздрави и мерси за помоща

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 1.5mhz и 768Mb ram и е пушка

с nuendo 3 съм и слагагам ефекти в реално време

и вст интсрументи и до 12 трака е перфе

после ако почне да скърца, увеличавам латенцията

и докарвам 16 трака, което ми достатъчно

 

 

но на него няма интернет само нуендото , 5 игри и плъгини

 

преинстал на вина направи и огледай захранването - волтажите там.

има една еверест, която е много полезна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нещо май няколко файла са се скапали. Защото само с тях имам ядове иначе машината се справя доста добре. Разбира се че фризвам - дори обикновенно само 1-2 трака не са фризнати с които работя в момента. Дефрагментирах диска, чудя се дали да преинсталирам уина че си е поне 2-3 часа играчка ... намерих Р4 на 2.8 Gh които дъното ми го подържа за 70$ и се чудя дали да не ъшпдейтна и да намажа тогава уина.

 

Абе ще се пробеам още така и ако не върви ще десйствам. Мерси за информацията

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го смениш с някой тези новите селерони може би няма да имаш проблеми, но ако смяташ да го изцеждаш докрай по добре се замисли за пентиум 4 (от обикновените модели, другите са ТВЪРДЕ скъпи) - аз имам от 2 години Р4 на 3,6гхз и досега не съм имал проблем да се претоварва процесора (освен при видеообработки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем или с уиндоуса, или някакви хардуерни конфликти, или недобро охлаждане.

 

Изчисти си компа от прахта, и му смени силикона на процесора. Така ще отстраниш проблема с кофти охлаждане.

 

Ако си с кофти захранване и от там може да ти идват проблемите. Препоръчвам ти фортрон. Като за твоя комп ти стигат и 250 вата.

 

Аз съм с амд на 1.8Гхц , 1гб памет и моят комп бачка с фотрон на 250 вата захранване (гледай да е с голяма перка - по-безшумни са)

 

Е вече ако си решил да си сменяш процесора давай смело :P

 

 

Ако 1 компютър забива до такова ниво, че само рестарт го оправя това не е признак, че процесора му е слаб ;)

 

 

ПС: сетих се да погледнеш и кондензаторите на дъното. Ако са се издули това със сигурност оказва влияние за нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си - често при слабо охлаждане няма проблем докато не се натовари много, тогава прегрява и компа забива или захранването кляка и някой път може да изгори и много яко да изпържи дъното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Отварям темата и ако има още един офтопик ще има последици. Извинявам се, че изтрих 18 коментара, но темата беше за съвсем друго! И няма да се карате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.