Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на класическа китара с по-къс гриф, но широк поне 50 мм


ipolit

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко месеца се уча да свиря на китара. Купих си един смотаничък Fender FC-1.

Проблемът ми е, че пръстите ми не са много дълги и освен това не съм първа младост, тъй че вероятността да ми се разтегнат не мисля, че е кой знае колко голяма.

Та искам да попитам дали може да ме насочите към някой по-бюджетен модел класическа или фламенко китара, която да е с размери 630 мм, но тези които намирам са с 46 мм широк гриф, а аз искам да е поне 50.

Има такива, ама не съм открил нищо под 800 евро примерно, а на мен по- ми се ще да е максимум 500 лв.

Eто какво имам предвид

Cordoba C9 Parlor

или

HANIKA 50 MC 63/50

Предварително благодаря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих 2, които отговарят на изискванията и не са съвсем куча марка. Естествено това е възможно най-ниския клас и на двете иначе уважавани фирми.

Cordoba Dolce и Alhambra Señorita 3 C - 7/8

Двете изглеждат общо взето еднакви като Cordoba-та има метален прът в грифа, което може да е предимство. Цените и на двете са по около 500 лв. Гадното е, че трябва да се поръчат онлайн, което означава, че не мога да ги огледам, а в тая ценова категория може и да има изненади.

Някакви мнения коя да предпочета, ако реша да купувам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S и R моделите от Soloist серията на Кремона се предлагат и с размер 630мм, при които широчината на грифа е 50мм. И са под 500 лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен първият ми избор беше Кремона, ама е много сложно човек да намери нещо актуално като цена и модел. Гледам американския сайт, там са листнати само стандартни и цените са доста високи.

Иначе намерих една, която изглежда точно каквато би ми свършила работа, но си нямам на идея какви пари струва - Sofia s63c - 630 mm/50 mm ширина на грифа. По чуждите сайтове цената варира от 230 до 850 евро.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://musicdivision.bg/ имаха Кремона акустички, но нямам представа какви модели и цени, нищо не им разбирам на кухарките. :)

Някой си има обява в ОЛХ за един от споменатите горе модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая в ОЛХ е нещо сбъркана.

Моделът отговаря, обаче човекът е написал, че е 1/2 - за много малки деца и така изглежда на снимката.

А това, което ми трябва като размер е 7/8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не се сещам за конкретна китара, но млако офтопик - българска китара ще да е. Нали стандартният български бил къс и дебел ???.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.