Jump to content
Българският форум за музиканти

Една интерпретация на "take Five"на Брубек


yotzzo

Recommended Posts

И що го махнахте ся файла? ;(

 

Отлична препратка на контрабасиста към свободата на интерпретацията, незабравимо изпълнение на две гневни жени! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Някой злобар ни го е махнал - не сме ние, признаваме си :thumbs_up:

Ето го отново :whistle:

 

Това, за жените ми хареса :bravo::greenangel::cheers2:

 

П.П. и едит:

Все забравям да кажа, че по план, парчето е над 10 мин, но заради мое подвеждане и др. се получи толкова кратко! :surprise:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да схвана защо ни се връзвате и ни коментирате толкова много? :)

 

"Е,кажете нещо,мили колеги,аз толкова много се заяждам с вашите музикални несъвършенства..Мисля,обаче,че го правя креативно и позитивно :D Очаквам да ви чуя :dance: "

 

Не е зле да си изясниш за себе си искаш ли мнения или не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Импровизационната част на парчето ми напомня малко Колтрейн към края на 60, особено баса и барабаните-първична афро интерпретация. Кефи ме, но ако трябва да бъда честен това не е take five. Все пак дори Колтрейн е бил прецизен към изпълнението на дадена тема, която не е мислена от него - нещо като уважение.

 

Пожелавам ви успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим това, което казаха всички - неспазването на темата, което е леко дразнещо, като цяло парчето е горе-долу... Става, но с една основна забележка - в това парче има според мен мат'риал най-много за една минута, а вие сте го проточили цели 5 минути и е супер отегчително, особено след средата. Ако имате да казвате нещо, го казвайте, ако не - не. Казвате нещо само от 1:53 до 3:07, това е минута и 14 секунди, останалото е сгрешена тема и някакви саундчекове и разсвирвания на барабаните. Значи ако извлечете есенцията от тази минута и 14 секунди и си оправите темата, парчето ще стане много добре <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско,като цяло:hysterical: За темата съм абсолютно съгласен-подходих безотговорно свирейки по памет нещо което не съм слушал отдавна.Това за саундчека много ме весели :hysterical: По въпроса за дължината пък-всичко става на момента-намаме регламент за време-това си е чиста импровизация.Ще вземамем под внимание вашите мнения в случай,че се съберем да свирим отново.От този запис на репетиция не сме се събирали...:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Кажи кой е, ако обичаш, че неговото име се споменава у всичките ми риъл-букове, пък не искам да се излагам - тези неща са важни (е не колкото вярно научената тема, но все пак)?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Авторът на "Take Five" не е Дейв Брубек:thumbs_up:

Просто се сетих.

Мисля,че е простимо един музикант да не знае кой е авторът на някой стандарт.Много по-зле е,ако бърка размер 5/4 с 5/8....

Просто се сетих:rocker:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.