Jump to content
Българският форум за музиканти

Chd


adXok

Recommended Posts

Не че повечето от вас ще разберат каква е концепцията на тази група, но ако искате

може да си ги изтеглите от нета, цирка, залива или от където намерите за добре.

 

На който му се чете и слуша, го поздравявам! На който не му се чете, изобщо да не отваря

тази връзка:

CONTROL HUMAN DELETE

 

За да няма недоразбрали отново, да поясня, че става дума за ултра тежка банда...

бих нарекъл стила им астрален метъл, по подобие на Samael, Ephel Duat и Covenant (албума им Nexus Polaris)

или дори Arcturus.

 

Групата е датска и е много добра. Идеите трудно ще ги схванете.

Нямам предвид само музикалните... Не реагирайте първосигнално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ....... не успях да ги харесам тия стилове и това е ..... не че е задължително ама ...... сигурно е от възраста . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеко,

абе то и аз изобщо не мога да се насиля и да слушам нещо от популярния емо-кор, емо-рок, емо-метъл,

цеца-рок, цеца-кор и там квото име се сетиш за представка, ама сигурно имат добри попадения...

Естествено не и сред комерсиалните банди като Линкин Парк, Лимп Бизкит и тем подобни шитни.

 

Например аз считам Dimmu Borgir и Cradle Of Filth за аналога на Линкин Парк, Лимп Бизкит в блек-метъла!

Пълна комерсия и никаква музикална стойност (за мен).

 

Дори и Dream Theater ги определям все повече като такива аналози, но в прогресив-метъла...

Айде изгонете ме вече...

 

Аз слушам с еднакво удоволствие, както Michael Jackson,

така и Muhammed Suicmez (китарист и вокал в германската ултра тежка банда Necrophagist).

Не знам... така съм се родил просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло , приятелю аз наистина мисля , че имам проблем с тая музика - имам придвид с така наречените ултра тежките стилове от типа на блек метъла да речем - изхождам от гледна точка на това че по незнайни за мен причини тия стилове са страшно на мода - гледах преди време по ММ единственото предаване за рок Фрактура - и там от 20 клипа 18 бяха на групи от тоя тип , което може да означава или че тези стилове са много вървежни , или че музикалните редактори са фенове на тая музика или че фирми разпространителки си плащат за това но с оглед на това че и в западни сайтове от типа на Kerrazy ситуацията е подобна - над 80% от постовете са на теми около блек метъла и сие то съвсем явно е че говорим за ясна тенденция ...... а иначе се оказа че има и стил депресивен блек каквото и да означава това ..... в смисъл че понятието депресивен не било описателно за целия стил а за ориентацията на конкретни групи от него :) ...... но кво ли разбирам аз от блек . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стотиците групи, които са ми минали през ушите, аз също считам, че има няколко от всеки стил,

които създават музиката на този стил и други, които просто имат "по-платежоспособни" продуценти,

които пък всъщност са ги създали от чисто търгосвски подбуди.

 

Например, много хора биха казали, че Samael не е блек-метъл банда, Covenant и някои други,

защото просто не се вписват в популярната схема на този жанр: а тя е Dimmu Borgir, Cradle of Filth.

 

Разбира се, когато им кажа на такива "образовани от телевизията" хора, че тези групи са

поп-групи за този стил, а че истинските банди в жанра са само за тези, които са си ги открили сами

дори преди да знаят изобщо нещо за тях от телевизия или друга медия. По свои си пътища...

 

Все повече групи, изпълнители, формации, галимации и какви ли не още скупщини от хора ще

могат да "изявят себе си" благодарение на Интернет. Просто трябва да се търси.

 

Има групи в затътнтени предградия на Сао Паулу, които нямат костюмите, прическите и телевизионното

време на групи като Dimmu Borgir, Cradle of Filth, Limp Bizkit или Linkin' Park, но тези банди ги мачкат

от всякъде по музикантски нюх и подход към творенето на музика.

 

Защо ли?! Ами защото не им се налга да изпълняват договорени ангажименти-графици:

"Днес, от 9.00 до 12.00 сте на снимки за първата страница на списанието "Метълът днес" или "Жената днес".

След това обядвате, после от 13.00 до 15.00 отивате на откриването на магазина за кожени дрехи "При кожодера"."

И така нататък неща, които отделят музиканта от творчеството му.

И затова не е чудно, че такива групи само в първия си албум, най-много до втория си заслужава да се слушат!

 

И с група като Korn е така... Да не говорим за групи, които вечно искат да са на върха като Metallica, които

направо вече стават за смях в последните години. Ама то си е казано, че човек трябва да знае кога да спре.

Да не говорим за надменното им отношение към други групи и от друг стил. Например Ларс Улрих много ми падна в

очите преди доста години като го чух какви глупости ръсеше по адрес на германския дет-метъл. Хора - всякакви!

Ларс просто беше малко поизнервен в интервюто явно и си поизпусна нервите... .

 

Arcturus, една моя любима група ("която естествено не е блек-метъл, щото изобщо не прилича на Dimmu Borgir или

Cradle of Filth" за масата от фенове) записали оставащата бройка албуми, която искала от тях компанията им, за да

могат да си прекратят договора за отрицателно време и се отдали на собствената си музика...

И сега представи си... са прогресив-група!?

Друга банда Symbyosis от Франция. Само записват в къщи... няма компания да ги ръчка, нямат нищо.

Уж трябва (заради вокалите) да са блек-метъл група... ама не, считат се за прогресив-метъл!

 

Грешна е представата на масата от хора, че блек-метъла е общото за антихристиянския и сатанинския метъл.

първо тези хора още като ги погледна в очите и разбирам, че нито знаят какво е християнство, нито сатанизъм...

остави, те дори не знаят и какво е метъл. А-а, да... да се обличаш в черни дрехи, обут в кубинки, дълга коса...

Мода!? Това е първосигналният човек. От такива хора се нуждае поточната индустрия и тя си ги възпитава.

 

За мен музиката не е това как се обличам, колко плакати, картички и автографи от музиканти съм събрал или колко

момичета-фенки на групата съм "минал" досега! За индустрията е! Това не може да се спре...

И ще е така, защото повечето хора ги мързи да търсят... Първо, защото никога и не могат да разберат какво искат (търсят).

И второ, защото е по-лесно да си се носиш по течението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.