Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампово комбо само за 98 Euro/


Liquid

Recommended Posts

Принципно доста хора споделят мнението, че EL34 и EL84 имат по-винтидж, рокаджийски тон, с повече интермодулационни изкривявания, докато 6V6 са по-подходящи за modern хай-гаин звук.

Не знам до колко това е така, но може би има известна доза истина в него.

Не съм имал възможност да сменям лампи на даден усилвтел, за да чуя разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напротив! Сбирките с лафене пред тото-то са символ на безгранична свобода на въжделенията, словото и поведението,в името на интереса към определена тема(често преминава в стремеж - "да си интересен").Няма ограничения за възраст,пол,обществено положение...дори за познания по въпроса(да не говорим за елементарни скрупули).Този тип обществено изразяване и състояние на духА не е подвластно,и зависимо от никакви режими,системи,правила,закономерности и закони(вкл. природни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно доста хора споделят мнението, че EL34 и EL84 имат по-винтидж, рокаджийски тон, с повече интермодулационни изкривявания, докато 6V6 са по-подходящи за modern хай-гаин звук.

Не знам до колко това е така, но може би има известна доза истина в него.

Не съм имал възможност да сменям лампи на даден усилвтел, за да чуя разликата.

 

тука братле си разбунил духовете яко

 

принципно 6v6 се ползват във винтидж ампове

el 34 са типичен бритиш саунд - изкривяват характерно в крайния амп

 

относно еl 84 ако са само 2 броя рядко се слага добър изходен траф за да звучат добре и са си практис амп туби

 

с квартет еl 84 не съм си имал зимане даване (vox ac 30 )

 

за стотен и последен път пиша в тоя форум това

е34 - бритиш (разбирай маршал ) саунд - характерно е изкривяване както на преампа така и на крайния амп

най грубо казано саунда е е с наситени режещи среди типично олдскул хеви метал

 

6l6 amercan vintage (фендер), american modern (солдано и последвалите 5150 , дуал ректо и тн) - изкриваването е основно от преампа , крайния амп е доста линеен имаме добре балансиран краен амп със добре подчертани ниски

за справки потърсете си семпли

 

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме разбирайте погрешно - имам подобен като структура амп - копие на фендер принсетон със 6в6 и при положение на мастер около 6-7 има винтидж рокаджииски драйв, а при 10 е много омазан (подобно на омазването получаващо се от ел34ки във песента смоук он да ватер примерно :unsure: ), предполагам че и същото да е със ел84, макар и да съм свирил само на РР амп със ел84 - идеята ми беше че ако се разчита само на крайното стъпало за драйв (защото преампа има малко гейн) се получава кофти звук (поне за мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, значи в крайна сметка линейните туби са 6L6, не 6V6.

Off: Тези руските 6П3С на какво трябва да са аналог??

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно еl 84 ако са само 2 броя рядко се слага добър изходен траф за да звучат добре и са си практис амп туби

Дими

 

ако не беше използвал думата рядко - щях да ти кажа че грешиш

има меса буги ампове с 2 ел 84 - дет са супер,

ампег джет - е поне клубен амп - не само практиз =

тоест не бива сьвсем да се подценяват и тези ампове с 2 ел 84

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off: Тези руските 6П3С на какво трябва да са аналог??

 

карам по спомен - на 6л6 - 5881

но си има каталози за справка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off: Тези руските 6П3С на какво трябва да са аналог??

Ако не се лъжа на 6Л6,но 6П3С-Е звучат по-добре и имат по-дълъг живот.Така съм чувал,може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно еl 84 ако са само 2 броя рядко се слага добър изходен траф за да звучат добре и са си практис амп туби

с квартет еl 84 не съм си имал зимане даване (vox ac 30 )

 

Недей така с тези изявления за 2-та броя, че закри Половината производство на Dr. Z, Victoria, че и Matchless за финал... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6п6с е аналог на 6V6(GT)

6п14п е аналог на EL84;

6п3с-Е е пълен аналог на 6L6, издържа и на голям тормоз - например 600волта анодно ;)

разликата между 6П3С и -Е е, че първата е копирана от 6L6 през 30те години и е с лоши характеристики, докато е -Е е по-съвременно копие и военна версия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.