Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за български къстъм китари


Recommended Posts

Здравейте някой има ли впечатления за китарите от този сайт:

https://glazcustoms.com/#contacts

Продават и в ebay.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглеждат, но никъде не пише къде се произвеждат.  Откъде разбра, че са български ? Съмнява ме това, защото  пише, че адаптерите и ключовете са техни, пък не знам някой да произвежда серийно (дори и малки серии) адаптери и хардуер. Хайде, за адаптери може и да има, навремето Хранов си правеше сам адаптерите), но за ключове и мостове силно се съмнявам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че шипват от тук не означава, че са тукашни. Имаме съседи които не са в ЕС, може и това да е причината да шипват от тук!

Просто си разсъждавам, но все някой щеше да знае нещичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка ЦЪК

Младежи от Пазарджик със самоделен CNC рутер. Никой нищо не знае защото таргета е външен пазар, мога само да кажа браво на младежите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално изглежда добре китарата, предизвиква интерес, аз бих задал няколко въпроса. Грифа, на хартия, е по-широк и дебел, като на лес пол тип китара, както и скалата е къса. Което контрастира с модерната форма на тялото на китарата. 

Грифа не пише от какво дърво е, но тъй като всичко останало е от орех, предполадам и той е от някакво парче тъмен орех, като топа на тялото. Как е това дърво за гриф,  стабилно ли е, особено като е само от едно цяло парче? Как реагира на разлики в температурата и влажността на въздуха, в сравнение с клена, който се ползва масово за грифове?

Интересно е, че струните правят много остра чупка след бриджа към дупките в тялото, до сега не бях виждал да са толкова близо. до TOM бридж. Като цяло е рядко срещано TOM бридж на китара без арчтоп. Какви минуси може да има това?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука на село знаем Коцето (KD), Vandell, Дзерджински (тва не се наемам да го пиша на латиница !),  ако пропускам някой да извинява, но общо взето това са лютиерите, които ходят на малкото (но растящо) изложенийце покрай Първия Учебен Ден, и чиито инструменти се подвизават околовръз (или поне около мен).  Инструментите на тия хора могат да се видят, пипнат и тестват при познати,  на преждеупоменатото изложенийце или по все по редките форумни сбирки. Дето се вика - тия са тествани.

    Широко приветствам всякакви младежи от всички краища на необятната ни страна, които правят музикални инструменти (да не бъркаме дърводелството с лютиерството, нали...), със и без CNC фреза, само да може тия инструменти някъде да се видят и пипнат. Щом произвеждат количества за Ибей (а не като преждеупоменатите ни лютиери по 2-3 китари на месец) - значи няма да им е проблем да уговорят някой магазин и да оставят няколко китари за проба и продажба. Хем ще се уверим в качеството им, хем и реклама ще си направят, пък и като им гледам цените - достъпни са - хем и някоя продажба може да има...

   Мен само лееекинко ме притеснява факта как си правят хардуера. Щото дълбоко и искрено, от сърце, се съмнявам някой в милата ни родина да може да произведе серийно маслен касулиран ключ за китара (machine head, както му викат в Ебея)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях също доста скептичен преди 10-тина години преди да попадна и започна да работя в сферата на производството. Та всичко е възможно, а като гледам хич не се интересуват от някакъв вид реклама на местна почва или дистрибуция. Според мен, който има интерес ако се свърже с тях на дали ще му откажат! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/27/2020 at 10:36 PM, lyu_records said:

Аз бях също доста скептичен преди 10-тина години преди да попадна и започна да работя в сферата на производството. Та всичко е възможно, а като гледам хич не се интересуват от някакъв вид реклама на местна почва или дистрибуция. Според мен, който има интерес ако се свърже с тях на дали ще му откажат! :)

ами писах им на мейла но никой не се обади...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди седмица вече им писах на имейла, питах дали са в България, къде може да се пробват техни китари, но няма отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да си правят сами хардуер - има достатъчно компании, които предлагат различни нива на качество и опции и които могат да ти произведат желания от теб хардуер. В зависимост от това колко дълга серия поръчваш и от цената, която си склонен да платиш, можеш да получиш дори и абсолютно уникално изделие.
Това е едно възможно обяснение - хардуер, произведен по техни изисквания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.