Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

Прав си, парчето е супер, обаче, нали разбираш, че Роб, Кърк и Джеймс въобще не са никои според някои твърде отдавнашни членове на форума, и даже въобще не са комплимент, а са обида. Както и да е, на Роб, Кърк и Джеймс това не им е попречило да останат в историята на хеви метъла. Иначе - и на мен трак 1 ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super, музиката е по-важна от това, дали записваме с лампа или транзистор.

 

Покрай този "шедьовър" се поразмислих. Първо за мен шедьоври са Stargazer -Rainbow,

Somewhere in time - Maiden. Помня, все едно беше вчера, как бях с ученическата униформа и някой ми бе продал английска тава (ЛП) -Райзинг рейнбоу. Не толкова отдавна беше времето, когато свирех кавъри на Мейдън и самуера ми е може би най-любимото им. Така, че от едните съм взел заглавието, от другите темата. А моят текст ще го чуете.

Ако има някакъв шанс да го запиша с оригиналният певец, наистина може да стане шедьовър, поне за бг хеви метъла.

Ако не, ще пробваме с настоящият ни певец, който е само 16 годишен и в процес на учене.

Тези дни преслушвам дискографията на Рейнбоу, доста шедьоври имат, имат и по обикновени песни.

И стигам до извода, че може би, няма да мога да направя второ толкова добро парче, просто май трябва пак да работя

с онзи певец, стига да се върне в Бг. Както и да е, когато песните ми станат в студийни варианти,

ще може да ме оцените по-добре и като композитор и като текстописец.

Мисля, че имам сили( талант или каквото там е) да направя нещо, което е по някакъв начин съизмеримо с Похода на Божидар Главев и песните на БТР. Зесега, само си говоря, като стане готово, тогава ще оценяваме/преценяваме и тн.

А колкото до голямите спецове и непризнаващи нищо освен лампа. Ок, fats,който малко се заяде, го познавам лично и нямаме никакъв конфликт. Пича си е такъв, явно мисли Металика за изпущеняци и не признава нищо, що не е лампа.

А дано някой, някога му каже, за нещо негово, разбира се обезателно записвано с лампа и смазващ звук, че е шедьовър.

Независимо, дали е или не, важното е, поне някой да си го помисли и да му го каже.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да се сравнява лампов 100 вата и повече с транзисторен или хибриден е неуместно.В първия си боцваш китарката директно само с кабела и толкоз.При другите икономията я даваш за един куфар допълнителни кутийки и накрая пак наново.При малките комбота работата е на кантар защото и цената им е сходна.Харесват ми сравнения на МЕСА за 6 бона и някакъв си там амп.За справка месата е пълна с лентови кабели,миши опашки и зелени платки е и 11 бр.лампи има все пак е печено глиганче нали.Та така де къде е на магарето оная работа и на мухата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.