Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

Добре, имам въпрос - как статията за микрофонни предусилватели, използвани за студийни записи на поп музика, би трябвало да ме убеди че не транзистора, а именно лампата "е истината"?

 

Упътване: тук е раздел китара и се предполага че ни интересуват лампите и транзисторите в контекста на китарните усилвателии и кубета, а не на микрофонни предусилватели :lol:

 

Вярно и аз се изказвам остро, ама обобщенията по темата ми бъркат в нервната система (сигурно се засягам :lol: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са толкова много хората дето ползват кубета

 

 

Е тва пък как го измисли????? Как така не всички използват кубета??????? Аз лично не се сещам за голям китарист, който да не ползва кубета??????? Ти ме хвърли в размисъл???????? Баси?????? :lol::lol::lol: :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви модели на ривера има в РФ? интересно ще ми е да пробвам някой хай гейн модел (SLO100 май беше такъв?).

Само малко уточнение - SLO100 e модел на Солдано:lol:

 

Риверата в Райзинга е Knucklehead и е/беше на китариста на Сигнал.

 

п.с. относно спора - по тези спорове се изписаха 100 листя само в този форум и поне стотина милиона в други и съществува от поне 20 години. Крайния извод е винаги, че всичко е въпрос на вкус и всеки си има собствен чифт уши :lol: Да си слуша какво му харесва и му създава приятност :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко уточнение - SLO100 e модел на Солдано:lol:

 

Риверата в Райзинга е Knucklehead и е/беше на китариста на Сигнал.

 

п.с. относно спора - по тези спорове се изписаха 100 листя само в този форум и поне стотина милиона в други и съществува от поне 20 години. Крайния извод е винаги, че всичко е въпрос на вкус и всеки си има собствен чифт уши :lol: Да си слуша какво му харесва и му създава приятност :lol:

yes, нещо се заплеснах

солдано ми се пробва

ривера не са ми интересни :-)))

През ръцете на Сашо какво ли не е минало ...

 

наистина всичко е въпрос на вкус, но той се формира под влияние на средата. когато на времето свирех само с лариос, Л55 и камиончета един чичка ми отвори очите ... ако аз го направя за 1 човек само - пак ще съм щастлив! обаче никой не волим пряко сили ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

 

наистина всичко е въпрос на вкус, но той се формира под влияние на средата. когато на времето свирех само с лариос, Л55 и камиончета един чичка ми отвори очите ... ако аз го направя за 1 човек само - пак ще съм щастлив! обаче никой не волим пряко сили ;-)

:lol: добре казано ! :lol:

Яз вече съм я свършил таз' работа за някои хора и съм искренно доволен от себе си :lol: хехеххе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са толкова много хората дето ползват кубета

 

:lol: това определено е виц :lol:

няма китарист (от големите имена,и дори не 4ак толкова големи) който да не свири с кубе!!!!!!!!

Ако си мислиш че се ползват процесори и симулатори...абе просто забрави :lol:

А относно темата,доста глупости и ненужни писания има! Всеки си има мнение и то се базира на това,какъв стил те влече! Аз си падам по блус-фюжън китаристи и определено съм фен на ламповия звук! Ако бях фен на Канибал Корпс май щях да съм фен на транзисторите! (ама не съм) :lol::lol:

Ае наздраве :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако бях фен на Канибал Корпс май щях да съм фен на транзисторите! (ама не съм)  :)  :)

Ае наздраве  :bravo:

не мой така :( , в Mesa/Boogie Triple Rectifier има туби

и от мен наздраве :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са толкова много хората дето ползват кубета

 

:P това определено е виц ;)

няма китарист (от големите имена,и дори не 4ак толкова големи) който да не свири с кубе!!!!!!!!

Ако си мислиш че се ползват процесори и симулатори...абе просто забрави :P

А относно темата,доста глупости и ненужни писания има! Всеки си има мнение и то се базира на това,какъв стил те влече! Аз си падам по блус-фюжън китаристи и определено съм фен на ламповия звук! Ако бях фен на Канибал Корпс май щях да съм фен на транзисторите! (ама не съм) :P:P

Ае наздраве ;)

всъщност аз се заядох в конкретния случай със смисъла дето слагаш зад "кубе". звучи ми грозно за усилвател с кабинет дето по света му казват "комбо". а транзисторни комбота - бол. миналата седмица свирих на едно пиви спешъл 112. а Бандит рулз. затова "15-те вида кубета" не ги оцених по достойнство ;-)

 

всъщност хората ползват предимно глави и кабинети. причината е по-добрия резонанс на ниските честоти в по-голям обем и също "повече говорители" също значи "по-добре". така е на живо. по студията е малко по-различно, защото трябва много пространство за да омикрофониш 1-2 4х12 кабинета ... за целта много музиканти ползват само пре ампове към пулт или през стъпало и кабинет. това дава възможност за по-лесно реплициране на някакъв тип звук.

примери - бол:

металика - меса трайамп

мейдън- JMP1

петручи - меса в-туин

и др.

 

колко селебрити музиканти ползват солид стейт апаратура? аз се сещам само за 1 и то в минало време - Даймбег, мир на праха му ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

в 5 си пост поздравявам wolfgang

за манията да натяква мнение:P и да говори без да вижда

 

Иначе ламповите комбота-ампове .....да нема спор

взимаш един и ставаш който си искаш

 

Иначе съм чувал да се свири добре и на веф

Редактирано от Chromatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в 5 си пост поздравявам wolfgang

за манията да натяква мнение;) и да говори без да вижда

 

Иначе ламповите комбота-ампове .....да нема спор

взимаш един и ставаш който си искаш

 

Иначе съм чувал да се свири добре и на веф

всъщност за да допринесеш с мнение в този случай е по-важно да можеш да чуваш...

 

 

ОФТОПИК

 

евала колега! от 5-тия ти пост разбрахме че с 1 амп можеш да станеш всеки, а и без амп можеш да обиждаш

ето това е "принос" към темата и не ми е ясно защо модераторите го толерират?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
в 5 си пост поздравявам wolfgang

за манията да натяква мнение;) и да говори без да вижда

 

Иначе ламповите комбота-ампове .....да нема спор

взимаш един и ставаш който си искаш

 

Иначе съм чувал да се свири добре и на веф

всъщност за да допринесеш с мнение в този случай е по-важно да можеш да чуваш...

 

 

ОФТОПИК

 

евала колега! от 5-тия ти пост разбрахме че с 1 амп можеш да станеш всеки, а и без амп можеш да обиждаш

ето това е "принос" към темата и не ми е ясно защо модераторите го толерират?!?

не бе колега

ти не си ме разбрал

просто на моменти темата избива натам че

ако немаш Лампи

не става

 

е немое всеки да си позвол илукса да сменя ампове

явно ше сменяме ушите

 

 

И по спокойно не съм те обиждал!

 

 

 

явно от чуване на ампове си се поизнервил :green:

 

 

 

off

 

сори ама скоро включвах гъдулката в един JCM 900 4x12

баси кефа ей! с един пиезо.....

Редактирано от Chromatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре сега и извинения ... не ставал без лампа ... много ерогенно почва да звучи от твоята клавиатура :-)))

каквото съм имал съм го казал, дал съм и аргументи

 

тук стана "на който не му изнася - на палатка"

на никого не съм седнал на ушите или в ръцете - казвам го отново и ако трябва пак ще го повторя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре сега и извинения ... не ставал без лампа ... много ерогенно почва да звучи от твоята клавиатура :-)))

каквото съм имал съм го казал, дал съм и аргументи

 

тук стана "на който не му изнася - на палатка"

на никого не съм седнал на ушите или в ръцете - казвам го отново и ако трябва пак ще го повторя

OK!

А тогава седни запиши нещо с твойте лампи-техники безброй

най после да се посерем от звук и свирня

и да спрем спора А!!????

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.