Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

JEMer потвьрди вси4ко което написах - много се кефя 4е сьм прав

Митко хващяй се и стягай гаража!!!

а лампи все ще се намерят

пьк и  имаш цяла година

може да по4не дасьбираш пари от сега пьк като мине половин година да по4несщ да се оглездаш за лампи -мат4ед пеьр - ще ре4е 4е например някоя фирма като меса буги или грув тюбс ги купува ефтино от словакия,китай или русия на камоин

след това ги тества .

а Хосе Аредондо - дори гори лампите 50-60 4аса и след това като си ги подбрали по двоики с подобни параметри ти ги продават на 5 торно по голями цени

но такьв е живота :virtuoz:

amm Я ше поръчам от Уса некой друга Туба нема начин

или от русия - руски боли ме фара

РУСКИ ШЕ СА хахахха :inlove: :greenball::headbang::metalist:

ех ти още не си взел амп-а вече лампи почна да сменяш ;)

споко изчакай да доиде па след година ще му мислиш

бтв synchu беше дал един линк преди за един финландски онлин магазин та ако може да го даде пак :pray: там можеш да се ориентираш за цени

 

 

ЕДИТ а гледам че си ме изпреварил :cheers:;)

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer потвьрди вси4ко което написах - много се кефя 4е сьм прав

Митко хващяй се и стягай гаража!!!

а лампи все ще се намерят

пьк и  имаш цяла година

може да по4не дасьбираш пари от сега пьк като мине половин година да по4несщ да се оглездаш за лампи -мат4ед пеьр - ще ре4е 4е например някоя фирма като меса буги или грув тюбс ги купува ефтино от словакия,китай или русия на камоин

след това ги тества .

а Хосе Аредондо - дори гори лампите 50-60 4аса и след това като си ги подбрали по двоики с подобни параметри ти ги продават на 5 торно по голями цени

но такьв е живота :pray:

amm Я ше поръчам от Уса некой друга Туба нема начин

или от русия - руски боли ме фара

РУСКИ ШЕ СА хахахха :inlove: :greenball::virtuoz::metalist:

ех ти още не си взел амп-а вече лампи почна да сменяш ;)

споко изчакай да доиде па след година ще му мислиш

бтв synchu беше дал един линк преди за един финлдански онлин магазин та ако може да го даде пак ;) там можеш да се ориентираш за цени

 

 

ЕДИТ а гледам че си ме изпреварил ;) ;)

ех мерак ех мечти ех детска градина :headbang::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

покрай АМТ електроникс много ми се вдигна

мнението за руснаците - имам впредвид производтсвот им

ЕлЕктро Хармоникс - май били купени от руснаци

и ги произвеждали пак в мадьр Раша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

покрай АМТ електроникс много ми се вдигна

мнението за руснаците - имам впредвид производтсвот им

ЕлЕктро Хармоникс - май били купени от руснаци

и ги произвеждали пак в мадьр Раша

соме АМТ саундз

:virtuoz:

 

:metalist:http://www.cmusicforum.com/dimitar/YAYO.mp3 :headbang:

 

:guitar: http://www.cmusicforum.com/dimitar/jack.mp3 :guitar:

 

 

Лампа Ор Транзистор ВЕФ :green: :greenball:

 

Лампа бе!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банда- изчетох какво се е изписало по въпроса за ламбетата ;) има лампи и в бг споко. Един френд в София продава 6л6 и Ел34 тествани от самия него по 20 лв пар4ето има и предусилвателни съ6то. -пи4а е китарен техник, по4ти вси4ки софийски музикантти си оправят техниката при него щото е цар на амповете отвсякъде :metalist: Ина4е лично съм търсил предусилвателни ламбета в магазините за електроника може да се намерят тесла за скромната цифра от 2,30-3 лв пар4ето-не са като руските ама вър6ат работа, важното е да има ряз :evil: Ина4е човека се казва Владо - има пуснати лампови кубета негови по магазините, китарни ефекти, стъпала и други с марка VMB- знам 4е ги знаете ;) Хич не са за изхвърляне :headbang: Прави и 50 - 100 ватови глави по поръчка + колони 2х12 и 4х12 на цена 4-500лв (усилвателя)Апсолютен изрод е аз съм го признал отвсякъде :virtuoz: Преди имах Peavey Classic 30 combo, много пъти го е оправял бе6е с 4 от малките ел84 ламбета. Сега свиря стерео с 2 musicman кубета те са с 4 6л6 - бачкат в по умерен режим и с по малко драйв. Иначе бях гръмнал 2-3 процесора :cheers: пича ги оправи и тях :pray: Аре 4ао от мен засега и квото включвате -кубета ефекти или компютри вси4ко вклю4вайте в един разклонител и занулявайте контакта да не носите ма6инките при Владо като мене после ;):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо Балев ...:greenball: и по-скоро действа по електрониката отколкото китарен техник...

мдам ...

въпроса обаче е дали не искаш точно определени лампи, 'щото ако поддържа и "асортимент" ще е супер, ама е малко вероятно :metalist:

Пък те различните лампи - различен саунд :headbang:

 

@Тони Електрохармоникс са си произлезли от мадър Раша :virtuoz: Те лампи последно май се правят на 4 места в света - Русия, Китай, Чесите и Югославия...

 

@Налб - ше доде и тогава вече ше пускаш сампли до побъркване - да знайш :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,и след това нагласиш правилния "баяс"(bias) те със сигурност ще звукнат малко по-добре.

Плс! Моля те поясни повече за биаса!

 

Скоро чакам Carvin Legacy Combo AMP 100W

Има биас и ключ за 100/50 w

Ще го ползвам за записи и искам да е на 50в това значи ли че ще свири по зле

И как трябва да го настроя?

 

Благодаря от все сърце! :lol:

 

 

 

Димитър

:)

Митко,

Легаси-то е готин амп и ще те изкефи и пасне особено за това което правиш ти.Както каза synchu в един от предните постове като превключиш от 100В на 50В просто изключваш двете крайни лампи на крайното стъпало.Bias-a на Карвин доколкото знам е менюъл демек ти можеш да си го донастройваш-като отвориш усилвателя вътре има малки трим пот-ове,свързваш един волт/мулти метър и въртиш трим-четата като гледчш какво птчита мулти метъра.Не знам точно какви са баяс настройките на Карвин Легаси,но могат да се намерят.Също така на Легаси-то имаш избор дали искаш 6Л6 или ЕЛ34 в крайното.ЕЛ34-ките са по-британски/Маршалски звучащи,6Л6 са по-американски/Фендер,Меса звук.аз също бих препоръчл след като ти дойде усилвателя да си смениш лампите,за предусилвателя бих ти препоръчал Electro-Harmonix 12AX7,а пък за крайното независимо дали ще сложиш 6Л6 или ЕЛ34 си вземи JJ/Tesla или Groove Tubes.Sovtek и Svetlana никога не са ме кефели освн това качеството при тях е доста непостоянно.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

@Тони Електрохармоникс са си произлезли от мадър Раша :) Те лампи последно май се правят на 4 места в света - Русия, Китай, Чесите и Югославия...

.....

сънчу, на сърбите нали НАТО им бутна завода .... има ли докзателства, че пак са го вдигнали? щото незнам кой ще почне да строи нов завод за ламби на гола поляна през новия милениум :-))

а за китайците не съм сигурен дали са възобновили производството - по едно време в края на 90-те на миналия век (мно'у ма кефи как звучи :-) ) бяха ударили шалтера ...

 

 

 

......Bias-a на Карвин доколкото знам е менюъл демек ти можеш да си го донастройваш-като отвориш усилвателя вътре има малки трим пот-ове,свързваш един волт/мулти метър и въртиш трим-четата като гледчш какво птчита мулти метъра.Не знам точно какви са баяс настройките на Карвин Легаси,но могат да се намерят....

биаса се сетва според лампата, не според ампа. не като модел/производител, а като конкретен физически екземпляр. малко народ ще се хване да си мери лампите ако не са грейднати предварително, затова биас се сетва по дейташийт в общия случай.

 

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

@Тони Електрохармоникс са си произлезли от мадър Раша :) Те лампи последно май се правят на 4 места в света - Русия, Китай, Чесите и Югославия...

.....

сънчу, на сърбите нали НАТО им бутна завода .... има ли докзателства, че пак са го вдигнали? щото незнам кой ще почне да строи нов завод за ламби на гола поляна през новия милениум :-))

а за китайците не съм сигурен дали са възобновили производството - по едно време в края на 90-те на миналия век (мно'у ма кефи как звучи :-) ) бяха ударили шалтера ...

 

 

 

......Bias-a на Карвин доколкото знам е менюъл демек ти можеш да си го донастройваш-като отвориш усилвателя вътре има малки трим пот-ове,свързваш един волт/мулти метър и въртиш трим-четата като гледчш какво птчита мулти метъра.Не знам точно какви са баяс настройките на Карвин Легаси,но могат да се намерят....

биаса се сетва според лампата, не според ампа. не като модел/производител, а като конкретен физически екземпляр. малко народ ще се хване да си мери лампите ако не са грейднати предварително, затова биас се сетва по дейташийт в общия случай.

 

:lol:

Ми или са почнали да правят пак или тези Ei които си купих миналата година (за н-ти пореден път от неколко години насам) края и тези които сега предлагат са от некви неизчерпаеми запаси....

 

А китайците продължават да си правят Шугуанг :))

 

За Carvin препоръчваната стойност е 100mA в допълнение...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо - руските еквиваленти на 6L6 са 6П3С, а на EL34 - 6П14П ;)

за предуслвателя знаете 12AX ... ECC83 а руските са 6Н2П, но не точно внимавайте с pinout-a на цокъла и напрежението на отоплението ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо - руските еквиваленти на 6L6 са 6П3С, а на EL34 - 6П14П ;)

за предуслвателя знаете 12AX ... ECC83 а руските са 6Н2П, но не точно внимавайте с pinout-a на цокъла и напрежението на отоплението ;)

пълния еквивалент на 6L6 е 6П3СЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми или са почнали да правят пак или тези Ei които си купих миналата година (за н-ти пореден път от неколко години насам) края и тези които сега предлагат са от некви неизчерпаеми запаси....

 

А китайците продължават да си правят Шугуанг :))

 

За Carvin препоръчваната стойност е 100mA в допълнение...

аве и на други места чета, че сърбите пак правят ламби .... ти от къде ги пазариш твоите? и аз бих си взел от тях дали нови, дали НОС ...

 

малко обща инфо за ламби

 

относно биаса: пред мен е дейташита на 6л6

ако карвин гонят 100 мА ток, то по спецификация за клас АБ1 при 102 мА и 400в биаса е -25 волта ... щото амповете с потенциометър и биас проуб (като 5150-2) можеш да им ръгнеш волтметър и да мериш напрежение, а не ток ...

незнам Легасито дали има пот за тюнинг на биаса ... ако няма - трябва да се сетва вътре, а там не е хубаво да се бърка докато не е изтекла гаранцията :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.