Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

Мите - на 100 или на 50 вата - все ще побьркаш родата :)

раликата не е 2 пьти-тьй като мощност а е логаритми4на - тоест 50 в лампова мощ е малко по малка от 100 в

пове4ето китаристи препо4итат да записват с 50 в глави - например майкьл шенкьр-звука бил по добар. а за концер 100 в

но това пак иска изцепване на ампа и запис с микрофон

ти така или ина4е имаш добьр директен звук с камион4етата - но сега ще имаш истински звук

дано жена ти не те изгони оба4е :D

някои лампови апаратури имат директ аут и сайльнт суи4 - тоест изклу4ват говорителя

но тогава концепцията за запис с CARVIN LAGAsy СЕ ОБЕЗМИСЛИЯ -спокойно може да използваш MARSHALL JMP1 или пьк HUGHES AND KETTNER PREAMP S REDBOX ВГАДЕНА СИМУЛАЦИЯ

резултата ще е по4ти един и сьщ

така 4е покрай новия ти карвин ще ти потрябва и студио да си направиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да звучи по зле. Просто ще криви по-рано. Суитча на практика изключва две (крайните) от четирите лампи.

 

п.с. Подсили стената и прозорците, че като го надуеш и съществува реална опасност за целостта им :)

ппс. Тони ме превари :D

 

....биаса регулира волтажа, който преминава през ламповата решетка - това оказва влияние както на звука така и на продължителността на живота на лампите. Не съм сигурен дали Legacy ne sa self-biasing ....демек саморегулируеми...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:);) :wall: :wow:

Ай Ай ай а й..

 

Аз четох че тоя Амп е мноооооГо силен

И смятах най много на "1" да го пускам..........така говорят хората в форума

на Карвин.....

 

Иначе имам гараж изолиран с каменна вата и други неща за записи...

 

ама за биаса не разбрах

 

неща да сменям лампи през 3 дена ;)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то4но така е - имах Маршал Анивьрсари и този сви4 ти изклю4ва 2 от лампите но пак за да изкарш зжук трябжа да изцепиш усилвателя- като естестжено 50 в е по приемливо

но си сподням 4е дори и тогава стените и прозорците ми се тресяха :D

АAARGHHHHHHHH|

WOOOOOOOOWWWWWWWWW

heavy metal is the low :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...има си биас суитч за 5881, 6Л6 и ЕЛ34 ....което е радващо ....:) Демек можеш да си сменяш крайните лампи от Маршалските ЕЛ34 или 5881, през Фендерските (и Меса ги използват) - 6Л6... култ.

 

няма да сменяш лампи бре... освен в нормалните граници. Демек те крайните трябва да се сменят веднъж на 1-2 години в зависимост колко и с каква сила свириш...ама то си проличава като тргват да сдават багажа...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а крайни лампи ще сменяш поне ведньж на година

предусилвателните от 5 до 10 години

но пак крайните са по скьпите

в крайна сметка плашаш си за лукса

дет се вика като ще караш ЛИНКЬЛН - няма да мислиш колко ще ти гори

ина4е голф4е 3ка си купи!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 година :) нях нях нях ;):lol:

 

брях! Колко струват крайни лампи

и има ли в наща страна? ;)

 

Още от ся да зема некоя и друга за резерве.. :D;)

 

 

иначе съм му приготвил Кели ДС-1 Мод :):D да му омаже

лампите

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак некой ше требва да регулира биаса, като сменяш лампите щот не бил селф-биасинг....ама тези лампи ше са настроени, с които ще доде.

Ми аз не съм виждал досега в БГ повече от една крайна лампа накуп :)

на теб ти трябва т.нар. matched quartet. Цифрите в онлайн магазините са между 50$ и 120$ в зависимост от марката на лампите.

 

п.с. я най-добре JEMer да си каже за биасинга ...че го е сдъвкал ампа съде с кориците сигур вече ....:D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D  :)  ;)  :wall:  :wow:

Ай Ай ай а й..

 

Аз четох че тоя Амп е мноооооГо силен

И смятах най много на "1" да го пускам..........така говорят хората в форума

на Карвин.....

 

Иначе имам гараж изолиран с каменна вата и други неща за записи...

 

ама за биаса не разбрах

 

неща да сменям лампи през 3 дена ;)

Всъщност разликата между 50-100 вата в случея е 3 дБ което направо си е никва разлика. Единствения плюс е че звучи по добре на по ниски нива според мен. Другото е че ако искаш да записваш направо се откажи да го държиш на 1 понеже има доста баси при волуме около 1-2 и мен изобщо не ме кефи, определено си иска да се усили но ти ще си прецениш всъщност..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак некой ше требва да регулира биаса, като сменяш лампите щот не бил селф-биасинг....ама тези лампи ше са настроени, с които ще доде.

Ми аз не съм виждал досега в БГ повече от една крайна лампа накуп :)

на теб ти трябва т.нар. matched quartet. Цифрите в онлайн магазините са между 50$ и 120$ в зависимост от марката на лампите.

 

п.с. я най-добре JEMer да си каже за биасинга ...че го е сдъвкал ампа съде с кориците сигур вече ....:D

чесно казано няма представа... дето се вика като му дойде времето ще се види....

но все пак ето линк към ръководствотоВЛ212

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак некой ше требва да регулира биаса, като сменяш лампите щот не бил селф-биасинг....ама тези лампи ше са настроени, с които ще доде.

Ми аз не съм виждал досега в БГ повече от една крайна лампа накуп ;)

на теб ти трябва т.нар. matched quartet. Цифрите в онлайн магазините са между 50$ и 120$ в зависимост от марката на лампите.

 

п.с. я най-добре JEMer да си каже за биасинга ...че го е сдъвкал ампа съде с кориците сигур вече ....:)

чесно казано няма представа... дето се вика като му дойде времето ще се види....

но все пак ето линк към ръководствотоВЛ212

eeeй то за тоя амп требе да запиша техническия даеаа ;)

 

ХАХАХ :D <------баси топката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer потвьрди вси4ко което написах - много се кефя 4е сьм прав

Митко хващяй се и стягай гаража!!!

а лампи все ще се намерят

пьк и имаш цяла година

може да по4не дасьбираш пари от сега пьк като мине половин година да по4несщ да се оглездаш за лампи -мат4ед пеьр - ще ре4е 4е например някоя фирма като меса буги или грув тюбс ги купува ефтино от словакия,китай или русия на камоин

след това ги тества .

а Хосе Аредондо - дори гори лампите 50-60 4аса и след това като си ги подбрали по двоики с подобни параметри ти ги продават на 5 торно по голями цени

но такьв е живота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer потвьрди вси4ко което написах - много се кефя 4е сьм прав

Митко хващяй се и стягай гаража!!!

а лампи все ще се намерят

пьк и имаш цяла година

може да по4не дасьбираш пари от сега пьк като мине половин година да по4несщ да се оглездаш за лампи -мат4ед пеьр - ще ре4е 4е например някоя фирма като меса буги или грув тюбс ги купува ефтино от словакия,китай или русия на камоин

след това ги тества .

а Хосе Аредондо - дори гори лампите 50-60 4аса и след това като си ги подбрали по двоики с подобни параметри ти ги продават на 5 торно по голями цени

но такьв е живота :)

amm Я ше поръчам от Уса некой друга Туба нема начин

или от русия - руски боли ме фара

РУСКИ ШЕ СА хахахха :inlove: :D;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JEMer потвьрди вси4ко което написах - много се кефя 4е сьм прав

Митко хващяй се и стягай гаража!!!

а лампи все ще се намерят

пьк и  имаш цяла година

може да по4не дасьбираш пари от сега пьк като мине половин година да по4несщ да се оглездаш за лампи -мат4ед пеьр - ще ре4е 4е например някоя фирма като меса буги или грув тюбс ги купува ефтино от словакия,китай или русия на камоин

след това ги тества .

а Хосе Аредондо - дори гори лампите 50-60 4аса и след това като си ги подбрали по двоики с подобни параметри ти ги продават на 5 торно по голями цени

но такьв е живота :cheers:

amm Я ше поръчам от Уса некой друга Туба нема начин

или от русия - руски боли ме фара

РУСКИ ШЕ СА хахахха :inlove: :greenball::virtuoz::metalist:

Нема кво да те боли. Руските лампи са много много добри - Светлана ЕЛ34 са е'ати лампите....къртят мифки... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.