Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или Транзистор


Henderson

Recommended Posts

здравейте китаристи :headbang:

мисля че темата за процесора и Амп-а е ясна!

РАНО ИЛИ КЪСНО ВСЕКИ РАЗБИРА ЗА КВО СТАВА ВАПРОС!ПРОЦЕСОРИТЕ СА В ГЪЗА!!! :headbang: :idea: Просто това не е истински звук,но всеки си има право на мнение:headbang:

Я сега кажете според вас кое е по-добре: лампово или транзисторно кубе!

Аз преди доста време си купих един Парк (на маршал) но със сменен говорител-от 10 инчов беше сменен с 12-"еминенс гитар-ледженд"100в. и имаше голяма разлика!Просто кубето се отпуши!селд което имах МВ3-малка дърта лампова апаратура, и пробвах да я сваржа кам парка като предусилвател и се получи много странна и успешна комбинация :headbang: Но пък ламповата ми машинарийка взе че изгоря :wall: :green: И сега се чудя дали да си купя транзисторно кубе!Там поне няма скъпа подръжка, по точно няма лампи :green:

Но пък като се сетя как ми звучи китарата през лампата, и просто не ми се свири с шибан транзистор :exclaim: Мекия звук от лампата не може да се симулира!Има доста сполучливи симулатори,като Лайн 6 и дори В-амп-а на Берингер не е ло6,но в момента в които сложиш едно лампово кубе до тях и направиш сравнение... просто разликата е огромна!!! :green:

Иначе форума е мноо як! Поздравления и ПИЙЙЙЙЙСССС :green: :green: :green: :guitar: :headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1964

чети :headbang: 5 страници по тематиката има....:headbang:

моите извинения обаче там беше лампа / транзистор за жица ок?

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1964

чети :headbang: 5 страници по тематиката има....:headbang:

моите извинения обаче там беше лампа / транзистор за жица ок?

Лампа срещу транзистор е тема независима от стила музика....там има относително полезни неща (а и по още поне 2998 теми из форума са обсъждани тези неща, които се откриват с просто търсене).

Не виждам смисъл от още една такава, в която да се повторят абсолютно същите изводи. :headbang:

 

п.с. и тва "ок" и с извиненията не го разбрах? Ок? хахахахах

Аре хеви метъл форевър и Скот Хендерсън тук таме за разкош също форевър. :headbang:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбe, сичко sucks!!!

Истината е само една - Китара Stagg директно в Метъл зоне и след това в слушалки от уокмен Sonashi

 

 

Е, това реже глави!

Китарите в новия албум на Dream Theater били записани така - директно в пулта, с помощта на слушалките Джон си настроил блендата, докато пътували към студиото.

 

Маниашко, копеуе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите в новия албум на Dream Theater били записани така - директно в пулта, с помощта на слушалките Джон си настроил блендата, докато пътували към студиото.

 

 

Moжеби за тва соловия албум на петручи звучи ужасно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Относно темата "Лампа или транзистор" аз съм твърдо "ЗА" ламповите усилватели. Имам "Park By Marshall" , а също така FENDER De Ville 2x12" 60w -лампов естествено-звука на FENDERа е убииствен особено ако го поусилиш малко повече а пък ако му сложиш допълнително drive с някое камионче примерно на BOSS можеш да свириш от Clapton до Metallica без да се притеснявш. Парка си го ползвам в репетиционната, е върши работа но база за сравнение няма. Така че ако човек може да си го позволи лампата му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като мерджан ли щеш , или ЗАЗ; аз съм за водни ски по наклон. Вярвяйте, най якия естествен звук на овърдрайв през далечната 86-та беше изваден от... магнетофон; не помня пиниза, но звукът можеше да мине от Саббат, та до .. Кинкс / Ю рили гот ми / :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Г-н Хендерсън,

естествено че лампов усилвател-този съвет го приеми от човек които е притежавал много лампови,тразисторни и моделиращи усилватели и съм пробвал оше толкова повече.Нужно е да спомена обаче че и от ламповите усилватели има много куци кучета,дори измежду една и съща марка и един и същи модел човек трябва да избира.Аз лично сам пробвал хиляди пъти Фендер-и,Маршал-и и Буги-та в местните американски магазини(в които избора е огромен)и спокойно мога да кажа че 80% от тях звучаха като гъз.Просто човек трябва да пробва много докато попадне на читав,но за съжаление не знам дали има такъв избор в момента.

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спокойно мога да кажа че 80% от тях звучаха като гъз

:headbang:<_<;);)<_<;);):headbang::headbang::headbang:

и аз смятам, че 80% от моделите лампови ампове на пазара го вк***ат в гъза на 98% от транзисторните .... те и само онези 2% солид стейт заслужават да им се обърне внимание ;-)

 

имайте предвид, че транзистора рядко се модва, докато за ламбата е закон да се хотродва - едва в последните 10-тина години наизлезнаха модели, на които им стига само мачване на ламби според вкуса на китариста. затова какво и как звучи в магазина може да е едно много моментно усещане, разминаващо се с действителността

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спокойно мога да кажа че 80% от тях звучаха като гъз

:):D;):lol:;):):D;););)

и аз смятам, че 80% от моделите лампови ампове на пазара го вк***ат в гъза на 98% от транзисторните .... те и само онези 2% солид стейт заслужават да им се обърне внимание ;-)

 

имайте предвид, че транзистора рядко се модва, докато за ламбата е закон да се хотродва - едва в последните 10-тина години наизлезнаха модели, на които им стига само мачване на ламби според вкуса на китариста. затова какво и как звучи в магазина може да е едно много моментно усещане, разминаващо се с действителността

ТРябва да споменем че има някой модели транзисторни усилватели,които са класика.Примери които ми идват на акъла са Роланд JC серията,осбено 120 и Политоун.И двата споменати са класически ампове за чист саунд и има много примери на рокаджий и джазмени които ги ползват.ТРанзисторните/солид-стейт ампове по принцип имат повече хедруум,демек чистия канал е наистина чист колкото и да увеличаваш мастър-а,докато ламповите усилвтели почват да кривят когато почнеш да "отпушваш" мастъра-лампите на крйното стъпало почват да компресират и кривят звука.Сега от друга страна,както споменах в предишния си пост,много от лампожите ампове звучат като гъз защото в магзина определено не са подържани добре.Тоест,ако им смениш лампите-предусилвател и крайно стъпало-със по-добри от мизерните които им слагат от производителя,и след това нагласиш правилния "баяс"(bias) те със сигурност ще звукнат малко по-добре.Но дори и със малки подобрения мнозинството от тези шир-потреба усилватели(Маршъл,Фендер,Пийви,че дори и някой Буги-та)пак ще си звучат като гъз.И последно трябва да отбележа,че има няколко моделиращи усилвателя които според мен заслужават внимание - Line 6 Vetta II,Fender Cybertwin SE и може би просто за разнообразие Vox Valvetronix сериите и Yamaha DG-80,100,130Н и 1000,въпреки че Ямахите не ги правят веч.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,и след това нагласиш правилния "баяс"(bias) те със сигурност ще звукнат малко по-добре.

Плс! Моля те поясни повече за биаса!

 

Скоро чакам Carvin Legacy Combo AMP 100W

Има биас и ключ за 100/50 w

Ще го ползвам за записи и искам да е на 50в това значи ли че ще свири по зле

И как трябва да го настроя?

 

Благодаря от все сърце! :)

 

 

 

Димитър

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.