Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Аз за синтовете питам, не за процесорите :)

С роландски адаптер ли си?

^ За GP-10  с MIDX-20-> предава миди ноти към софтуера, ако за това питаш, на Primova Soud e, ако те интересува: http://www.primovasound.com/midx_20_page2.html. А GR-55 си го има вградено като MIDI функция,  през MIDI-5 конекторите си предава нотацията към компютъра. MOOER GE-300 и SY-300 нямат тази възможност, нямат хексо, по някакъв друг начин преобразуват аналогово, без латентност и затова директно към FOH и FRFR за контрола за предпочитане. Хеликса го ползвам с Variax китара, системата е пак с пиезо, но изходите са пак аналогови, пък и той няма много синт-функции. Ползвам и едно PianoBox Pro с класически винтидж звуци. А за обединяване 1 GK-3 към 2 до 4 процесора (синта) - GKPX 1-4.

PS: Радвам се, че някой се интересува и от други неща, освен лампови усилватели 😀. И с удоволстие ще споделя това, което съм понаучил в тази безкрайна синт-вселена.

Edited by wiseppman
  • Like 1

:ok:Здравейте, отново след дългото ми отсъствие!  Накратко - проекта може да се задвижи, ако се намери терен за срещи и репетиции. Мястото може да бъде нещо като репетиционна, топъл гараж/мазе, вила край София или предложете нещо подходящо. 

• Like 1

^

А не може ли да използваме технологиите- Интернет дава тази възможност. Пък и всеки може да си репетира сам, само да сглобяваме. Ако някой подаде тема от луупъра, разписана по тактове, веки да си мисли по нея. Идва ми идея и за лайф-шоу :) .

^ Хубавото на луупването е точно импровизацията :) Ти ако идеш подготвен... то става като кавър бенд ;) Макар, че то на втория - третия път темите се научават. 

Проблемът в свиренето по интернет е че не може да се синхронизират устройствата. То и на живо го има този проблем, защото не всички колеги имат луупери с миди. И реално само единия луупи а другите импровизират.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Лими
      Сдобих се с DigiTech Trio с цел да си правя прости сингбеци на кавъри, но неусетно опознавнайки го започнах да експериментирам и по-творчески с него. Оказа се доста гъвкава и "жива" машинка, достоен партньор. Още докато го разучавах си измислях простички теми за да му разбера възможностите. И така неусетно случайно измисляните темички започнаха да се превръщат в логически развити и почти завършени композиции.
      Но все пак само тази машинка не е достатъчна, та затова ги впрегнах в един общ тандем и нея и Looper BOSS RC30.
      В единият му трак записвах ритъм линията(бас и бараб) измислена от DigiTech Trio и дообработена от мен, а в другият трак записвах и наслагвах ритъм/риф китари. След това използвах и втори Looper BOSS RC30, в чийто първи трак направих смесване от двата трака на първият Looper, а във вторият му трак записах само соло китарата и малки допълнения. След това направих още едно смесване обратно в първият Looper.
       Ще кажете, че това изглежда тромава и некачествена звукозаписна технология и ще бъдете прави, защото наистина се измъчих доста, а резултата е доста посредствен, но все пак става за информативно демо.
      Всъщност аз започнах тези записи с добре оборудван лаптоп, но той започна да се бъзика с мен и след като ми скъса нервите до отчаяние  измислих гореописаният нестандартен, посредствен, но спасително находчив метод.
      Какъв е резултатът - чуйте сами.

Първо парче

Второ парче

а по-нататък още други

P.S. Не съм сигурен дали темата е за този раздел.
    • By peerless
      Здравейте, представям ви последното си приложение разработено специално за хора които обичат да посвирват на китара :smile:

Guitar Loops
      AppStore: http://itunes.apple....98049?ls=1&mt=8

Няколко промо кода, моля не ги хабете ако не свирите на китара, приложението няма да ви бъде особено полезно:

N6PJYXHH4PRM
      NMXNT4F97NAY
      WL6PXT4MHT37
      FXMJMKP9F9E4
      4RF9A7N3RMRL

П.П.
      Ще съм благодарен на всякакви коментари, предложения... както и да драснете няколко думи в AppStore :smile:

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.