Jump to content
Българският форум за музиканти

ПРИДАВАНЕ НА ОБЕМ И ПЛЪТНОСТ НА КИТАРИ


Recommended Posts

;) Елементарно, но кой да се сети. :wall: И трябва осемте такта ( в посочения пример ) да са еднакво изсвирени и да са еднакви като композиция де. ;)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има и още един лесен трик за да се избегне стократното свирене

 

Просто записваме 1 трак 8 такта копираме го на друг

втория копиран трак го режем по средата на 2

и сменяме местата на 1 и 2 та половина така се получава така желаното

различно звучене с 1вия трак и вече имам 2 различни трака а сме свирили един път

Да, разбира се.

Свири се само един път, а после делим рифовете на четири и ги наслагваме.

Номера за различните кубета също е готин, но не вярвам да придаде нещо повече от много плътен "wall of sound".

Интерсно ми беше дали може да се разшири самото стерео :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един лесен трик за да се избегне стократното свирене

 

Просто записваме 1  трак  8 такта копираме го на друг

втория копиран трак го режем по средата на 2

и сменяме местата на 1 и 2 та половина така се получава така желаното

различно звучене с 1вия трак и вече имам 2 различни трака а сме свирили един път

Да, разбира се.

Свири се само един път, а после делим рифовете на четири и ги наслагваме.

Номера за различните кубета също е готин, но не вярвам да придаде нещо повече от много плътен "wall of sound".

Интерсно ми беше дали може да се разшири самото стерео :think:

няма такова нещо

със времето като добиеш опит

звука ще става по стерео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох за една техника, наречена "Panning outside the speakers". (в "The Mixing Engineer's Handbook") Получава се при бъзикане с phase-а на дадения (моно) трак. Така може да се създаде илюзията, че звукът идва някъде извън говорителите. Чувал съм такива записи - звучат стряскащо, а на слушалки още повече, защото човек не може да си обясни откъде идва звукът. Ако е отляво не е точно отляво, а все едно звукът идва от обкръжаващата среда извън стереополето. Имаше такъв плъгин, бях си го свалял едно време, но не се сещам как се казваше. :think:

 

Ако говориш за по-стерео от стереото - мисля че е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mu3epHuK, точно това имах предвид.

И аз бъзиках един такъв плъгин, но някак изкуствено правеше да звучи инструмента.

Иначе е адски маниашко на слушалки - изпитваш някакво странно усещане в главата, много е шизофреноидно, чак некво изтръпване по гърба ти преминава от такова супер разширено стерео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorer ако искаш и да се чуват много тежко можеш да си поиграеш около 240 хц да им дадеш мъничко и да ги урежеш абе не точно тежко а по-скоро баш пълно да ти звучат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aми имам една таблица за честотите и там поне теоретично пише че около 240 херца се получава плътност специално на китарата ама не съм изпробвал още де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох за една техника, наречена "Panning outside the speakers". (в "The Mixing Engineer's Handbook") Получава се при бъзикане с phase-а на дадения (моно) трак. Така може да се създаде илюзията, че звукът идва някъде извън говорителите. Чувал съм такива записи - звучат стряскащо, а на слушалки още повече, защото човек не може да си обясни откъде идва звукът. Ако е отляво не е точно отляво, а все едно звукът идва от обкръжаващата среда извън стереополето. Имаше такъв плъгин, бях си го свалял едно време, но не се сещам как се казваше. :think:

 

Ако говориш за по-стерео от стереото - мисля че е това.

Има го като ефект в Audition - phase shifter. С по-брутъл настройки от рода левия канал -90° , после десния + 90 ° наистина има такъв ефект. Но два пъти поотделно за всеки канал. После вижте фазовия анализ и преценете да ли е достатъчно стерео. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всичко което са споделили по горе мога само да добаввя, че едно добро двугласие по дебелите струни може много да уплътнии в същото време да брутализира.С две китари само можеш да постигнеш добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всичко което са споделили по горе мога само да добаввя, че едно добро двугласие по дебелите струни може много да уплътнии в същото време да брутализира.С две китари само можеш да постигнеш добри резултати.

Е да де ама човекут Gorer иска много да му е стерео. Демек като тури колоните една до друга и да се чувства като в киносалон DTS 5.1 примерно. :guitar:

 

 

Аз още чакам тупа лупа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Даа, наситина искам да постигна подобен ефект, без да се получава звучене, подобно на Chorus ефекта.

 

Примерно на много ню-метъл групи продукцията им е убийствена (те всъщност ако нямаха добра продукция хептен щяха да я закъсат) При тях китарите са много ниски, защото ползват основно седемструнни инструменти, освен това са доста плътни и, забележете, обемни.

Искам такъв обем и раздалеченост в стереото и на моите китари (споко, няма да свиря ню-метъл :) )

 

ЕДИТ:

Аз още чакам тупа лупа

Барабанчета ли обработваш, дя? Че и там съм я закъсал адски ;)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А побвали ли сте за обем следния трик:

 

Записваш китарата два пъти. При миксирането усилваш повечко единия, и не му слагаш никакъв ревърб. Другия го правиш по-тихичък, но с ревърбец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлко по-силен да е рифът без ривърб?

И въобще, какво правим в случаите, когато не искаме китарите ни да имат какъвто и да било ривърб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.