Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss GT8 - проблем при превключване на каналите


Sad But True

Recommended Posts

Здравейте,

Порових доста из форума, но не намерих подобна тема. Най-вероятно не съм поровил достатъчно, за което моля да бъда извинен.

Проблемът е следния:

Имам процесор Boss GT8 (като изключим пре-амповете, другите ефекти са ми ОК), който свързвам по 4 кабелна схема към Marshall AVT50, макар че марката и модела на комбото в случая нямат значение защото проблемът се проявява и при свързване с други комбо усилватели.

Та, свързвам процесора по 4 кабелна схема, с оглед да мога да използвам ефекти и преди пре-ампа на комбото.

Когато процесорът е в Manual mode, превключването на каналите на комбото е абсолютно безпроблемно и гладко, без излишни шумове и пукания.

Когато сетна 2 пача (принципно еднакви), единият с включен драйв канал на комбото, а другия с включен чист канал на комбото, при превключване на пачовете (каналите драйв към чист) се получава моментно рязко усилване на звука и след това вече нивото звука си става нормално.

Процесора е с ресетнати системни настройки, пробите са правени на Init Patch, т.е. празен пач, без абсолютно никакви други ефекти, включен е само LOOP-a на процесора.

Настройките са:

Processor Send Level - 100/200

Processor Return Level - 100/200

Processor Out level Knob - middle.

Ще се радвам да получа помощ, с която да разреша този проблем.

Оставам на разположение и за въпроси.

Благодаря предварително.

 

ПП - Порових доста и из нета (предполагам недостатъчно), но не намерих решение на подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

 макар че марката и модела на комбото в случая нямат значение защото проблемът се проявява и при свързване с други комбо усилватели.

Явно е от процесора.... едва ли може нещо да се направи.

 

Като доскорошен ползвател на АВТ 50, ще те посъветвам да продадеш Бос процесора ( или си го задръж за бекинг -ДИ, в случай , че ампа се бъгне) и да минеш на педалчета.

Аз примерно ползвах 2-3 отпред, един дилей в лупа и шапка на тояга.

Сега просто се ъпдейтнах на АВТ100 , който има и вградени ефекти, освен , че е и три канален....естествено, пак мога да слагам периферни ефекти и отпред и в лупа...

За клубна дейност ми е по-добре с АВТ, отколкото с изцяло лампов, най-вече, че мога да свиря на по-контролируеми нива.

 

Имаш и опция да минеш в стомб бокс режим на процесора.

Т.е все едно ползваш ефектите му, като отделни стопбоксове.

Правиш си една банка. Примерно с Уа, компресор, овердр/бустер, хорус и дилей. И си ги вкл/изкл, когато ти потрябват.

Основният ти звук е от комбото.

Ако ти потрябват някакви други ефекти за определена песен, ще превкл. банките между песните и няма да имаш този проблем с  буственето на сигнала по време на свирене...

 

Вариант 3 - отказваш се от 4 кабелният метод, кой е казал че е задължителен.

Ползваш процесора за основен звук, Маршала само на клийн с неутрални корекции...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, TONY написа:

Имаш и опция да минеш в стомб бокс режим на процесора.

Т.нар. Manual Mode. Бях така до скоро, но ми се ще да ползвам пълната функционалност на проца. Ама ми писна да танцувам като балерина по педалите. :)

Цитат

Ако ти потрябват някакви други ефекти за определена песен, ще превкл. банките между песните и няма да имаш този проблем с  буственето на сигнала по време на свирене...

Това също е вариант :), не лош при това :). Благодаря.

Въпреки всичко, ще ми е интересно да чуя и други мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.