Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
jorotomov

Свързване на процесор към лампов усилвател

Recommended Posts

Здравейте,

Имам питане, което за много от вас ще им се стори елементарно, но за мен е важно да разбера как става.

Искам да свържа процесор Line 6 POD 500X с лампов усилвател Mesa Boogie dual rectifire през Send-Return и да позвам някой ефекти от процесора (дилей, ревърб, хорус), а драйвовете да използвам от Месата. Питането ми е как трябва да стане самото свързване и може ли нещо да прецакам, понеже усилвателя не е мой, в репетиционна е.

Благодаря предварително,

Жоро

Send  на усилвателя, отива в imput  на Line6- с кабел, иначе няма да иде :) 

out на Line 6(този с жаковете-единия от left or Right) отива в Return  на усилвателя.

Логически е така, свирил съм по този начин и съм използвал същия Line 6, най-вече за периферия на усилвателя.

Така, че ръгай кабелите и Рокинрол :) 

Edited by nolly

Благодаря много, ще тествам. Keep on rockin

Edited by jorotomov

5 hours ago, jorotomov said:

Здравейте,

Имам питане, което за много от вас ще им се стори елементарно, но за мен е важно да разбера как става.

Искам да свържа процесор Line 6 POD 500X с лампов усилвател Mesa Boogie dual rectifire през Send-Return и да позвам някой ефекти от процесора (дилей, ревърб, хорус), а драйвовете да използвам от Месата. Питането ми е как трябва да стане самото свързване и може ли нещо да прецакам, понеже усилвателя не е мой, в репетиционна е.

Благодаря предварително,

Жоро

Най-добре да го свържеш по 4-кабелния метод,като FX-Loop на процесора го слагаш преди модулиращите ефекти.

038456080.jpg?r=0

Това ми се вижда доста по-сложно, но ще го пробвам и този метод. Благодаря!!!

Като цяло не е добра идея да слагаш процесор на лампово кубе - скапва се тона, най-вече защото има цифрова към аналогова конверсия и после обратно. Не че аналоговите ефекти не променят тона, но при тях е някакси по естествено. Реално ти трябват 3-4 камиончета - ревърб, дилей, хорус и нойс гейт.

Да, съгласен съм, скапва звука. Скоро ще махам процесора или ще остане само за свирене вкъщи.

Странна идея да го ползваш с Месата. Аз също ползвах HD500, пак с лампа, но с доста по-бюджетен усилвател - H&K Tubemeister 18.

Добре, че е тази тема, за да разбера горното връзване с 4 кабела, защото ми реши всички проблеми. На практика блокира всичките врътки на усилвателя и всичко управлявам вече от процесора.

Само със сенд ритърн прави доста проблеми, особено ако ползваш синт ефект.

Loop-a на Месата и без не става за нищо, по-добре не си разваляй звука :)  

• Like 1

Най-добрият ФХ Лууп е елиминираният чрез ЦК ключе такъв! :godbless:

• Like 1

Oт моя опит с процесори и големи глави съм заключил, че е най добра тази комбинация, когато проца е преди ампа на чистия му канал!