Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за звукова карта Scarlett 2i2


Teo 1

Recommended Posts

Здравейте,

бих искал да попитам как да настроя  звукавата карта  за  запис на моно вокал ?  Имам  звукова карта Scarlett 2i2,  с два  входа, които могат да се настройват на line или  instr.Като записвам клавира е лесно- и двата канала включвам на line и записвам стерео,...но.. Кой е правилния вариант  за настройка на звукавата карта  за запис на вокал-line или  instr ?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става не от картата, а от софтуера със който записваш. Просто на новата писта на която записваш я даваш да е моно. На повечето програми просто има бутон на пистата - моно. И от избора на вход за пистата избираш от кой канал - пак във софтуера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля, че има друг предвид.

^^Този суич би трябвало да се отнася само за входовете на жак. Когато включиш XLR, картата автоматично разпознава дали е линеен или микрофонен сигнал и няма значение в какво положение е превключвателя.

пс: И между другото, със сигурност това трябва да е описано в инструкцията за употреба. :)

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да микрофона се включва само във XLR със канон. Няма значение къде е превключвателя той се отнася само когато включваш със жак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на axel, patzo

вероятно всичко става автоматично. Аз се стреснах да не се напъвам да правя нещата по грешен начин.

Аз за всеки случай ще си пробвам и на двата варианта, за да видя дали има разлика, но едва ли-всичко вероятно е  автопатик, двайверите вършат цялата връзка.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.