Jump to content
Българският форум за музиканти

Фронтмен


Mandalay

Recommended Posts

Пича, дето постна за Фреди Меркюри ме изкефи!!!

 

Фреди е типичният ФРОНТМЕН-ВОКАЛИСТ!

Ама например в Guns 'n' Roses имаме двама фронтмена. И двамата келеши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Mandalay,

точно така е, както казваш...аз разбрах, че имате предвид фронтмена-вокал, а вие сте говорили за водещата фигура в групата изобщо...Поради това се извинявам.

Но съм бил и вокал, а като барабанист най-са ме дразнели разни келеши, детро не могат да не заемат вниманието си да не дърпат публиката към себе си...което е лошо, защото пречи на възприятието на групата в цялост.

Но по-страшни са барабнистите, дето не могат да свирят тихо или незабележимо...на вокала как да е, по-се прощава...ма на нас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Пича, дето постна за Фреди Меркюри ме изкефи!!!

 

Фреди е типичният ФРОНТМЕН-ВОКАЛИСТ!

Ама например в Guns 'n' Roses имаме двама фронтмена. И двамата келеши!

хъ?!?

 

2-ма!!! пък и "келеши"......

 

я обясни по подробно, че нещо не разбрах...

 

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама например в Guns 'n' Roses имаме двама фронтмена. И двамата келеши!

батенце живеем в свободна държава верно ама такива изказвания звучат доста зле... :godbless: пак си помисли.. аиде със здраве :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Келеши или не, изпяли са си великите песни, продали са си платинените албуми, събрали са десетки хиляди фенове по стадионите...

 

Пука им дали са келеши :godbless:

exactly...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фронтмените барабанисти са номер 1 :godbless: например дейв уекъл-всички него гледат като свири.или портной да речем.обикновено когато се говори за театъра става дума за него :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Една пт причините да не го понасям, да беше станал вокал или китарист, ма тоя есхибициоизъм негов ми лази по нервите, да не говорим, че и Петручи, И Мюинг са много по-умни музиканти от него - плосък техничар без дълбочина.

А в Гънс фронтмените са двама, сиреч вокал и китара. Поне аз така мисля де :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фронтмен съдейки и от самата дума е човека, който стои отпред. Лицето на групата, а не непременно тоя дето размахва пръст и казва кое как ще е. А си мисля, че най-важното качество за един фронтмен е не толкова да изглежда добре или да пее добре, нито пък да се мята през глава на сцената, а по-скоро да има собствен стил и излъчване, които да го отличават от другите фронтмени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе фронтмен е тоя дето може да накара хората да гледат в него докато групата свири и да говорят за него(или още по-добре за групата) преди и след това.качество номер 1 е излъчването за един фронтмен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Да... Абсолютно фронтменът е този, който трябва и да играе на сцената, докато другите могат просто да свирят.

 

В тая връзка за мен номер едно в това отношение е Боно /U2/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

ми според мене тва е мн комплексно понятие

но като цяло мисля че фронтмена трябва да изразява групата и да е нейно отражение

не е задължително да бъде само 1 мисля си че ако малкълм янг напусне ей така сцената или си июлезе никой ням ДА го забележи ама той сам си казва че обича да слу6а братото отстрани има си хора за всичко....сяка жаба....

важното е да се получават нещата тва е

бе не знам ся ми дойде на акъла....сервитиора взима бак6и6а от клиентите , но не си го е заслужил еднолично?.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен, че не е задължително фронтменът да е музикант.

 

Има и групи като Лед Цепелин, където всички са толкова харизматични и на извънземно музиканстко ниво, че е абсурдно да кажеш, че само Робърт Плант е фронтмен :) От 4мата може би само Джон Пол Джоус остава малко в сянка, просто защото не е толкова екстровертен и шоумен колкото останалите 3ма.

 

Подобно нещо бих казал и за The Police, Стинг може да е много голяма личност, но на живо обикновено Стюърт Коупленд обира лаврите :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фронтмен съдейки и от самата дума е човека, който стои отпред. Лицето на групата, а не непременно тоя дето размахва пръст и казва кое как ще е. А си мисля, че най-важното качество за един фронтмен е не толкова да изглежда добре или да пее добре, нито пък да се мята през глава на сцената, а по-скоро да има собствен стил и излъчване, които да го отличават от другите фронтмени.

Да,излъчване-това ще накара хората да му обърнат внимание по някакъв начин-дори и непонятен...но за мен един фронтмен не би трябвало да изглежда зле,освен това той е излязъл отпред да прави музика а не да квичи,да бълва гущери и змии,или пък да си личи неговата вродена недодяланост,прикрита от някаква маска на арогантно или ексцентрично облъчващо с черен бълвоч поведение.Музиката за мен е това,което трябва да повдигне духа на човек а не да го опропастява!!Музиката има силно енергийно въздействие,както и всеки тон поотделно в зависимост от подредбата им,както и честотите на един определен глас и това естествено може да повлияе и негативно в-у публиката ако изпълнителя е лишен от духовност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.