Jump to content
Българският форум за музиканти

Фронтмен


Mandalay

Recommended Posts

Незнам за вас приятели, но все пак обърнете внимание на Речник на чуждите думи в българския език. Всички малко или много приемате нещата лично и говорите ужасно субективно, КОЕТО САМО ПО СЕБЕ СИ Е АДСКИ ТЪПО ;) Мисля, че хората са си го написали понятно за всички, общо прието мнение:

Фронтмен

от Уикипедия, свободната енциклопедия

 

Фронтменът (от англ. Frontman) е главния вокалист или водача на музикална група и обикновено това е най-известният член на групата. Фронтменът не винаги обаче е основател на групата и неин шеф. Терминът идва от обичайната позиция на певеца по време на концерт - най-отпред на сцената пред всички останали музиканти. Също така, комуникацията с публиката между песните обикновено се извършва основно от фронтменът.

 

Това по никакъв начин не омаловажава всеки един от групата, но повярвайте ми, това е просто навлязла модерна думичка.

ВСЕКИ Е ВАЖЕН В ЕДНА ГРУПА, НЯМА ПОНЯТИЕ КАТО ШЕФ. ВСЕКИ ДАВА ВСИЧКО ОТ СЕБЕ СИ ЗА ОБЩАТА КАУЗА. НАЛИ ХОРАТА СЕ СЪБИРАТ ДА ТВОРЯТ, А НЕ ДА СИ ГИ МЕРЯТ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Аз съм вокалистка,но не се изавявам много много като фронтмен...обичам да ми обръщат внимание,но съм малко срамежлива,та затова съм отстъпила почетното място на нашия основател и басист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макар че съм позабравил доста българския, определението за един фронтмен "визия" не ми се слага в обогатяването ми на българския език. излъчване четох в някои изказвания и ми съмна. изражение и сияние мога да допълня. това са що годе възприемчиви за мен определения.

 

цитирам @AXE "Вокала и зад колоните да го сложат хората пак натам ще гледат ... Тъй е то" / абсолютно точно!

 

@bobze е напълно прав и се присъединявам към него, до последната му буква в постинга.

 

фронтмен е най отговорната, главната роля на сцената. всеки от бандата си е избрал една роля. една изява на сцена е напълно постигната когато всеки от бандата се стреми да привлече вниманието на публиката по негов си, собствен и колкто се може обикновен начин, без да се мъчи да играе друга роля, както доста често се случва. интригите после са програмирани.

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в AC/DC кой е фронтмен?

 

тази тема е малко комплексна,

 

на този добър въпрос е отговора пак с въпрос,

 

ако запиташ Angus Young, кой ви е фронтмен как мислиш ще отговори?

 

 

мисля че става въпрос за едно сложно понятие FRONTMEN, какъв и как де е най добре на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложно е, примерно AC/DC си имат за фронтмен и Браян Джонсън, и Ангъс Йънг.

Изобщо има доста групи, в които не само вокалът е фронтмен и се набива на очи - примери много - Guns N Roses (Axl Rose/Slash), AC/DC (Angus Young/Brian Johnson), Kiss (тука не ми се изрежда :) ), Bon Jovi (Jovi/Sambora)... абе много са

Ами примерно Ингви? Той е също фронтмен, но не пее, и въпреки, че има отделен вокал, Малмстийн изпълва доста повече от него...

Ами The Who? Кeith Moon също изпъква адски много, а е барабанист...

Изобщо, не винаги има еднозначен отговор. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Изобщо има доста групи, в които не само вокалът е фронтмен и се набива на очи ...

... Ами примерно Ингви? Той е също фронтмен, но не пее, и въпреки, че има отделен вокал, Малмстийн изпълва доста повече от него...

Ами The Who? Кeith Moon също изпъква адски много, а е барабанист ...

 

в Queen нпр. изпъкват всички, но Freddie си е фронтмен (беше де)

 

мисля че да "изпъкнеш" на сцената е едва ли не задължително, но не е казано че тогава си успял да станеш фронтмен.

 

представи си напр. .. по време на концерт, по средата на песента загасват почти всички светлини, остават само сините фенери и се чуват лежаща хармония, изпъкващ барабанист и глас. къде ще насочи светлинният оператор прожектора?

 

следните неща ги знае всеки, ама да ги кажа пък,

 

добрите музиканти хвърлят постоянно око на певеца, защото може и да му хрумне някоя идея мигновенно, да речем загрявка с публиката.

за разлика от другите той се ползва с най голяма свобода както в движение така и в изпълнение. даже и в операта, диригента се обръща от части и към певеца. пак я подкарах с каруцата. спирам след малко

 

фронтмена е човекът от който зависи атмосверата и съответно се нагърбва със сложната задача да държи нивото и настроението на концерта. моето мнение, фронтмена е човекът който влияе най често, почти постоянно, на настроението на публиката. в повечето случеи е гласът. изключение май е в джаз муз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макар че съм позабравил доста българския, определението за един фронтмен "визия" не ми се слага в обогатяването ми на българския език. излъчване четох в някои изказвания и ми съмна. изражение и сияние мога да допълня. това са що годе възприемчиви за мен определения.

 

цитирам @AXE "Вокала и зад колоните да го сложат хората пак натам ще гледат ... Тъй е то" / абсолютно точно!

 

@bobze е напълно прав и се присъединявам към него, до последната му буква в постинга.

 

фронтмен е най отговорната, главната роля на сцената. всеки от бандата си е избрал една роля. една изява на сцена е напълно постигната когато всеки от бандата се стреми да привлече вниманието на публиката по негов си, собствен и колкто се може обикновен начин, без да се мъчи да играе друга роля, както доста често се случва. интригите после са програмирани.

 

 

единственото, което исках да кажа е, че съм момиченце :cheers2: но нищо де ше пинем по биричка и ше ми мине :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... единственото, което исках да кажа е, че съм момиченце :cheers2: но нищо де ше пинем по биричка и ше ми мине :rocker:
две, три поне да ми мине и на мене ;-) :drummer: ... момиченце с подобно мнение не се среща често.

извини ме все пак докато бирата се изстудява, че и компрес си сложих на лицето ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.