Jump to content
Българският форум за музиканти

Zildjan Zxt Rock Ride (titanium)


Recommended Posts

Абе гледах тоя Zildjan в musician friends и прочетох много добри отзиви за него,и имам възможност да си го купя на ниска цена нов но не и да го чуя.А сега имам един Sabian AA medium но сякаш ми е малко нисичък и разлияващ по периферията ама камбанката е супер....според вас кое е по-добро??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZXT е ниска серия чинели, за разлика от AA и поне отзивите, които съм чел из форумите за Titanium серията, хич не са били позитивни, скапан звук за сметка на оцветяването. B) Но от мен така и така не се очаква да препоръчам нещо друго освен Sabian, така че... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ок,тогава какво би ми препочъчал за около 300 лева с по cutting звук...?

 

 

 

 

П.С е и аз сам яко фен на sabian ама де да знаеш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да одиш и да разгледаш в Джаза :godbless: при Славов!

А иначе режещо,режещо....А ето нещо режещо! :unsure:

Istanbul Mehmet 16" Traditional Crash Cymbal - Rock

 

Не изглежда вчепатляващо, но си звучи вчепатляващо на таквоз съм свирил и мога да препоръчам въпреки ограничения си опит!

http://www.vintagedrum.com/item/Istanbul-M...Rock-UP-ISCRR16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз ходих в джаза скоро и нищо интригуващо не видех...

иначе ставаше вапрос за райдове...иначе се кефя на по-меки крашове :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си пропилявай парите за глупости, ZBT-тo са много зле.По-добре спести малко повечко пари и си вземи един HHX, или K Custom ride.Аз позлвам един 20" HHX Evolution и един 18" HHX Manhattan Jazz ride, и съм супер доволен.

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е така си е,аз си имам фоворит сред райдовете ама ставаше въпрос за ZXT а не за ZBT(който са наистина супер голиам ташак)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А...sorry, обърках се. ZXT-тo сa малко по-добри, ама освен за rock или metal друго не се сещам, където да вършат работа. Raid-ът няма никакъв "wash" и e много висок на звук.Камбаната е прилична.

 

HHX Groove ride e манияшки :headbang: и сега новият ride на Sabian "artisan" e просто уникален.Преди седмица пробвах и двата - 20" и 22" и мнго доволен останах. Само че много пари - 20-инчовият беше към $345...Те нали Sabian тъкмо вдигнаха цените с 10%...

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тая нова Vault серия нещо не мога да намеря инфо почти никъде из нета. Иначе въпросният Artisan ride изглежда в общи линии като нещо подобно на K Constantinople на Zildjian, т.е. "традишънъл" вид чинел. Сигурно е много як, само че повече за джазмени, а не толкова за пропаднали рок барабанисти като мен. :)

post-8-1111778985.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за Vault ride-oвете - два вида сa - thin и medium, много по-различни са от Constantinople-ските, тези имат HHX hammering-a (големи"marks") и HH hammering-a (по-ситни), или, както четох някъде - "high-density’ hand hammering". Vault-овере са и Limited production, произвеждат се много малко всяка година, понеже изисквало много време и играчка.

 

Аз пробвах 20" и 22" и много ми допаднаха.Скъпички са обаче... :wow:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
А...sorry, обърках се. ZXT-тo сa малко по-добри, ама освен за rock или metal друго не се сещам, където да вършат работа. Raid-ът няма никакъв "wash" и e много висок на звук.Камбаната е прилична.

 

HHX Groove ride e манияшки :P и сега новият ride на Sabian "artisan" e просто уникален.Преди седмица пробвах и двата - 20" и 22" и мнго доволен останах. Само че много пари - 20-инчовият беше към $345...Те нали Sabian тъкмо вдигнаха цените с 10%...

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

от серията ZXT мога да те уверя че 14` solid капаци са много добри както и mediumtwin crash 16`

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.