Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

ами даваш му комченцето print screen sys rq и отваряш пеинт и му даваш paste

Абе винаги съм се чудел къде ги сейв-ва а то било в клипборда. Е... човек се учи докато е жив. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, зависи кво свириш....но софтуерните дистове са ташак,поне за мен.До скоро опитвах неща но мен не ме задоволяваше резултата.Пазарувай някъв процесор или някой дист по сносен.Само това мога да ти кажа.А и има и друга работа записването на цяла песен така е някъв ад.За целта поне трябва да си направиш барабаните и да си ги плейнеш от някъде но да не е от компа щото само така ще можеш да запишеш една партия китара, ако си писнеш тъпаните на Уин ампа- например и използваш програмата която търсиш ще се записват и двете неща в един канал и като искаш да сложиш още една ще се заишат още веднъж със новата китара.. чат ли си.При записването само на канала от където иде сигнала на китарата ти ще се записва само акустична..Гърч е това и ти съчувствам, знам кво е.Пак ти казвам зависи кво те кефи ако ти харесват софтуерните дистове давай но истинския ефект си е друга работа!! Т'ва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, аз това го разбрах ама забраих да постна тука.

К'ва е работата обаче... значи като го пусна да записва през туй, а не през mic-a (щото като кликна на едното и друготот се uncheck-ва автоматично) и се случва следното нещо. Почва едно МНОГО гадно пращене, и в края на краищата то излиза.

Ба' ма'му казвам аз, пък вие ако можете, помогнете.

 

jFog deSperado, аз си имам мноо як дист и всъщност цялата работа е за един delay.

Може и да ви се стори тъпо, ама намерих един компютърен процесор дето има яко ефекти и яко тъпи ефекти (никога не съм се кефил на китара през 30 ефекта), но всъщност delay -а ми праи китарата да звучи мноого яко. В симсъл че то е некъф компресор/дилей и ноиз гейт в тоя дилей и китарата ми хем получва остатък хем се махат нежеланите шумове. Се едно не свиря аз!!! ;) Абе с две думи - кефи ма!! Затуй е цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо конкретно няма да мога да кажа...Само някои насоки....

Fenix,не може да стане това,което искаш!!!!Единствено с програми,които са с ReWire compatibilityможе да стане дa rout-неш output да ти отива от тая програмка към Audition - съмнява мe GuitarFX да има rewire compatibility. Stereo mix като input,значи,че ще миксира всички soundsв компютъра,преди да ти ги прати за запис. Другото нещо е....Хмммм Via по принцип,доколкото си спомням,имат проблеми с audio и то точно от естеството,което описваш - пукания и пращения....И хубава карта да вземеш-пак няма да помогне...Ще потърся точно info кой модел беше проблематичен,но беше нещо от сорта на това,което каза AC*&$ (аз не бачкам на pc и нямам личен опит MoBo's)...Но засега си звучи точно като проблеми с processing нa audio streams .....Кажи повече info каква ти е машината, hdd (скорост, seek, buffer), също и RAM :cheers:... A това GuitarFX няма ли го като plugin?!!?Има доста добри software processors,които ще ти свършат работа - Guitar Rig,бивайки един от тях(зa delay бих ти препоръчал да погледнеш и PSP48/84 -които са port-oвeтe нa Lexicon-ите)....

Не съм съгласен с JFog - всичко в тази ситуация ти опира до качеството на interface-a/DI Box-a - конвертерите са важни в случая и да - ако си с някой SB Live или Audigy или от сорта - няма да звучи добре...Ама ако го прекараш през нещо по-качествено се усеща веднага разликата.....Дигиталните ефекти за китари са на същия принцип,както и компютъра - ADC->amp->processor-> amp->DACи т'ва по средата са пак алгоритми,като за комп-а ти,така че..... Lexicon-ите вече добре ги port-наха за комп :dance:)))) Така,че не е нужно да даваш $2000 за един PCM80,за да му имаш delay-a ... Пък за reverbs и dynamics ... Няма да говорим,'щото там има и convolution reverbs и какво ли не - дето само един System 6000 нa TC или някой Eventide може да им се опра по качество....

 

P.S. А btw не може ли да се запише китарата без ефекти и после да се прекара през тях - резултатът ще е абсолютно същият,с разликата на това,че ще имаш свободата да правиш каквото си искаш със source-a (различни ефекти - какво ли не)......

 

P.P.S. Да наблегна,все пак,че горе става въпрос за дигитални процесори - аналоговите са изцяло различно животно...... ;)и,както си имат много предимства,си имат и бая недостатъци ;) ... Но това определено е тема на различен разговор....

 

модерирано от Snowwhite.

Моля,при размери на мнението от такава величина,задължително да се използва кирилица!!!правила!

Редактирано от Snowwhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fenix,само още едно нещо....

 

Аз лично бих предпочел да си запиша китарата чиста и после да слагам delay - 'щото да не се окаже по-късно,като прибавиш и другите канали,че delay e малко off.....И не е точно навреме с останалите инструменти.....Винаги можеш да сложиш delayна записа :cheers:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хора вижте сега. Значи първо програмката която използвам за дилей не е GuitarFX ама в случая това няма никакво значение.

Така. Имаше една ултра яка руска програмка преди време (аз я имах и още трябва да я имам), която беше всъщност най-добрата като 'компютърен процесор за ефекти'. Тая програмка имаше дори хубав дист и най-важното е че при нея нямах забавяне (каквото имам при всички останали). Гадно е да свириш нещо и да го чуваш после... с много малко закъснение но достатъчно за да изпусна момента. И освен това тая жестока програмка си имаше едно малко квадратче "output recording". Натискаш и нямаш грижи.

Да ама не. Понеже програмата е руска и никъде няма нито крак нито нещо такова за нея, а тя бачка 2 минути след което трябва да правя re-install. Ще взема да се порастърся и да ви питам случйно няма ли някой крак за нея, щото откъдето и да погледнеш аз 29$ няма да дам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за cool edita аз съм му фен на него и не искам да го сменям с новата версия на адобе.

2.1 на рулез

К'во пък различно виждаш в работата с Audition. Т си е същото с подобрения.

Малко голямо време е минало от както си го писал. Дано си на вълана Adition 1.5 вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско бат Зоро вече стават нещата...аве Ефо вика че новите ти записи звучат много добре с таз програмка ли са записвани?

със сонар-а са правени

 

К'во пък различно виждаш в работата с Audition. Т си е същото с подобрения.

Малко голямо време е минало от както си го писал. Дано си на вълана Adition 1.5 вече.

 

Различното е, че синтрилиум направиха страшен софруер, малък и читав. Всичко му е супер. и е лесен и бърз за работа. това, че пише адоб ме дразни.

ако си беше останала на синтрилиум според мен щеше да бъде номер едно и след 10 години..

дразня се. и за това си държа на 2.1 на куул едит

 

и кви са подобренията от адоб??? никви :lol:

тогава що адоб? че е излезнала по нова версия ли ? и кво от това :lol:

така аз мисля :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско бат Зоро вече стават нещата...аве Ефо вика че новите ти записи звучат много добре с таз програмка ли са записвани?

със сонар-а са правени

 

К'во пък различно виждаш в работата с Audition. Т си е същото с подобрения.

Малко голямо време е минало от както си го писал. Дано си на вълана Adition 1.5 вече.

 

Различното е, че синтрилиум направиха страшен софруер, малък и читав. Всичко му е супер. и е лесен и бърз за работа. това, че пише адоб ме дразни.

ако си беше останала на синтрилиум според мен щеше да бъде номер едно и след 10 години..

дразня се. и за това си държа на 2.1 на куул едит

 

и кви са подобренията от адоб??? никви :)

тогава що адоб? че е излезнала по нова версия ли ? и кво от това :P

така аз мисля :P

Не бе щото Adobe купиха Sintrilium.

То всички Video гиганти си купиха по един аудио software и надпреварата продължава.

Sony-Soundforge и Vegas

Adobe-Sinthrilium

Pinnacle-Cubase, пък и целия Steinberg

Правят леко подобрение и хайде, новия software е на пазара под ново име!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различното е, че синтрилиум направиха страшен софруер, малък и читав. Всичко му е супер. и е лесен и бърз за работа. това, че пише адоб ме дразни.

ако си беше останала на синтрилиум според мен щеше да бъде номер едно и след 10 години..

дразня се. и за това си държа на 2.1 на куул едит

 

и кви са подобренията от адоб??? никви :)

тогава що адоб? че е излезнала по нова версия ли ? и кво от това :)

така аз мисля ;)

Има доста добри подобрения, но не си ги видял предполагам. Няма да коментирам дразненето от Adobe. Щом искаш да си пише Sintrilium твоя воля. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.