Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Хора... аз да се върна на въпроса пак! Вокала ми бяга от инструментала не е в ритъм, темпо, както искате го наречете.Все едно съм пуснал някой музикален инвалид да драчи без да е в ритъм.На старите версии не го имах този проблем... а да... става въпрос за Аудишън ЦС 6!!! Моля ако някой знае как да коригирам грешката да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно имаш проблем с латенцията на компютъра. Провери си аудио драйвера и се увери, че използваш правилния.

Програмата е сравнително лека и не би трябвало да има проблем при ползване с днешните машини. Аз съм записвал на Пентиум 4 с 512 Рам преди 100г. и си работеше нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С външен интерфейс съм, през него минават и микрофона (понеже е лампов) и слушалките. В самата програма съм пуснал всичко как си трябва инпут/аутпут битс. сичко... Ше можеш ли да ми обясниш за "латенцията", че ми е малкооо... абе не знам за k'во става въпрос :D ( а и мисля, че наистина най-вероятно проблема идва от там)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е наред и не мога да разбера какво... При ММЕ латенцията я намалям до минимум (в случая 30) забавянето намаля, но не изчезвча.При АСИО пак има забавяне, а като намаля латенцията и почва да забива дори се рестартирва аудишъна (АСИО-то ми е ASIO4ALL).
Не мога да повчрвам ако е от компа, защото процесора ми е i5 2.7 gHz с възможност за вдигане на скороста при нужда до 3 и нещо (щото е i5).Ползвам звукова карта външна на Behringer U-PHORIA UMC22 а микрофона ми е лампов и много ясно минава през интерфейса, като са на една и съща марка - Behringer...
Не мога да вдяна защо по дяволите става така !?!
Моля ако някой по-навътре в нещата може да помага, да помага.!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали е от компа, достатъчно корав е да записва 2 канала.

 

MME за музициране не става, забрави го. То е за аудио/видео конферентни софтуери, където не ти трябва запис/възпроизвеждане в реално време.

 

Тази измишльотина ASIO4ALL също е по-добре да се избягва, освен в краен случай (ако нямаш приличен аудио интерфейс с АСИО драйвер).

 

Сложи си "оригиналния" драйвер BEHRINGER_2902_X64_2.8.40.zip и пробвай с него. Той е по АСИО технологията и би трябвало да е с минимална латенция.

 

Трябва да имаш предвид, че е от значение също DAW софтуера, настройките му, настройките на АСИО драйвера (някой път трябва да се пипа отделно, не само от DAW), плъгините които се ползват...

 

Не е рокет сайънс, но не е и като да може за час-два да се научи кое к'во що. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златен си брат... веднага се залавям. Само, ако не е нахално, ше можеш ли да ме светнеш за т'ва последното DAW софтуер и настройки ендо друго за д ане напраа некоя беля. И отново благодаря... помогна много.

 

 

А... да! Иначе т'ва ASIO4ALL да го махам от компа викаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай смело и тествай с "оригиналните" драйвери на картата, които ти линкнах.

 

За настройките трябва да почетеш, помислиш, попробваш... Някои от тях важат за навсякъде, други са специфични за твоите хардуер/софтуер. Както вече писах - не е толкова елементарно и си иска време и опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте, не съм професионален музикант или певец, но обичам да се записвам върху различни инструментали. Наскоро си взех нов лаптоп, с кой имам някои проблеми при използването на горепосочената програма. Първото е, че като вмъкна инструментал в мултитрак сесията не ми дава да запиша гласа си отдолу защото -sample rates на слушалките, микрофона и лаптопа се разминавали, доколкото разбрах. Уедналявам ги и пак същото.- другият проблем е че и се забавя гласа, тоест аз пея на местата, които трябва, но има някакво закъснение и върху унструментала звучи не на място, все едно закъснявам. Моля за помощ от някой, който е работил с тази програма. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Използвам за запис програмата Adobe Audition CS6. Да обаче, ако искам да запиша трак с китара и ефект overdrive да речем, по време на записа не чувам ефекта, а само чист звук от китарата, а овърдрайва трябва да го добавя след записа като ефект. За ефекти използвам програмата GTR 3.5. А пък другата програма, която също използвам Guitar Rig, Адоба изобщо не я вижда. Та въпросът ми е каква програма ще ме посъветвате да използвам, за да мога докато си записвам китарата, да я чувам със звука на ефектите, които съм избрал от програмата GTR 3.5, или някоя друга подобна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети из гугъл с ключови думи: мониторинг, ASIO, латенция.

+ задължително хелпа на Адоба, даже почни с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз съм един консервативен потребител на Adobe Audition 1.5.  Когато записвам инструментала ми е лесно, каквото ниво искам- се записва, без  шумове и особена промяна на качеството. Но като записвам гласа, на по-ниски нива  се записва с по-добро качество, но  е много ниско нивото,и се налага после да свалям нивото на инструмнтала, което влияе пък на неговото качество. Въпроса ми е- как да вдигна нивото на  вокала с Adobe Audition 1.5​, и да бъде "по учебник", а не някаква аматьорска импровизация. Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дефинирай "по-ниски нива" - колко точно и спрямо кои (явно по-високи) е по-добре?

 

Силата на входния сигнал се гласи от преамп гейна на аудио интерфейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas

 

Например...

.записвам си  гласа, вокала до някакво ниво,...и после го вдигам по два начина  с

Effects.....Amplitude....Dinamics Processing............VocalComp-24 +12 db fast.........

или

Effects...Amplitude...Normalize

 Въпроса ми е, мога ли да ги използвам и двата начина едно след друго ? Или има ли значение,кое ще направя първо ?

Другия въпрос ми е- с кое точно "орязвате" пиковете,   за да стане  вокала "подстригнат на бритонче" ? Нещо бях  чел,че първо трябва да се орежат пиковете, и после да се вдигне нивото ?

Благодаря-поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.