Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG421 vs Voggenreiter


gore

Recommended Posts

Здравейте,

предварително се извинявам за новобранския въпрос.:)

Може ли да се очаква някаква съществена разлика между следните модели:

  1. Ibanez RG421 MOL
  2. Voggenreiter Volt Set EG 100
  3. Yamaha Pacifica 112

Търговец ми подшушна, че при бюджетните модели, на практика, нямало значение какъв ще бъде модела. 

Моля, споделете Вашето мнение, за което благодаря, предварително.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, разликата е съществена. При бюджетните модели това е до някъде е вярно, но зависи кои модели сравняваме. Ако сравняваме примерно стартовите пакети от различните марки, като този сет на Voggenreiter - да.  От изброените, трите китари са си различни една спрямо друга, и са на различни цени.

Трябва да спомена, че не съм имал нито съм пробвал никоя от изброените китари.

Voggenreiter до сега даже не го бях чувал като име, но такива пакети китайски стратове има всякакви, и да кажем че тях може да ги сложим по общ знаменател. Аз бих ги изключил като вариант въобще.

Ибанеза според мен е най-добрия инструмент от тези три,  съответно е и най-скъпия. Имайки предвид, че тялото е махагоново, и производството е индонезийско, а фиксирания бридж за мен е плюс. Може би тази китара е една идея по-метълска, с двата двойни адаптера, с керамични магнити...

Пасификата е добър избор за първи инструмент, ако искаш нещо по-универсално, за не тежка музика, или ако държиш да имаш тремоло бридж.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тазгодишният вариант явно е от някакви алтернативни дЪски:

Body material:
2013–2018: Mahogany
2019: Meranti

Fingerboard material:
2013–2017: Rosewood
2018–2019: Jatoba

Не твърдя, че е по-добре/по-зле, просто констатация, понеже се спомена, че е от махагон.

Voggenreiter има всичко, но най-вероятно нищо няма да става за нещо. :) Слагам я по-ниско от Entry Level. :P

Ямахата е общо взето най-нисък клас. Надали е нещо особено, но не са и лоши евтините Ямахи от това, което съм пипал.

Ibanez-ът е по-нагоре в класациите, тъй като най-евтините им серии са разни GIO/GRG. Вероятно е два пъти по-скъпа от предходните модели...

Зависи колко опит имаш, на какво свириш, колко си сериозен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има разлика в материала при новите, аз погледнах просто линка който беше в поста горе. Седемструнния ми RGMS7 е с такъв фретборд "Jatoba", точно това парче дърво е доста по-светло, но предполагам че варират на цвят, както и палисандъра. Честно казано не ме кефи колкото палисандъра, на допир, и самото дърво не е толкова поресто. Но това може и да е просто конкретно това парче. Не мисля че това в случая ще е определящ фактор, пък и с джъмбо праговете реално няма толкова директен допир до борда. Пък и нали с палисандъра има рестрикции, но последно четох някъде че изглежда китарите ще ги включат като изключение за да продължат да го ползват.

RG421 все още има махагонови бройки по магазините. Има вариант дори и с тяло от Ясен и кленов фретборд. Мен лично ме кефи как Ибанез си правят болт-он конструкцията, по-приятно е от колкото тези с металната плочка, и не се усеща толкова като се свири.

За това "Meranti" нищо не знам аз.

На Yamaha не съм хващал точно пасификата, но съм хващал някаква друга нисък клас супер-страт тип китара, и не беше зле. Напълно адекватен и използваем инструмент.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Baby Thomas said:

 

Voggenreiter има всичко, но най-вероятно нищо няма да става за нещо. :) Слагам я по-ниско от Entry Level. :P

Зависи колко опит имаш, на какво свириш, колко си сериозен...

Успях да видя въпросния Вогенрайтър и дори да си нарежа пръстите по праговете.:unsure:

Опит нямам, само мераци.:D:D

 

3 hours ago, Rezachka said:

RG421 все още има махагонови бройки по магазините. 

Това е информация от сайта на търговеца:

Korpus: Mahagoni
Hals: Wizard III, 3-tlg., Ahorn
Griffbrett: Palisander
Bünde: Jumbo
Inlays: White Dot
Steg: Fixed
Schaltung: 5-Wege
Regler: Volume, Ton
Tonabnehmer Hals: INF (H)
Tonabnehmer Steg: INF (H)
Hardware Farbe: Cosmo Black
Farbe: Mahogany Oil
Stück: CHF 284,00
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш нещо на Харли Бентън... напоследък , чета положителни коментари за тях, а и лично много ме блазни да пробвам един телекастер , чийто тяло го дават american ash  и maple  neck  за по малко от 300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.