Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум и пищене при запис на китара - помощ !


gecata196

Recommended Posts

Пичове, от известно време записвам китари на лаптопа си. Използвам един китайски USB интерфейс, който ми върши добра работа засега, НО когато записвам се чува невероятно пищене и брум. Когато махна захранването на лаптопа и го оставя само на батерия проблема изчезва, което ме води на мисълта, че захранването няма филтър. Не че не мога да записвам на батерия, но е кофти, тъй като времето те ограничава там ии да... Та ако може някакви съвети, идеи как да изолирам тоя проблем или някакво алтернативно решение? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изолираш с изолирбанд масата на щепсела на лаптопското захранване? Доста често проблемите идват точно от там, а като казвам "масата" имам предвид третия страничен извод - сложи му 2 пласта изолирбанд (понеже лесно се къса) и пробвай.

 

 

shuko.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎13‎.‎8‎.‎2019‎ г. at 22:41, yamaha написа:

Пробва ли да изолираш с изолирбанд масата на щепсела на лаптопското захранване? Доста често проблемите идват точно от там, а като казвам "масата" имам предвид третия страничен извод - сложи му 2 пласта изолирбанд (понеже лесно се къса) и пробвай.

 

 

shuko.jpg

Щепсела няма такива пластини, няма как да се приложи това :(:/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, enuffZnuff написа:

А ако махнеш батерията и оставиш само захранването?

За да махна батерията трябва да разглобя целия лаптоп, но не мисля, че проблема е от нея, тъй като съм само на батерия няма проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах подобен проблем с един лампов усилвател.Бръмчеше като за световно.Оказа се,че точно на контакта където съм го включил са пуснали трети кабел за нулата.отделно другите контакти пък които са с две жици,нулата е свързана и на клемата за замасяване.Фактически стават две нули и оттам идваше проблема.Затова пробвай и в други контакти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Хмм виж, за точно това не съм се замислял, но ще пробвам скоро :)

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.