Jump to content
Българският форум за музиканти

A Prose - 3 песни


Recommended Posts

А сега за "дръмса" - значи, аз съм човекът от форума, който винаги пита как да направи готини барабани, които да звучат като изсвирени от жив барабанист и винаги му се предлагат неподходящи варианти.

Ако обичаш, кажи кои лупове си ползвал, та да си ги смъкна. Името на диска и производителя имам предвид.

Мерси!

ееех ,тука е весело ! ;)

Всичко си правим сами !

В нета е пълно със Секвенсери,Сепли,Луупове и най-различни синтезатори,

Но полакомиш ли се да исползваш готови луупчета ,си връзваш ръцете в повечето случаи ,освен когато ще "Градиш" песента си на готов Лууп.

Убеден съм ,че повечето програмки вършат една и съща работа,стига да знаеш как да ги използуваш :P

Аз лично от години ,работя само с Pro Tools- щото това е най-доброто B)B):cheers: .

 

ай ,да не се обяснявам много...!

Трябва ти Секвенсер с който да пишеш MIDI.

Когато се научиш да пишеш MIDI drums,трябва да се научиш как се работи със Семплери и Семпли за да избереш добрия звук на барабаните си. След Това MIDI творенията си можеш да ги превръщаш или в Луупове или в имитация на "Истински" DRumer(Второто ,обаче изисква отлично познаване на Спецификата на Истинското Свирене на Човека и отлично познаване на Програмките с които си играеш" .Отнема седмици ,но става ! След време ще ти покажа една имитация на Истински Барабанист,над която Брат ми работи няколко месеца :D

Та след като си напишеш MIDI дръмса те съветвам, всеки барабан и фус и чинел да ги направиш на .wav на различни писти и най-накрая тези писти да

ги смесиш с другите инструменти от песента използвайки EQ,Comps и Reverb

 

Как става това без пари ?

Намираш в нета Cubase(Няма значение коя версия,колкото по-нова-по-добре)

Намираш и семплер с подходящи семпли(зависи какъв звук търсиш)

Според мен най-добрите библиотеки Аукустични Дръм Семпли са Drum Kits From Hell,Big Fucking Drums i Artist Drums.

Ако не се лъжа всичките те работят с Battery2 на Native Instruments, така че зареждаш Battery2 като VST instrument в Cubase и атака...!

 

Лично аз не работя с Cubase затова за подробности питай някой друг как да си командваш с MIDI трак VST instrumenta.

 

Пример :

За Песента "She Said" на A Prose ,през 2001 си направих луупчето на първата версия на REASON, а после върху него си измислих акордите с китара и направихме цялата песен с един лууп,мисля че има само едно място кадето Бараните не въртят едно и също :D

уууууу първо благодарим за обяснението по горе...( тука пишман Дръмпрограмери с лопатата да ни ринеш :) )

 

нО песните верно звучат много звежо..от няколко дена се каня да ги чуя и днес най наклрая си седнах на гъзъ..

Волкала нямам думи...може и то много и другите не остават по назад ;)

Евала ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

нО песните верно звучат много звежо..от няколко дена се каня да ги чуя и днес най наклрая  си седнах на гъзъ..

Волкала нямам думи...може и то много и другите не остават по назад :)

Евала ви :cheers:

Радвам се ,че сте така Позитивни към тези неща :)

Май ще ,Трябва да отделя известно време да ги пресмеся наново,тези песни :)

Сега имам повече Power !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
ай малко refresh ;)

Понеже ме обвиниха ,че не съм Музикант,не ми остава друго освен да рефрешна темата с някой мои песнички :)

 

P.S. ама ко ли се връзвам на Джазмени и аз :rolleyes::);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
BTW имаш ли концертната версия на Say That You Care от конкурса "Вашата Nokia Сцена"?

eйй дай да видим как сме се Изложили ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луд ли си, "изложили", това по мое мнение е най-доброто лайв изпълнение от целия конкурс! Въртя си го редовно, още от тогава, не знам дали знаеш, но (задено с Дредлокз) бяхте любимата банда на агенцията-организатор :godbless:. За жалост журито реши друго...

 

Ей сега ще обърна wave-а на mp3-а и ще го метна в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bleedingnose.net/music/

Дърпай докат е там, че май ми трият мр3-ките от хоста, не съм много сигурен... :godbless:

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луд ли си, "изложили", това по мое мнение е най-доброто лайв изпълнение от целия конкурс! Въртя си го редовно, още от тогава, не знам дали знаеш, но (задено с Дредлокз) бяхте любимата банда на агенцията-организатор :). За жалост журито реши друго...

Благодаря ти!

За "Любима Банда" да сме били на някой не знам ;)

Това беше Първото и Последното ни показване на Live ;)

Ние дори не направихме повече от 3 репетиции тогава и това си личи доста :wall:

A Prose си беше студиен проект, просто през 2001 си пробвах DIGI 001 у нас как ще стане ;)

Тогава записахме 4-5 песни,които така си и останаха нечути от много хора.

 

Ако някой знае, как може да се добера до Видео Варианта на това изпълнение, ще съм му много Благодарен и Задължен! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луд ли си, "изложили", това по мое мнение е най-доброто лайв изпълнение от целия конкурс! Въртя си го редовно, още от тогава, не знам дали знаеш, но (задено с Дредлокз) бяхте любимата банда на агенцията-организатор :P. За жалост журито реши друго...

Благодаря ти!

За "Любима Банда" да сме били на някой не знам :angry:

Това беше Първото и Последното ни показване на Live :)

Ние дори не направихме повече от 3 репетиции тогава и това си личи доста :wall:

A Prose си беше студиен проект, просто през 2001 си пробвах DIGI 001 у нас как ще стане ;)

Тогава записахме 4-5 песни,които така си и останаха нечути от много хора.

 

Ако някой знае, как може да се добера до Видео Варианта на това изпълнение, ще съм му много Благодарен и Задължен! :dance:

Били сте ми любима банда - в стария сайт на О!Шипка имаше ваше парче (Уиидс май беше).... Беше ме страх да търся още, за да не би да се разочаровам евентуално :D Е, на Нокия бях и аз, и чух за какво иде реч, много добре, само дето чак сега се сещам......Но записа от концерта е готин определено. На мен любимци ми бяхте вие и едни пичове от Бургас или Варна с дет вокалист, пауър вокалист и женски хор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.