Jump to content
Българският форум за музиканти

Лакиране на автограф върху китара


urgent

Recommended Posts

Здравейте, дайте ми съвет как мога да съхраня два автографа върху акустичната си китара? С какъв лак или нещо друго мога да намажа автографите, които са изписани с перманентен маркер върху нея така, че да  ги увековеча :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прозрачно самозалепващо се фолио, в лаковете се съдържат разтворители и може да размият маркера.

...или нищо не прави. Зависи от мястото на полагане, но перманентен маркер върху китара се трие много трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че няма да мръдне като е перманентен, обаче забелязах, че леко се е зацапал въпреки, че една вечер престоя надписа без да се свири и пипа, но сега си мисля, че ако забърша китарата и с препарат както обикновено може и нацяло да се размаже.
Аз погледнах в Youtube и малко грозно седи с това фолио, но май няма друг начин. Ще видя някъде да намеря съвсем тънко, което почти да не личи. Благодаря за отговора! :)

Редактирано от urgent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръсни го със спрей лак. Първата ръка съвсем леко и финно отдалече. После втората и третата ръка може по-отблизо. След всеки слой - 1 час  съхнене. За да стане добре ще трябва да пръскаш целия топ на китарата, иначе ще личи нееднородното покритие. Маскирай бриджа, грифа и в дупката сложи парцал или балон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се боядисва със спрей, в добавка мога да кажа от личен опит:

- повърхността, която ще се пръска хоризонтална (дори и да започне да разтваря маркера да не се разтече);

- поне 5-6 "ръце" в началото да се пръска от много далеч и много малко количество (да не се търси ефект на лакирано и гладко), резултата след тези 5-6 тънки нанасяния трябва да е грапаво-матов филм върху китарата (няма страшно, ще се изглади и лъсне при последващите 1-2 "нормални" ръце нанасяне);

- според мен час съхнене между на нанасянията е прекалено много, но ако не се чувствате сигурен със спрея в ръка, няма да навреди да се изчаква;

- задължително, особено в тези жеги, да НЕ се боядисва и съхне на слънце;

 

Успех от мен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и дето да гадаеш дали ще се размаже или не - най-добре драсни нещо някъде с перманентен маркер и след това пробвай да го лакираш. Ако се размаже, търсиш лак на друга основа и т.н., щото директна проба на сляпо върху автографа не е много добра идея. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.