Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е преблизително заплатата на един тонрежисъор


Recommended Posts

Колко е горе доло една заплата на тонрежисъор.Голяма ли е разликата между някой който е искарал курса в СУ и някой с точно такова висше образование.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тонрежисьорите обикновено са на хонорар, а не на заплата. парите зависят от това кой колко дава и колко си търсен, а това се определя от това колко можеш, какво си направил и немалко други фактори:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мисля,колега :D Говорим за реалности,ако нямаш нищо напротив :D при това без лично пристрастие - но паричките са си парички,нали,както казва един твой градски баскитарист... :D

Редактирано от steeltanto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно - здраво съм стъпил на реалностите и знам как е заплащането в Поп Фолка и то в Най-Голямата Чалга Фирма.

Имам "Инфо от Извора" и затова,твърдя че Тонрежисьорите ,в случая(в Поп-фолка) не са най-добре заплатените.

Търсете си работа по София -там по-дават пари :D

 

Стила няма значение - Бюджета на продукцията има - донякаде...

...най-важно е как и с кого ,за какво се договаряш...

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам "Инфо от Извора" и затова,твърдя че Тонрежисьорите ,в случая(в Поп-фолка) не са най-добре заплатените.

Търсете си работа по София -там по-дават пари

 

1.не си плюй в извора...

2. в софия също е голяма чалга :greenball:

3. не спорим с теб,колега,говорим на един език :cheers2:

4. в България няма музикален бизнес и скоро няма да има - системата е стихийна,но няколко човека правят добри пари :thumbup:

5. недоразуменията ги оставям без коментар,че много взеха да се изживяват нещо като автори и аранжори,но това е друга манджа :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...зависи от гледната точка - много БГ висшисти работят и за по-малко пари в БГ...

...а други пък без образование печелят доста добре и в БГ и в Европа...

...пък и ако си Майстор и знаеш как и какво да правиш нема да чакаш само на заплата, я :)

 

Това със "Заплатите" е Строго Индивидуално.

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
...зависи от гледната точка - много БГ висшисти работят и за по-малко пари в БГ...

...а други пък без образование печелят доста добре и в БГ и в Европа...

...пък и ако си Майстор и знаеш как и какво да правиш нема да чакаш само на заплата, я :angry:

 

Това със "Заплатите" е Строго Индивидуално.

 

 

Напълно подкрепям. Аз съм от тонрежисъорите на твърда заплата, колегата ми е изкарал курса в СУ, и работи наравно с мен, но получава по-малко. Това далеч не означава , че аз съм по добър от него. А естественно е че каквато и да е заплатата, никой който може и си намира задачки, ще седи на тая заплата. Предимството на заплатата е че има месеци в които бачкаш малко, има месеци в които спиш малко, въпрос на баланс, и всеки си преценява за себе си, докато при час-прома, колкото бачкаш толкова и взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Tонорежисьорите в БНР получават не повече от 350 лева и не са на хонорар а на твърда заплата ^_^

Заплатата на Боб Рок със сигурност е над 3500$ на месец ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплатата на Боб Рок със сигурност е над 3500$ на месец ;)

луд ли си ... според мен е към 500-600 долара на час ако въобще се навие да работи (но все пак си прав - за над 3500$ на месец става дума :) ) . По принцип е продуцент което означава че той плаща на музикантите и има участие в продажбите. На металика е продуцирал 5 албума, на мотлей 3 на бон джови един ...

 

по принцип в България трудно се изкарват добри пари а и манталитета ни е все да минем тънко. това е и една от причините работата на специалистите да не е уважавана ... пазарна икономика - цената се образува където се срещне търсенето и предлагането

 

 

 

поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.