Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект на Рок Еволюшън


Recommended Posts

Много сте добре. Музикално. 

Сценично, китаристите и басиста, трябва да се пораздвижите.

Милиционерите, сега се казват полицаи и бият само протестиращите срещу правителството и циганският произвол.

Рок музикантите, вече могат спокойно да куфеят на сцената и да чупят стойки, колкото си искат.

Бизикам се, но името Рок Еволюшън, много не ми се връзва.

Звучите ми рок Носталгично, а и песните са на български. Може би българско име, ще е по-подходящо за Вашата група.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, благодаря за мнението и оценката. 

За името- ние свирим Хард рок и много кавъри на Пърпъл, Рейнбоу, Гънс.., Бон Джоуви и т.н, затова може би е подходящо. 

За рок-носталгичното -> по-горе обясних, че много от нещата които свирим са си Хард-Рок. Не харесваме много метъла, свирим няколко неща, разбира се, но аз лично съм забелязал, че много хора принизяват хард-рока, музиката на толкова велики групи, до метъл. Един уважаващ себе си музикант би трябвало да разграничава точно тези два стила. Как можеш  да сложиш в една кошница Deep Purple и AC/DC например. Разликата е не само в музикалния смисъл, но и в посланията. Преди 40-тина години Foreiner свиреше и в доминантен фригийски, Pink Floyd свиреше в дорийски, но това няма нищо общо с крясъците за смърт и кръв на повечето металисти. 

Хард рока беше музика зовяща за справедливост и любов. Тъжно е, че това звучи носталгично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, на мен името на групата, не знам защо, но преди да чуя запис, ми говореше, че ще чуя нещо от рода на Дрийм тиътър.

Може да си е било нещо само на мен....но ако се замислиш западните банди ( поне тези известните) имената им много се връзват с музиката им. Вярно е и това, че вече декади ги слушаме и живеем с тяхната музика и така се е сляла музиката с името на бандата, че са неразривни. Като има едно две изключения....примерно вчера слушах албум на една банда Cutthroat , като когато са записвали албума(през 90-те) са се казвали някак си, а го издават чак 2005-та под ново име....

Преди 7-8 години свирех за малко в една хард рок банда Паралакс. Помня, че някой ни бе определил като соц рок. Стори ми се забавно, 

щом ще го помня и споменавам....

Продължавайте напред с бандата и скоро да чуем и студийни записи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) За протокола: Когато Великобритания излезе от ЕС, английския вече няма да е официален език!!! Ще трябва да учим немски... или френски... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино,хубаво е да чуеш/видиш група с някаква мелодия,а е още по рядко,че пеят (почти) всички.Че повечето в БГ си чегъртат "сик енд дестрой" цел живот..:lol:Второто парче е яко,само мръднете нещо по хармонията ,че си е "Любовта,без която не можем" на Тангра основата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам, на мен не ми прилича много на Тангра, а и чувството е съсем друго. Бяхме решили така да изглежда крайния вариант. Пък и мисля, че всяка песен може да се стори на човек, че прилича на друга, но така е- с 11 полутона. А и хармонията е различна-| Dm | Bb | C | F |  а на Тангра е | Bm | G | D | A | G | D | A | G | D | Но все пак благодаря за мнението, ще помислим (на мен си ми харесваше така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 А и хармонията е различна-| Dm | Bb | C | F |

Разменил си последните ,фа/до е, първите 4 акорда са същите като хармония с Тангра и затова ми направи впечатление,не се заяждам,така го чух.Как да е-правите слушаема музика,щото аман от дране и чегъртане..Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, в бързането- да, извинявам се, така е :pray:.

А аз винаги съм харесвал такава музика. Всеки си има кумири- за мен са боговете Pink Floyd, a Ken Hensley e любимия ми композитор. Затова обичам беквокалите- всеки глас е инструмент :singer:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.