Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да разкарам чистия звук от китарата при Audigy?


the_gorer

Recommended Posts

Сега пак съм с оригиналните драйвери - КХ драйверите не смао че не ми помогнаха, но и преебаха систем трея ис ега се боря за оцеляването на целия Уиндоус.

Няма ли хора, които да ползват оригиналните драйвери на Audigy?

Всички ли се с КХ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Егати, всички ли ползвате КХ?

Няма ли поне един с оригиналните драйвери, който да даде акъл какво да се направи в моя случай? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ОК, пак съм с КХ драйверите.

Всички плъзгачи във всички раздели са усилени догоре, няма нито един изключен канал, но китарата ми просто не се чува.

 

На кратко: някой има ли идея защо КХ не работят и кава всъщност е билза целта на създаването им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работят си перфектно, просто се иска мъничко търпение и желание за да разбереш как се работи с тях :D

първо поръчкай докато си чуеш китарата през компа, без никакви ефекти и прочие, после отиваш в 4X DSP и виждаш от пролога най-гроните черти мисля че бяха Ац лефт и Ац райт или нещо от сорта трябва да отиват в Епилог-а запомняш в кои номера отиват. После гласиш инпута на програмата с която свириш, била тя ревалвер или гитар риг на КХ азио, някаде трябва да имаш и "Ин" или нещо, където трябва да посочиш кой номер вход ползваш, по-горе обявних от къде да видиш. Някаде също трябва да имаш бутон за азио панела от него трябва да нагласиш там да е на 48000херца и латенсията на минимум. Вече всичко трябва да тръгне.

 

Аре успех и преди да почнеш да се тюхкаш, че всичко е направено само и само да ти затрудни живота, поръчкай и попрегледай хелповете :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчках и погледах хелповете.

Нищо Не Работи.

Чист звук от китарата си не мога да изкарам по никакъв начин.

И като се замисля, че точно чистия звук исках да разкарам когато съм с оригиналните драйвери на Audigy... :D

Май наистина с КХ го няма никакъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми значи приемаме, че тамън си инсталирал драйвърите. Отиди на входове и изходи втората иконка от горе на долу дето е като пуснеш КХ.

Там долу в ляво имаш един двоен плъзчач Ац97 дай го на мах, и пусни там всички лампички под него да светят ако не са пуснати.

После цъкаш на иконката ац97, да ти покаже там другите плъзгачи някаде трябва да имаш едно падащо меню там на мен ме на "Микр" и си свири на теб може да ти е на лайн ин, според зависи де си ръгнал китарата. Ако пак не тръгне виж от уиндоусовския миксер да не е спряна нещо е*а ли го.

Ако нещо ми пиши на кю-то да помагам квото мога...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм ги тез неща. Проблемът е, че нема никъв входен сигнал - всичко де що има е разрешено да свири и е на макс, от падащото меню съм му казал от къде да взема сигнал и копелето пак не иска да извади звук. :D

Като си сглобя китарата ще пробвам пак, че преди малко я разколачих яко и ужким прая изравняване на прагове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Победа!

Успях да изкарам звук от чистата китара. Проблемът е бил причинен от зле изчистени стари драйвери и от ASIO4ALL.

Сега обаче пак не мога да си подкарам Revalver-a - просто пак стигнахме до оня проблем с екрана за грешка и семпъл рейта.

Пробвах всички варианти - не тръгва. Постояннов вади шибания екран за грешка и в същото време не ми позволява да променя семпъл рейта.

И пак съм до там, където бях в началото - под кривата круша. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обстойно чистене на машината от стари драйвери и прочее говна, след деинсталирането на всякакви остатъци от стари dll-ове и след зверско почистване на регистъра успях да извадя звук от каратат и да подкарам Ревалвера с КХ драйверите.

 

О ЙЕЕЕЕАААААААААААА!!!

 

Обаче не мога да разбера защо се прецака нормалния саунд от картата.

Ужас и безумие... :thumbs_up:

Не мога да дам по-подходящ пример от това, че когато слушам някаква песен през Уинамп, имам чувството, че звукът от песента минава през китарен усилвател и амп с не малко овердрайв.

И при най-малкото усилване на Уинамп-а, звукът почва да криви и да пращи.

Какво не съм настроил като хората?

Спрях всички потенциални причинители на такъв вид кривене в миксера на КХ, но ефект нямаше - звукът е гаден и изкривен. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си бутнал преампа на уинампа нагоре ?

 

8197_932.JPG

 

Случвало ми се е да го бутна по погрешка, без да се усетя и после да се чудя кво става.

Други звуци как са ? От медиа плеър, стандартни на уиндоуса ?

Ако те са ок, значи проблема е в уинампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Звукът е много подобен на този, който се получава когато набузиш догоре пре-ампа на Winamp.

 

Кофтито в случая е, че не е от него и че абсолютно всички звуци в Уиндоус звучат изкривени и премодулирани като през китарно кубе.

 

ЕДИТ: Да не би да има някакъв пре-амп в самите КХ драйвери, който да окензва ситуацията? Аз ужким гледах де що има настройки и плъзгачи, ама знам ли вече кво може да съм пропуснал... Тия драйвери ми взеха здравето.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dude, доста време не бях чел тук и не можах да се включа навреме. Докато четях бях сигурен, че проблемът ти е: първо - инсталирането на хиляда лайна, и второ - немахането на предишните. ВИНАГИ се обозяват готино нещата като се слагат 2-3 броя/варианта драйвери за нещо си. За разчистването аз ползвам един много полезен софтец - Driver Cleaner Pro, който се пуска от сейф мод (препоръчително, не задължително) след нормалния ънинстал на драйвера (който и да е драйвер).

 

кХ работят повече от чудесно, но не и с дефолт сетъпа!!! Той е безумно претрупан и 90% от нещата са ИЗЛИШНИ. Като имах Аудиджи 1, аз също се бях изнервил и от оригиналните Крейтив драйвери и от моднатите драйвери и изобщо. Като сложих кХ и нещата не тръгнаха до 2-та минута направо побеснях! Но след като прочетох малко инфо и разбрах някои основни неща - всичко заспа! Моите скромни съвети:

 

1. Прочети си ЕТО ТАЗИ хубава и ясно написана статия, както и другите материали наоколо написани от същия човек.

2. Слагай последната налична версия версия на драйверите от форума ТУК, а не каквато официална се намира на сайта им, защото е доста стара. Инсталирай си и ProFX пакета.

3. Въз основа на прочетеното в туториала си направи 2-3 максимално елементарни DSP пресета: един за слушане на музика, втори за ръчкане в Кюбейс, трети за запис от аналоговия вход (и свирня, де). Евентуално може да спретнеш и един "комбо" вариант по-натам. Не тегли чужди варианти - повечето лузъри не знаят кое къде и защо го слагат, а да си направиш сам пресета ще ти помогне да разбереш консепта на цялата работа със сигнала и саунд картите!

4. Като настройваш АСИО драйвера можеш да ползваш различен брой канали и латенции, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 48 кХц семплинг рейт!!! Това е стандарт, всички карти работят на толкова, а сигурно 90% не могат да работят с друга. Причината е, че за да може да се миксират всички сигнали те трябва да са с еднакъв семплинг рейт - тази на която функционира DSP чипа, а това е 48 кХц. Поради тази причина повечето софтуер работи пак само на 48 кХц. Пак заради това ресемплиране Аудиджи 1 не може да плейва Bit Perfect и не се справя с SPDIF pass-through режима, когато се пускат ДТС АудиоСД.

5. SPDIF pass-through режима се пуска малко терсене. Ако ползваш външен ресийвър за декодиране на AC3/DTS в ДВД филмите трябва да се ползва дефолт пресета и има 2-3 отметки, без които не се получава трика на химика. Ако ти трябва това ще намеря кое как беше точно.

 

Това е засега. Моят комбо вариант включваше 6 елемента: аналогов вход (LineIn/MicIn от картата), уейв вход (звук от аудио/видео плейърите в ХР), MIDI вход (от плейъри/софт в ХР), ASIO, миксер, изход (през SPDIF или аналогов, както го настроиш според нуждите ти). Работеше ми абсолютно всичко освен AC3/DTS pass-through режима. За него пусках дефолт пресета на кХ.

 

Ако нещо таковата - пиши/питай и т.н., не може да не стане перфектно! :thumbup:

 

П.П. Бях учудващо изчерпателен предвид това, че вече имам истинска саунд карта и мислех, че съм забравилвсички тия глупости... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кво да кажа, освен БЛАГОДАРЯ за супер изчерпателния отговор и най-вече - :thumbs_up::thumbup: :thumbup: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse:

Предполагам,ч е това кривене на звука идва от някакъв излишен модул, който ще се наложи да разкарам завинаги.

Ако не е от това, ще се регистрирам във форума им и ще питам за кво точно иде реч.

 

Аз разкарах излишните драйвери и стрингове в регистъра именно с Driver Cleaner Pro. Нямаш идея за каква МАЗАНКА ставаше въпрос. Абсолютно нищо не тръгваше като хората.

Първото нещо, което направих след като ги махнах беше да ги изтрия и от бекъп директорията на Driver Cleaner Pro - освободих към 240 мегабайта хава по харда. :)

 

Ще действаме по въпроса - къде самостоятелно, къде с помощта на хора от форума на КХ ще трябва някак да я докарам до нормално положение работата.

Междувременно, ако някой е имал подобен проблем с премодулиран и изкривен звук от Audigy с инсталирани КХ драйвери и знае готово решение за него, моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wave входа се намира на FXBus 0/1, Миди-то е на FXBus 2/3. Ще се опитам да ти сглобя набързо един DSP сетъп:

1. Сложи един SRC, кръсти го WAVE и му избери FXBus 0/1.

2. Сложи втори SRC, късти го МИДИ и му избери FXBus 2/3.

3. Сложи ADC, което е LineIn/MicIn, кръсти го AnalogIn (примено, де).

4. Сложи МХ6 миксера. На първите два входни пина закачи изходните пинове на SCR1 (Wave). На вторите му два входни пина закачи изходните пинове на SRC2 (MIDI). На третите изходни пинове закачи изходните пинове на ADC (AnalogIn).

5. Сложи K1LT, като избереш които изходи ти трябват (аз ползвах SPDIF Out на изход 0). След това можеш да сложиш аналоговите изходи. Ако ще ползваш софтуер за войс/видео конференции (Скайп да речем) трябва избереш на някой изход (обикновено изход 7) WinMM Recording.

6. Първите два изходни пина на миксера МХ6 закачи към входните пинове 0/1 на K1LT.

7. Ако ще ползваш софтуер за войс/видео конференции (Скайп да речем) закачи изходите на ADC (AnalogIn) И КЪМ K1LT изход 7 (дъдето имаш селектиран WinMM Recording). Трябва да закачиш аналоговите входове към двата компонента - МХ6 миксера и K1LT.

8. Ако ще ползваш АСИО (а ти ще!), добави и него, като закачиш изходите на ADC (AnalogIn) И КЪМ АСИО-то. Тук обаче ми се губи точно как ставаше, тей че...сори. Мисля, че трябва да закачиш входните пинове на ADC (AnalogIn) към първите входни пинове на АСИО модула. Той няма изходи. Препоръчително е да са първите (пинове 0/1), защото ако от настройките на АСИО драйвера избереш 2/2 канала, а си закачил ADC (AnalogIn) примерно към пинове 8/9 най-вероятно няма да можеш да ги контролираш тез аналогово изходи.

 

По тоя начин имаш контрол от миксера над всичку Wave, Midi, analog входове на картата, като можеш да ги усилваш/намаляваш/мютваш. Освен това можеш да ползваш аналоговите входове за войс/видео конференция с подходящ софтуер. Не на последно място можеш да записваш от аналоговите входове чрез АСИО в примерно Кюбейс. Не съм ползвал едновременно LineIn & MicIn, просто от ADC (AnalogIn) сменям който вход ще ми трябва. Сигурен съм, че има как да се нагласят и двата поотделно, но не ми е трябвало (може би с два ADC сорса).

 

П.П. Знам, че е много по-лесно да снимам ДСП-то, ама не си пазя скрийншот, а вече нямайки Крейтив няма как да го подкарам, за да стъкмя нещо. Затова карам по памет, дано нямам много грешки, че да заблудя някой и без това заблуден... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.