Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да разкарам чистия звук от китарата при Audigy?


the_gorer

Recommended Posts

Значи имам задоволителен звук с китара Squier, карта Audigy (1) и Revalver MK.

Обаче!

Audigy няма Line in в настройките Recording на миксера (има Line in само във възпроизвеждането) и за да свиря с VST се налага да прекарвам изходния сигнал от микса през Revalver. Дмек - квото се чува го взема Revalver и го обработва. Това вкарва повечко шум и по този начин освен обработения сигнал се чува и бумтенето от чистата китара.

 

Как да го разкарам?

Ако изключа Line in във възпроизвеждането, няма да се чув анищо и Revalver nяма да има от къде да взема сигнал.

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

наскоро един амиго имаше същия проблем със звуковата си карта,само че от железната поредица АС 97,оказа се че работи коеректно с по старата версии драйвери..не си спомням производителя и..

И аз имам подобен проблем с видео картата обаче джитка със стари детоннатори.

компмеджик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми де да знам... не ми се сменят драйвери, защото преди вече пробвах пет-шест вида, включително прословутите КХ.

Засега едвам съм закрепил нещата с тези драйвери, които ползвам в момента (даже не ги знам кви са - нови ли са, старите ли са...) и не ми се правят хиляди преинсталации и рестарти докато налучкам други по-добри.

 

Освен това, нито едни драйвери от тези, които опитах, нямаха Line in в опциите за Recording на миксера. Имат канал Line in само във възпроизвеждането.

Демек, при всичките се налагаше да се взема звука от самия изход на картата, а това предполага, че Line in за възпроизвеждане трябва винаги да е включен, а това пък означава, че чистата китара винаги ще се чува...

Порочен кръг.

Или просто съм тъп (по-вероятният вариант) и затова моля за помощ.

вероятно има някакъв начин да се роутне сигналът така че да минава през VST-то, без да се чува чистият сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кюбейса има една опция "Дайрект мониторинг", която позволява да се чува непроцеснатия сигнал, но за сметка на това нямаш този, който ти трябва. Опитай го тоя трик!

 

 

П.П. От кХ по-здрави нема! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, ама не са за кроманьонци.

Нещо не можах да схвана идеята зад КХ, но, ако ще ми помогнат да свиря и да не се чува чистата китара, то ще се прежаля да ги инсталирам пак.

 

А за оня трик с Кюбейс - мда, на мен ми трябва точно обратното.

Пък и не ползвам VST хостове - свиря си с Revalver като стенд алоун.

Може да пробвам да си поиграя с роутинга в Кюбейс или Нуендо, ама някой трябва да ми каже как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Слагаш КХ-драйвъри отваряш "4X DSP" ще ти се появят разни неща с много черти. От модула с заглавие Пролог ще има дв връзки до модула с заглавие "xrouting" - съответно Ac 97 left и Ac 97 Right(като посочиш малките квадратчета от които ти излизат връзките на Пролог-а показва имената им) та тия две връзки ги разкарваш и си решаваш проблема. Но е хубаво ако не си ползвал КХ-драйвъри да погледнеш хелповете първо, защото в началото изглеждат доста сложни, но всъщност не са :)

 

дано съм ти бил от полза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам пак с КХ, макар че преди имах големи главоболия с тях.

Ще пиша какво се е получило.

 

А как да си смъкна скин за миксера на КХ?

Нещо не им работи даунлоуда на скиновете на официалния сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сга си инсталирах пак КХ и вече не мога да свиря през Revalver - чува са само някакъв пъклен вой и тва е.

Ще продължа да бъзикам настройките на КХ, но всичко сочи към поредното им разкарване от харда ми.

 

Междудругото, искам този скин, защото той е единственият, на който мога да видя нещо.

Някой знае ли откъде да го смъкна (на сайта на КХ даунлоудите раазбира се не работят):

kxp.jpg

 

Междудругото, вече в графа Recording на миксера имам само една опция - Recording level и нищо повече.

Всичко останало, кето беше там с нормалните драйвери, е изчезнало.

 

Това какво означава?

Да не съм слагал КХ и да се ба в гъза, нали?

 

clipboard02za4.jpg

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^не се еби в гъзъ бе споко, нормално е и при мен е така. Уиндоуския миксер ме ти трябва, всичко се прави от КХ-а.

На ревалвера в настройките за инпут и аутпут дивайс гласиш КХ-азио. Кой-номер азио ще видиш там от "4Х ДСП"

А за скина нямам идея, аз нямам никакви проблеми със синия :punk_guitar:

само не се нерви много, в началото е нормално да ти се струват супер шибани и гадни тия драйвъри, но не е така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй, изключих онези две АС97 неща от DSPто (то има и други АС97-та по-надоле - и тях ли да изключа?) и казах на Revalver да ползва KX ASIO (не можах да разбера от хилядитее чертички кое точноа Азио трябва да се включи, но по метода "проба-грешка" включвах и изключвах всички варианти в Revalver).

Ето го резултатът:

clipboard02gy2.jpg

 

 

Явно трябва да се промени някакъв рейт на семплиране, но да пукна ако знам какви трябва да са му подходящите стойности и откуъде се прави това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4800, мисля че беше стойноста. Някаде трябва да имаш азио панел или нещо от сорта и от там я променяш. До колкото си спомням беше една стойност над сложената по дефалт.

От онва с чертите изключваш само тези които съм ти казал. Трябва да останат други 2 които вървят към някакви азио входове на друг модул, номерата им гласиш за инпути в гитар рига или програмата която ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли трябва да изглеждат настройките?

Защото, ако това е верният сетъп, то да знаеш, че пак Нищо Не Работи. :)

 

clipboard02hn7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от азио панела това е на 48000 както си го нагласил , нагласи латенсията на минимум

от долу там инпут и аутпут дивайси трябва да зададеш номерата на азио-тата мисля. Тях можеш да ги видиш от онва там с чертите.

И бай дъ уей виж там като отвориш кх-драйвъра и цъкнеш на АЦ97 дали е на микрофон или на лайн ин, може и там да е проблема също от някаде там трябва даго увеличиш, защото мисля че по принцип е намалено до дупка и изключено.

Ако не стане с тези неща, нямам идея защо ще е. Просто трябва да поръчкаш повечко и да позяпаш малко хелповете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще видя какво мога да направя, но рядко отделям цял ден за настройката на нещо, а ето, че с тези КХ драйвери това вече ми се случва за втори път.

И както се очетава - и двата пъти Безуспешно.

Ще ги Разкарам отново.

 

Не знам кой пиян мужик ги е писал и с каква цел, но тези КХ драйвери определено са поредната руска смешка.

Втората по абсурдност след Вликата Октомврийска Революция.

Напомнят ми на Линукс или на мотоциклет "Балкан" - половин минута караш, две седмици настройваш.

Па някои дори и не стигнахме до карането...

Явнос а за супер професионалисти, а аз (за щастие) съм просто потребител и обичам нещата да работят, а не аз да работя върху тях с часове докато тръгнат.

 

Та да се върнем на темата:

Ако някой има идея как да си настроя ОРИГИНАЛНИТЕ драйвери на Audigy така, че докато свиря с VST да не ми се чува оригиналния необработен сигнал от китарата, моля д апише.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве май само глупости ще напиша, щото са си пълни догатки, ама айде...

Имах подобен проблем като ползвах ревалвър 1, който никога не съм притежавал за дълго, а само демото си слагах от време на време. Там разбира се проблема не звучеше толкова сложно, просто като включа ревалвъра и освен обработения сигнал, се чуваше и стандартния (никакви ВСТта нямаше в картинката или прочие)

Та спомням си че с това се справих като (ако не се лъжа де), от самия ревалвър някъде имах една отметка mute, която спираше сигнала и оставаше само обработения.

 

Разбира се може да се бъркам, но ако не си го направил, хвърли едно око в самия ревалвър (макар и 2ката) и потърси. Ако я има, тя може да спира всички други сигнали освен самия ревалвър и така да нямаш проблеми... или...?

 

едит:бъркам се, самата ми карта имаше една такава отметка в Recording Controla на Windows-a, с която мютвах изхода, а лайн ина ми беше избран

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.