Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на Zoom G5 n с UX2 Line6 ?


canev

Recommended Posts

Здравейте!

С какъв кабел мога да свържа външната ми звукова карта UX2 със  Zoom G5n?

Ето това е картата  а, по-долу има и файл със задния панел на  Zoom G5n.

Благодаря ви!

zoom.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С два моно кабела, подходящи за линеен сигнал, можеш да свържеш изхода на Зулума (където пише Monitor Speakers) с най-крайните два жака (където пише Line Input L / R). Би трябвало да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От официалния сайт на Line 6 ми  отговориха:

Hi,

you could connect the Zoom's left/mono output to the instrument input of the UX2 - or you could connect both of the Zoom's outputs (L/mono & right) to the Line inputs of the UX2 for stereo connection.

In both ways please use standard instrument (guitar) cables (TS, mono) for connection.
 

Сега остава въпроса дали  през Зоома ще мога да използвам присетите на  Pod Farm,  Guitar Rig 5,  S-Gear 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горната жица изглежда ОК. Може и китарни ако имаш някакви парчетии, примерно патч кабели за ефекти.

Първият вариант на Line 6 ми е малко странен. Сигнал предназначен за мониторни колони (би трябвало да е линеен) в инструментален вход - нищо хубаво не вещае. Но пък какъв е сигнала на този изход не е много ясно, трябва да се чете из менюалите, ако пише.

Мен при всяко положение ми се струва, че нищо добро няма да излезе от цялата работа. Това са си "самосиндикални" процесорчета, предвидени да се ползват по-скоро самостоятелно. Но пък не ти пречи да тестваш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз бих желал да задам малко "по-подъл" въпрос към автора. :) Каква е мотивацията да се записва саунда от процесора при положение, че възможностите с VST са практически необозрими? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.