Jump to content
Българският форум за музиканти

Harmony Assistant


mila_kara

Recommended Posts

Програмата е предназначена за композиране чрез нотопис.И тъй като една композиция не може без ударни, то в програмата са включени голям брой барабанни лупове от най- различни стилове.Ще спомена първо любимите ви Metal и Hard rock, последвани от Pop, Latino, Electronic, Reggae, Blues, Jazz и др.Всеки стил има подстил, напр. Soul-RnB включва Funk и Rythm & Blues. ;) Хубавото е, че не само можеш да чуеш ритъма, но и да го видиш как изглежда изписан с ноти.Това позволява да се прави точна корекция в определен такт.Лошото е, че програмата в демо версия не върши никаква работа, освен образователна, а пълната струва 70$.

Все пак, и в демо версия могат да се експортират лупове в MIDI формат / и не само/, но на части.Засега толкова с обяснението.Ако има интерес, ще има още.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей mila_kara!

Доколкото разбрах, става въпрос за MIDI файлчета с барабанни груувс.

Те също са си лупове, но ние май търсим готови семплирани или пък изсвирени от истински барабанисти.

То ест: трябват готови за ползване, реалистично звучащи дръм лупове. Тези, които са в Harmony Assistant явно са просто MIDI файлове.

Междудругото: изучи ли Кюбейса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей mila_kara!

Доколкото разбрах, става въпрос за MIDI файлчета с барабанни груувс.

Те също са си лупове, но ние май търсим готови семплирани или пък изсвирени от истински барабанисти.

То ест: трябват готови за ползване, реалистично звучащи дръм лупове. Тези, които са в Harmony Assistant явно са просто MIDI файлове.

Междудругото: изучи ли Кюбейса :cheers:

Не, не става въпрос за MIDI файлчета.В самата програма звучат твърде реалистично.Тя е с виртуална sound карта и всички инструменти звучат на живо.Разбира се, тук възниква въпроса колко живо искаме да е, но мисля че това може да се постигне и с допълнителна обработка.Програмата има процесор за допълнително усилване на звука и възможности за reverbation. Експортирала съм файла като wav и звучи прекрасно, но като MIDI, разбира се , звученето е друго и се прави с цел да се обработи допълнително и на друго място. Но експортирането като MIDI файл е крачка назад от това, което прави програмата като краен резултат.Фирмата, чийто продукт е тази програма предлага допълнителен софтуер Gold Sound Base за още по живо и красиво звучене.

А за Кюбейса мога да кажа,че направих няколко аудио обработки, които свършиха добра работа, но все още не съм приключила с миди - обработката.Трябват ми други синтезатори, освен тези които присъстват там. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.Ако това ще внесе яснота по въпроса, да спомена, че програмата разполага със Soundfonts.Някой някъде беше споменал, че са компресирани семплирани звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry, че пак се появявам, но искам да направя една поправка.Действително голяма част от луповете са миди, но има и такива , които са mus , myr / с нотно записване/.Както вече споменах, тя е удобна за тези, които пишат с ноти и желаят да подберат нужния стил,както и да го редактират, виждайки всяка нота.Звукът е много по-жив и истински от миди, просвирено от др. програми.Композициите направо от нотния лист могат да се експортират като wav файлове.А онези процесорни обработки, се правят още на самата партитура. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mila_kara, подготвих ти един пакет от 7-8 софтуерни синтезатори. Проблемът е, че общо са към 30 мегабайта. Няма как да ги пратя по e-mail, а сървърът ми е задръстен.

Кажи дали имаш някакъв сървър със свободно място да ти ги ъплоудна.

Аз междувременно ще се мъча да си направя друг сървър, специално за да можеш да ги дръпнеш от там (много съм печен, а? :cheers: )

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mila_kara, подготвих ти един пакет от 7-8 софтуерни синтезатори. Проблемът е, че общо са към 30 мегабайта. Няма как да ги пратя по e-mail, а сървърът ми е задръстен.

Кажи дали имаш някакъв сървър със свободно място да ти ги ъплоудна.

Аз междувременно ще се мъча да си направя друг сървър, специално за да можеш да ги дръпнеш от там (много съм печен, а? :D )

Поздрави!

Супер! :D За сървъра ще помисля.

 

Сега, едно последно оригинално извлечение,касаещо звука на дигиталните инструменти, използвани от програмата:

 

For Melody/Harmony, a digital instrument is a set of digital sounds (samples), along with parameters describing them. Digital sounds are digitally recorded real instruments, playing a given note.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.