Jump to content
Българският форум за музиканти

Lathron

Малки и портативни сетъпи за участия

Recommended Posts

On 5/18/2019 at 11:17 AM, 2+2=0 said:

Отделно, някой пробвал ли е AMT и Mooer амп педалите, имате ли представа колко са близо/далеч до истинските неща? 

Имам Mooer preamp 005 - откакто взех лампов преам не съм го пипал, но пък е 5 пъти по-голям и 15тина пъти по-тежък от муъра. Въпреки това изкарах няколко дребни гигчета с него :) .

2 hours ago, PlamenM said:

Има много компактни малки глави който с един 12 кабинет звучат ама съвсем истински.и с един най прост китайски микрофон отпред, ами звучи си ОК..

Ако и компакният вариант, и този вариант са просто ОК - тогава не виждам защо да е в негативна посока :) .

Това също ме интересува, доколко на клубните сцени озвучаването с микрофон е добро и дали нещо под 15-тина вата лампа ще свърши работа (според опитните хора тук естествено)? Ако повечето озвучители са с произволни микрофони или недоглеждат какво правят... някак си бих вярвал на директната връзка повече.

15 вата лампа е много за 80 % от клубовете в София. Аз свиря с 35 вата фендер вибролукс ривърб и повечeто време усилвателя ми е на 4. Да, в повечето случаи озвучителя носи каквито микрофони има . В лайв среда почти всеки динамичен микрофон ще ти свърши работа.

По отношение на директната връзка - ами не, аз го написах и пак ще го напиша - китарния звук не идва от китарата от веригата китара кабел ефект усилвател микрофон и тогава централно. Всяка симулация си е точно това - симулация. Аз съм чувал страхотен китарист да отвява всички със стар транзисторен 10 ватов Роланд ( и за да бъда ясен, Миро Найденов) с едно микрофонче пред него.

• Like 3

15, 30 или 50 вата вдигат все същия джангър, разликите са минимални. Проблемът е, че помещенията са малки и такъв амп идва малко (или повече) силен. Има разни варианти за корекция, но също са компромис. Самият факт, че се използват тихо и с повече преамп гейн си е компромис. С по-немощен амп (с една крайна лампа) пак не става, защото няма как да вика достатъчно, за да се чуе в микса или поне за собствен мониторинг. Особено за клийн е доста зле.

Относно микрофоните и т.н. - аз лично никога не очаквам някой да има нещо повече от централно. Затова си нося стойки/кабели/микрофони - знам си ги какви са, как бачкат, как се слагат... Пускам сигнал към озвучителя, той да си смесва вече. Нямам нищо против да ползвам и някой негов майк, стига да не е трагичен.

Последната версия на китарния риг, която донастройвам, включва два 50W ампа + две 212 колони + 4Ю рак + "наземен" контролер + два микрофона + кабели + аудио интерфейс за миксер + лаптоп при евентуална нужда от пренастройка. Не съм сигурен, че бих помъкнал всичко на конц... но защо пък не...:headbang: Още не са ми оперирали кръста, като стана на 60 ще мислим други варианти. Портативната версия е: единия амп с 212 колона. Всичко по-малко е неприемливо за китарен звук. А китарен звук се прави с китара, кабел, лампов амп и колона. Както каза и PlamenM.

П.П. Директно-фрактални хави - твърдо нйье! ;)

• Like 2

Здравейте и от мен. Относно темата, пробвал съм няколко пъти различни видове процесори. Като за в къщи - ОК, звучат добре, удобни са от оперативна гледна точка, но като за истински жив саунд, не ми харесват. Там където трябва наистина да свириш по-силно единственото решение е амп, най-добре лампов. Но в последно време, по-точно от около година събрах една конфигурация, която ползвам и мисля да ползвам и за напред (въпреки, че имам една хибридна глава Valvestate 100H с кабинет Cerwin Vega 15' / 150W и още едно лампово комбо Palmer). Конфигурацията включва - Bluguitar Amp1,  Bluguitar Remote1, Bluguitar Looper Kit и DV Mark DV NEOCLASSIC 112 SMALL. Към това имам и един Boss DD-3 И Boss AC-2. Мисля да си купя още две педалчета, хорус и може би фленджър или фейзер. Имам и Cry Baby Wah, но ще го вържа като си направя педал-борд. Значи сетъпа ми се разделя на - педалборд, с всички ефекти римуут контролера и ампа на него и кабинета. Кабинета е 8.5 килограма, а останалият сетъп едва ли ще го надвишава. И в този ред на мисли всичко ми е достатъчно леко и удобно. А за саунд - няма да говоря. Задоволява ме достатъчно. Мисля че Томас Блуг е направил машина, която си заслучава вниманието. И е изцяло аналогова. Не че няма вече изключително добри процесори, моделинг ампове и т.н. и няма да се развиват още и още, но все пак ме влече аналоговия звук. А ако човек иска да свири по-простичко, може  да свири само с ампа и кабинета. Но римуут контролера позволява да си направиш 9 присета, в които да използваш всички видове канали на ампа + комбинации от ефекти. Всъщност все още не съм разучил всички възможности на това чудо. Но има време!

• Thanks 1

Доскоро (след като зае.ах Меси, Пивита, Маршали и вся едрогабаритная сволочь), ходех с Кемпер тостер и Магнум 44 и се мушех в централното и в някакво озвучително тяло за монитор, все се намира нещо, я некое пасивно мониторче,  я 4х12 неприбрано още от предните :) Общо тегло под 5 кила с кейса и кабелите! Имам и 1х12 маршалско кабинетче за в краен случай. С времето установих, че кеф цена няма не е предупреждение, а пожелание и наскоро си взех Engl Thunder 1х12 комбо - само 17 кила, ама 50 вата и като натъпчеш кабели и педалчета в китарния кейс, можеш да се пренесеш, балансирайки леко, но наведнъж! По-портативно и истинско от това май няма.

• Like 2
  • Thanks 1