Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиер за цигулки в Пловдив


Recommended Posts

Здравейте!

Имам цигулка, която има нужда от смяна на магаренцето, chinrest и ключове.  Имам ги купени вече и въпреки че мога да ги поставям/оформям сама, предпочитам това да стане от професионалист/ка; понеже аз не съм. Също така, цигулката ми има леки драскотини в горната корпусна дъска и  част от лакирането в долната корпусна дъска липсва (само в една част; предния собственик свирел без shoulder rest), за които ми трябва експертизен съвет. Разгледах форума за подобна информация но така и не намерих. Бих искала да знам дали има някой добър лутиер в Пловдив, който може да се занимава с това и някаква информация за това как да се свържа с него/нея.
Благодаря ви предварително и чакам вашите отговори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от Пловдив,но мога да дам малко информация.

Потърсете тук bluesman.

От Пловдив е и може да помогне.

Иначе добре,че имате частите,но за ключовете първо трябваше да ги види и прецени лютиер.

Има няколко размера дебелини и може да се окажат тънки.

За реставрация на лака-доста тънка и пипкава работа.Ако цигулката е ценна си заслужава.

Ако е учебна реставрацията на лака може да се окаже по скъпа от самата цигулка.

Но трябва специалист да прецени.

Успех.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господине Любохар,

Специално за ключовете, доколкото разбрах са среден размер ама малко изтъннени (не знам дали го пиша правилно). Затова си купих среден размер 8.5мм. Ако нещо се окажат неподходящи, разбира се ще потърся друг вариант и няма да настоявам да се използват те.

Не знам как ви отговоря на това...Тя е в горния праг на учебни-студентски, знам че има много и по-скъпи цигулки наоколо, обаче тя е ценна за мен. Тя е първата ми цигулка и все още свиря на нея. Има хубав, силен, леко тъмен, с  добро разпространение, звук, доста добри обертонове (за моите уши, поне) и като цяло искам да я запазя колкото се може повече. 

Благодаря ви много за информацията, сега ще напиша на bluesman :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.