Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Nikolov_76

Животът на усилвателя....

Recommended Posts

Здравейте! Ясно е, че всеки усилвател рано или късно отива на ремонт. Интересно ми е обаче, можем ли да открием най- стария, работещ и използван и в момента китарен усилвател, независимо транзистор или лампа, кубе или глава.....?!?.

Чувал съм за работещи 30 годишни кубета. Почти съм сигурен, че има и по- стари....

В смисъл? Дори и аз имам 40 и няколко годишен Traynor и 30 и няколко годишен комбо усилвател... сигурен съм, че има доста по-стари във форума. По света да не говорим...

Ето например Фендър от 52ра ...

Ънкъл Дъг (и не само той) постоянно ремонтира разни 50-тарски ампове. Има дори от 30-те години, но не са баш китарни (макар че стават и за такива, условно). Просто тогава покрай измислянето на ел. китарата не е имало пазар, поради неразпространеността на тия неща. Но през 50-те започват да правят яко ампове и много от тях си работят и до днес, включително с оригинални части и лампи. :)

Читав амп си те изкарва до пенсия без проблем, най-много лампи или някой чарк да смениш. Ама читав, не играчки от 200 лева. ;)

За софтуерно-емулационно-симулационни не важи, там като излезе нещо ново и вече никой не ги иска, ама да се оправят собствениците на такива. :P

Posted (edited)

От 30-те!!! Това са близо 70 години!!:surprise:

Edited by Nikolov_76

Я извади калкулатора... ;)

Ето един от 1937-ма:

Жестоко! Всъщност, има стари записи и ленти, но не вярвах, че усилвател може да е жив след толкова години!

Posted (edited)
Преди 5 часа, Nikolov_76 написа:

От 30-те!!! Това са близо 70 години!!:surprise:

Не е проблем ако е пазен - лично аз имам едно радио Блаупункт модел от 1933 (по времето когато Хитлер е взимал властта :D), което още си е с оригиналните лампи и работи, като даже лови станции на дълги вълни.;)

П.П. Между другото отзад на махнат капак изглежда досущ като Гибсъна от клипа на Baby Thomas, само като че ли на моето лампите са му по-големи, а и е от 2 части, понеже колоната е отделна от радиото.

Edited by yamaha
  • Like 1