Jump to content
Българският форум за музиканти

за бразденето


assoass

Recommended Posts

преди около повече от месец Никифена и аз бяхме в Разбойника по басистски.

След като си полафихме и посвирихме (образно казано) по едно време нещо стана въпрос за височината на струните (или по-скоро за това дали ни кефи лекичко да браздят струните в прагчетата). Ники и Явор се оказа, че не се кефят така и само аз си останах...." :P странен" или какъвто там, защото точно на това се кефя. Мама му, много медец ми капе на душицата като леко затракат тез струнки у прагчетата.

 

А вие, как го предпочитате? :lol:

Редактирано от assoass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми май и аз не съм много фен на тракането, но зависи от стила - според мен е подходящо за raw rock звук, ако са сещаш... P-Bass/Rickenbacker, перце и... дан-дадан-дадан... тогава бразденето някакси придава естественост на зука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите обикновено ги настройвам така, че като ги натискам нормално с лявата ръка, звука е чист, а ако натискам малко по-леко, мъничко браздят-има моменти, в които ми харесва да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ма знайш,Илийка: оби4ам си малко по-високо,не знам що обаче.така свикнах,така ме и кефи... B)

едит:май-предпо4итам по-малко браздежи,макар че наистина малко не вредят...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моят бас където и да го натиснеш, все тая колко силно, той пак си бръмчи зверски. И може би затова като хвана някой по-добър бас и дори съвсем малко да издрънчи си викам тоя бас не е хубав. Като ти дранчи постоянно после квото и да дранчи се изнервяш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bassko :blink:

МюзикМен-а е доста капризен бас... Може би това му е единствената забележка...или може би не е забележка :D

В каква насока капризен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ако искам да ми дрънчат струните в прагчетата (като на Стив Харис) просто дърпам струните по- паралелно на равнината на тялото. Ако искам чист звук - дърпам успоредно на равнината на тялото. Просто и елементарно - само с едно бутване на дясната китка напред. :headbang:

Но мразя да ми дрънчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ако искам да ми дрънчат струните в прагчетата (като на Стив Харис) просто дърпам струните по- паралелно на равнината на тялото. Ако искам чист звук - дърпам успоредно на равнината на тялото. Просто и елементарно - само с едно бутване на дясната китка напред. :)

Но мразя да ми дрънчи.

Много правилно казано, определено :)

 

 

А иначе единственото, което ме дразни в Харис е точно тоя саунд, но как да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Аз пък ако искам да ми дрънчат струните в прагчетата (като на Стив Харис) просто дърпам струните по- паралелно на равнината на тялото. Ако искам чист звук - дърпам успоредно на равнината на тялото. Просто и елементарно -  само с едно бутване на дясната китка напред. :-(

  Но мразя да ми дрънчи.

Sorry 4e sym na latinica no flextype se preeba ne6to. na4iiiiiii paralelno i usporedno ne sa li edno i sy6to ne6to?!?

A za brazdeneto, abe ne me kefi osobeno ama na koito kakto mu haresva... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.