Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно Biema


Хр_Христов

Recommended Posts

Здравейте! Група се интересува от Biema! Подходяща ли е за озвучаване на рок - група на живо в помещения за 300 - 500 човека? Ако е подходяща каква конфигуряция бихте ни препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло не съм запознат с марката обаче в местния клуб микрофоните ба biema и аз съм много приятно изненадан от тях. вече няколко пъти съм ги използвал и ефекта е доста приличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Група се интересува от Biema! Подходяща ли е за озвучаване на рок - група на живо в помещения за 300 - 500 човека? Ако е подходяща каква конфигуряция бихте ни препоръчали?

 

Biema са made in China.

Повече инфо незнам. Но това ми е достатъчно.

Иначе за 500 човека трябват поне 3000 вата. От сайта на Biema пише, че могат да осигурят тази мощност.

Така, че опитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Здравейте! Група се интересува от Biema! Подходяща ли е за озвучаване на рок - група на живо в помещения за 300 - 500 човека? Ако е подходяща каква конфигуряция бихте ни препоръчали?

 

Biema са made in China.

Повече инфо незнам. Но това ми е достатъчно.

Иначе за 500 човека трябват поне 3000 вата. От сайта на Biema пише, че могат да осигурят тази мощност.

Така, че опитай.

 

 

Здравейте и от мен аз работя със крайните стъпала на биема и съм много доволен.Ползвам ги вече една година по 4 пъти в седмицата на натоварване нямат грешка много са корави а и цената е доста добра като за в българия.Така че за стъпалата им давам оценка 6 за другите им продукти да казват хора които работчт с тях

Редактирано от sima
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много зависи за какъв тип озвучаване имаш предвид - открито/закрито? Принципно за да покриеш площ на която ще са 300-500 човека работа ще ти свършат 8 каси с 18-ка от 400ватовата серия на Биема + 8 топа 12-ка + твитер/драйвер пак на Биема и 4 стъпала Биема К6. Това е по-добрия вариант, ако не разполагате с толкова средства, всичко което споменах го делете на две - 4 каси + 4 топа + 2 стъпала. Би трябвало да свърши работа.Едната апаратура ще е с мощност около 5 кВ, другата ще е около 3200 вата. Колкото за говорителите - аз лично съм много доволен от тях, особено от 18ките :hysterical: А, да, ще ти трябва задължително и кросовер или speaker managment processor. Вариант е да не купуваи боксовете на биема, а да намериш някой да ти направи колоните, като използва техни компоненти, ще ти излезе по-евтино. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ей изпревари ме , защото и мойто мнение да си купиш компонентите на биема, /които за нашият български

стандарт са доста приличн/ и някой да ти направи колони, наистина излиза по евтино, от опит ти казвам :)

 

http://prosound.hit.bg/aparatura_govoriteli.htm

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя в заведение 150 места. Едно от стъпалата ми е Биема 2х450 и много добре се държи. Предполагам и по-високите модели работят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Биема стъпалата са пушка. Работил съм с FW1100, наистина си заслужава да му мъкнеш всичките 40 кг. Работил съм и с К/G серията, конкретно със К4 и К6 - според мен също са много добри модели, само да отбележа, че стъпалата бяха натоварени с доста колони и се ползваха на високо ниво, но така и не успяха да стигнат clip-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи за какъв тип озвучаване имаш предвид - открито/закрито? Принципно за да покриеш площ на която ще са 300-500 човека работа ще ти свършат 8 каси с 18-ка от 400ватовата серия на Биема + 8 топа 12-ка + твитер/драйвер пак на Биема и 4 стъпала Биема К6. Това е по-добрия вариант, ако не разполагате с толкова средства, всичко което споменах го делете на две - 4 каси + 4 топа + 2 стъпала. Би трябвало да свърши работа.Едната апаратура ще е с мощност около 5 кВ, другата ще е около 3200 вата. Колкото за говорителите - аз лично съм много доволен от тях, особено от 18ките :) А, да, ще ти трябва задължително и кросовер или speaker managment processor. Вариант е да не купуваи боксовете на биема, а да намериш някой да ти направи колоните, като използва техни компоненти, ще ти излезе по-евтино. Успех!
8 18-ки? То ще им стане лошо на хората! :D

В един клуб, в който съм озвучавал, апаратурата е: 2 18-ки, 2 15-ки, 2 топа, 1 активна 12-ка+драйвер за монитор, 2 стъпала(ще те излъжа колко вата), кросовер, пулт - 12 канала, 2 еквалайзера. Колоните, стъпалата и пулта са Биема. Топовете са от високия клас, но пулта за нищо не става(в смисъл няма параметрици, нещо не бачка като хората). За сега няма оплаквания, освен, че изгоря предпазителя на активната колона. Но, ако търсиш качество, според мен, биема не е сред най-предпочитаните марки(не, че няма да ти свърши работа..).

Моя съвет е към по-евтиния вариант на Стойко да добавиш и 2 15-ки с драйвери, но задължително с кросовър и еквалайзери!

Също така ако ще купуваш и пулт, или гледай да е висок клас, или изобщо да не е Биема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С пулт на биема не съм работил, явно тоя не е бил висок клас щом е нямал параметрик. Колкото до 18ките - просто зависи какво ще озвучаваш. Аз съм преценил, че ми трябват 16 баса + 16 бокса 12ка + драйвер, но ми трябва за площад тая работа, и още нещо - басовете никога, ама никога не са много, ако става въпрос за открито, или за големи зали :rocker: Има една формула - ват/кв.м. Ако искаш да имаш причен звук си изчисляваш за колко кв. метра колко кв-та ти трябват. За различни приложения хората искат различно съотношение на бас към другите чесототи - на концерти то е към 3:1, в дискотеките акустиците го смятат да идва към 4:1.. така че мисли чичо ти Антоан Хадад колко баса има за да озвучава Мейдън на стадиона на Локото. Иначе за марката биема- това за мен е една голяма заблуда, че не е добра марка - купете си апаратура висок клас на биема, която струва колкото и RCF и 18sound и тогава правете изводи. С едно стъпало 2х150 вата и 2 колонки от каквато и марка да са, няма да ви убият от звук, а повечето от впечатленията за биема са точно от най-ниските серии говорители и ампове. Айде със наздраве! :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В къщи имам Biema MF200 и съм мн доволен от нея :) колко ли купони не е видяла.... Обаче въпроса ми е следния нямам еквалайзер да си легулирам високите и ниските на колоните :curse: и ако някой може да ме орентира точно какво да си взема и ако може да е на Biema и нещо по сносно не от най скъпите все пак е за в къщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

В нашта репетиционна ползваме Biema W 330 крайно стъпало за вокалите. Верно, че е Made in China, ама то вече всичко си е Made in China. Иначе фирмата е американска. Та мисълта ми беше, че го ползваме нон-стоп вече 5 години и не е мръднало! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.