Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със Setup-ването


Recommended Posts

Ок... но не откривам това което в момента пряко ме вълнува, а то е как да направя така че микрофона ми да вади двуканален звук на Cool Edit Pro 2. Щото за сега е само в единия и не мога да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок... но не откривам това което в момента пряко ме вълнува, а то е как да направя така че микрофона ми да вади двуканален звук на Cool Edit Pro 2. Щото за сега е само в единия и не мога да го оправя.

Братле, как искаш Моно източник (микрофон) да ти подава Стерео сигнал (двуканален) !? Това са основни неща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо тогава се сплитва на ляв и десен канал (като звука се трансферира само в единия)... в Cubase Le нямам такъв проблем, но при Cool Edit Pro 2 се появява. Какво е решението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте на всички.

Вчера направих една добра покупка, но не съм максимално доволен, защото докато записвам вокалите се чува едно пукане... предполагам, че е от липсата на шумоизолация, а може и да е нещо софтуерно, вие как смятате?

 

микрофона ми е AKG C3000B към него взех това и това

 

всичко е свързано правилно, към тая кутия Lexicon Lambada върви и Cubase LE и не знам как става тоя номер, но микрофона вади звук само в Cubase. Като пробвам на COOL EDIT има само flatline... ще ми помогнете ли да оправя всичките тия бози, за да мога да се насладя на покупката си?

 

пп. ако не съм обяснил достатъчно добре, моля питайте...

 

Първото нещо, което трябва да се направи преди да се почне работа с аудио на компютър е в BIOS-а да се даде самостоятелно IRQ на саунд-картата! Иначе може да има проблеми - пуканки, прекъсвания даже увисване.

Най-добре е всяко устройство да има собствено IRQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi-mastering явно си нов, затова те съветвам, чети първо какви съвети са писани, после пиши разни

неща които се повтарят, случайно писани от мен в тази теми и от други в много други подобни теми ,

Съвет съм му дал още в началото на темата, че е възможно да е от системното прекъсване :curse:

виждам че имаш мерак да покажеш знания ама си има начин и той не е да извадиш стари теми, които са дъвкани стократно,

в този форум има много знаещи хора, които имат много годинки опит с звукозаписа и т.н.т.

затова първо изчитай целите теми тогава пиши :curse:

 

Успех :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче това за мен е нещо ново... така че човека си влиза баш на място! Нямаше нужда да му се стряскаш и да изпълваш поста си с толкова много злоба. Благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi-mastering явно си нов, затова те съветвам, чети първо какви съвети са писани, после пиши разни

неща които се повтарят, случайно писани от мен в тази теми и от други в много други подобни теми ,

Съвет съм му дал още в началото на темата, че е възможно да е от системното прекъсване :hysterical:

виждам че имаш мерак да покажеш знания ама си има начин и той не е да извадиш стари теми, които са дъвкани стократно,

в този форум има много знаещи хора, които имат много годинки опит с звукозаписа и т.н.т.

затова първо изчитай целите теми тогава пиши :)

 

Успех :D

 

Да, нов съм, досега не съм се занимавал с форуми.

Никого не искам да обидя. Това, че съм казал нещо казано не значи, че знам или не знам повече или по-малко. Идеята тук е да се помогне, а не да се мери кой колко и какво, макар че ровейки се по-надълбоко започвам да разбирам, че една от причините някои хора да пишат по форуми (по принцип) е да си мерят "нещата" с другите, което си е най-старата и най-пагубна черта на "братята" българи. Та какво искам да кажа - че пишейки неща ( които се радвам че ги знаете, за разлика от хора, които имат студия от 10-15 години (и те са известни нам) не знаят елементарни а-та и б-та на тази работа) не искам да обидя и да се меря с когото и да е. Разбирам раздразнението като видиш нещо очевидно изтъркано да се повтори и да си загубиш времето да го четеш и обсъждаш, но целта ми не е била такава!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче това за мен е нещо ново... така че човека си влиза баш на място! Нямаше нужда да му се стряскаш и да изпълваш поста си с толкова много злоба. Благодаря на всички.

 

Освен това (макар че може и да е писано, да са те съветвали и т.н. ) ще добавя още 2 неща, които се сетих:

1. PCI слотовете #1 и #5 са свързани и споделят едно и също IRQ при някои дъна. Демек не слагай аудио карта на 1 или 5 PCI-слот, ако имаш нещо на другия. Мисля, че при някои дъна тези два слота са свързани производствено и с AGP - слота. Т.е. ползват едно и също IRQ. Извод: не слагай аудио карта на 1 или 5 PCI слот!

2. Йерархията на IRQ-та е следната 1,2,8,9,10,11,12,13,14,15,3,4,5,6,7 от най-голям приоритете към най-малък.

Тоест:настрой ръчно аудиокартата да ти е на 9-то или ако е запазен от биоса за нещо, сложи я на 10-то IRQ, защото има най-голям приоритет на процесора. 1-во и 2-ро са запазени за нещо си, нме помня какво там - клавиатури ли, часовници.... така че не могат да се ползват. 8 и 9 също имаха май нещо запазено. така че 9 или 10 е твоя човек!

 

 

ПС. Има мисля че в сайта на TASCAM един текст за настройване на Уиндоус за работа с аудио. Много е полезен. Потърси го, ако не го намериш ми пиши ще се разровя да видя къде беше.

Успех!

 

Извинявам се ако някой знае или е писал тези неща и сега се налага пак да ги чете...... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немога да я открия... само някъф дистрибуторски сайт се отваря с някви оферти и това е...

 

добре, ский ся... аз си ползвам Creative-чето за слушане на музика (на 5+1) защото на другия шизъл мога да слушам само със слушалки, така че него го ползвам само при запис, така че... това сигурно променя нещата, би ли пуснал още малко светлина от тоя ъгъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немога да я открия... само някъф дистрибуторски сайт се отваря с някви оферти и това е...

 

добре, ский ся... аз си ползвам Creative-чето за слушане на музика (на 5+1) защото на другия шизъл мога да слушам само със слушалки, така че него го ползвам само при запис, така че... това сигурно променя нещата, би ли пуснал още малко светлина от тоя ъгъл?

 

Ето линка към статията: http://www.tascam.com/Products/US-428/W2k_XP_Optimize.pdf

Не знам какво точно ме питаш. Ще прочета пак всички постери да видя какво става и ще ти пиша тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо го ползвам само при запис, а другата си карта я ползвам за да си слушам музика. Налага ми се да ги разменям. Следователно това което трябва да направя е да включа тая кутия към писито посредством ЮЕСБИ да рибуутна да се промъкна в БИОСа и оттам да намеря тия АйАаКюта и на место 9 или 8 да сложим тая кутийка, правилно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.