Jump to content
Българският форум за музиканти

Една находка под навеса на магазин за строителни материали


dedo pop

Recommended Posts

https://photos.app.goo.gl/dD6LPugyYqzbk7xq6

https://photos.google.com/photo/AF1QipO2Lsre7AMO_Dy6SqWMKPAUH6yf53mzVFiUCxJ_

За съжаление много трудно може да се реставрира. Пинблокът е заминал.

Звукът е чуден, независимо от лошото състояние на инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колко пари го продават? Аз си правя собствен MIDI-контролер от механика на роял:

Тази механика във видеото, която ползвам, е стогодишна, но доста запазена, обаче ме дразни, че е 85 клавиша. Бих купил този роял, ако е на приемлива цена, предимно заради клавиатурата и ако е по-добра от тази, която имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е 1800 лв.
Плейел от 1895 г. Но със 85 клавиша. Механиката е в много добро състояние, но е стар модел, без двойна репетиция. Няколко пъти е ремонтиран и вече е стигнал предела си.
Това не е мое мнение, на акордьорът на НМА Златин. За професионализмът му говори обстоятелството, че само на него са поверени двата най-нови рояла в България - Стейнуея в НМА и Ямахата на Людмил Ангелов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, няма смисъл значи. Моето е 85 клавиша, но с двойна репетиция, това ми беше основно изискване към моя човек, който ми го намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имахме лудата идея да го вземем за проект и бавно да го реставрираме, като се учим в движение. Но наистина не си заслужава. Акордьорът каза, че дори и реставриран няма да издържи на сериозната класика. Става за пиано бар и лека лежерна музика. Или някой да му забие една миди клавиатура, за да имитира роял, щото на външен вид е много запазен и изглежда стилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз покрай моето изчетох толкова много материали и експериментирах толкова много, че в момента мога да правя регулация на механика на рояли, абсолютно всеки един показател и параметър на това знам как се прави :D От дълбочина на клавиша, афтъртъч, ударно разстояние, ескейпмънт точката, репетишъна.... абе всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.