Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
TONY

Уран 242 - търсим певец, вкл. може да е и баскитарист или клавирист

Recommended Posts

Дотук, има някакъв интерес, но няма резултат.

5-6 човека се обадиха. За съжаление, двама не живеят в София.

Засега ми се иска да имаме вокал, с който да репетираме, поне веднъж седмично, вкл. да правим пробни записи, преди да стигнем до сериозните.

Замислям се, дали да не предложа на някой/и, кой/ито имат подходящ глас. Ако някой има идея, кой би паснал, също може да ме подсети.

По-вероятно е да има отговор не, но не пречи да се пробва, след като засега подходящият певец не се появява...

Може да ми пишете тук,  във фейса или директно на тел 0886 608921.

Posted (edited)

Вчера бях на съвместният концерт на Sinner & Primal Fear.

Sinner ги слушахме сравнително доста като студенти, Парймъл фиър ги бях гледал в Каварна, но изпуснах предните им няколко появявания в София.

Мат Синър също е от кефещите ме пеещи басисти.

Да се върна на Уран, ако се появи пеещ басист ще е супер, не е нужно и да е водещ вокал. Може отделно да се вземе такъв, към момента има такава перспектива.

Edited by TONY

Интереса към обявата - отличен. Но, няма намерен подходящ певец.

Да припомня, че освен хеви метъл песни, имам и някакви пънк, кросовър (условно казано) закачки, като трилогията  ГЕРБидж Бойколандия, може да е странична

хава, но е добре да имате Balls да пеете, хем мощно и високо, хем да Ви стиска да сте фронтмен на Уран ( Dont fear the Pupmkin!).

И да се похваля, отдавна си казвах, че искам да се пробвам в блек метъл стилистиката. Е, направих първото си блек метъл парче, като рамка. Имам да си измисля соло, текст, вероятно ще е на английски. Е, тук спокойно мога да си го завърша сам,  ей така за собствен гъдел. Няма да правя такъв проект, група. И може да остане първи и последен опит, рано е да го мисля.

След премисляне, съм на мнение, че се налагат промени ( в мисленето, стратегиите, себе си, което е най-трудно и тн) или замразяване на групата за неопределен период.

Тъй като все още не съм готов да тегля черта и да пренастроя плановете в друга посока, ще опитам първо промяна.

Ето какво ме подтиква, това са съвети от Том Хес, както съм писал, следвам ги от доста време, просто сега е момента да се обърна пак към тях.

Rule #1: When you are surrounded with the right musicians in your band, there is almost nothing you cannot achieve together.

Това е, така. Групата ми Зомби бар върви напред, очевидно трябва да направя същото с Уран.

Rule #2: When you have the wrong people in your band, your failure is almost guaranteed.

Rule #3: Most musicians are not actually serious and committed to a successfull career in music. Everybody talks about becoming successful and ‘making it’, but most of them are merely talkers and won’t do the hard work required to become successful beyond playing their instruments. These people will fail and you do not want them in your band.

Ако не се намира подходящ певец(песните са за определен тип вокал), или правим други песни за друг тип вокал или вдигаме ниво, до привличане на подходящият тип.

Rule #4: To make your band successful requires a very large amount of work and sustained effort, even after you have ‘made it’. Bands that have only 1-2 band members continuously doing most of the work almost always fail. If your band members are not pulling MORE than their own weight, give them one (and only one) chance to change this – if you do not see a permanent total transformation in their work ethic, effort and attitude, fire them immediately.

така или иначе, ще трябват хора с хъс, което означава, че в името на идеята, могат да се направят, каквито е и да са промени...

Rule #5: Wasting your time, energy and career on musicians who may be talented, but are not the right people to help you pursue your band’s music career will drag you down, drain your ambition and kill your dream. If you want to make it, you absolutely can NOT afford to settle for the wrong people no matter how talented they are musically – even if they are your personal friends.

Rule #6: Most of the ‘right people/musicians’ are just like you, just as frustrated as you are when trying to find the right people, and they are desperately looking for YOU, just as much as you are looking for them.

Rule #7: Many musicians already in successful bands are frustrated with some of their bandmates. Don’t think that just because they are already in a band, they aren’t open to either leaving that band or replacing an existing band member with you.

Imagine what you will achieve when you finally have the right people in your band. When you have people who don’t merely talk, but instead take consistent focused action every single day, your path forward will immediately become so much easier. You’ll begin to transform your dream into a reality.

Което означава следното, всеки който има желание да се включи и е готов да положи достатъчно усилия, за да може групата да тръгне напред е welcome да се обади.

Аз съм готов на промени, всякакви промени!

По принцип песните са подходящи за мъжки вокали. Вече имаше запитване от вокалистка, ок дори да се предприеме такава драстична промяна, нека все пак да е за този стил....

Имаше и покана да се присъединя към група, която се прави в момента. Трудно ще ми е да поема повече от 2 ангажимента , в момента. 

Обобщено, промени с цел развитие, ако няма ... замразяване и ако е писано , по натам. Поне така мисля в момента.

Съвет от бивш член на групата: не можете да зарибите хора със записите, които сте пуснали по мрежата. Попрочетете малко повече за микс и мастеринг и направете качествени записи, пък макар и без вокал. Предполагам, че доста вокалисти са слушали песните, но ниското качество на записа и слабия микс са ги отблъснали. Само качествена продукция може да привлече добър вокал. Вече сме 2019 г. и няма извинение за ниско качество на продукцията. 

• Like 1

Не е целта да зарибявам, а да намеря подходящ човек/ хора.

Кофти записите са скици, които в последствие(от тук натам) да станат картини, имено затова е това търсене на подходящите хора, с които да се случи.

Шепа дъжд, която не е върха, но е в пъти по-добре, след студиен запис, а преди това беше гадно демо. 

Идеята е да се ходи напред, което наистина означава доста работа, включително и записи на парчетата с барабани, ако трябва и миксиране на парчетата в студио и тн.  Обмислял съм и варианта за записи без вокал, с цел намирането на такъв. За това е необходима  мобилизация/мотивация и подходящи хора.

Бил си свидетел на Аквилон, там имахме определено ниво. Сега със Зомби бар, вероятно и по напред отиваме.

Не си правя някакви илюзии, просто искам да докарам до там и Уран или да го замразя, за някога си.

Честност за честност, мога да ти кажа, като бивш участник в Драстик Межърс, какво да промениш и да направиш първо, но знам, че си докачлив и само, ако искаш съвет и си готов да го чуеш, тогава ще ти го кажа. Аз приемам нещата, които ми казваш и се съгласявам с тях, вкл и това, което си говорихме на концерта на Подкрепа.

Posted (edited)

Вече има развитие.

Проблемът със намирането на басист, който да свири на ниво за предстоящите записи е решен.

Това е Ники, с който щяхме да почваме трибют на Айрън Мейдън.

Беше идвал миналата година на репетиция на Уран, сега се включва към групата.

Ще имаме двама басисти, разни кавъри свирим отпреди, отделно с единият ще пробваме Металика/Мегадет 10 песни, с другият 10 на Мейдън ( ако има кой да ги изпее).

Нестандартно решение, но е по-важно да проработи.

Остава намиране на подходящ певец, не е задължително, но е много желателно, да може и има желание да изпее и поне 9 песни на Айрън Мейдън( инструментала Лосфер урдс Биг ора и са 10).

Въобще не си съставяйте мнение от скапаните записи, най- добре елате в репетиционната да се запознаем.

Обявата се отнася за певци, които са готови за запис.

На 1. юни свирим със Зомби бар на Цвете за Гошо. 

Да кажем, с Уран, ако почнем по сериозно от Юни, вече през Юли може да запишем нещо само инструментал, с цел привличане на вокал, ако не се е появил такъв до тогава.

Edited by TONY

Няма раздвижване, репетираме епизодично, колкото да поддържаме репертоара.

Взел съм профи камерка за запис, така че по-натам ще запишем част от репетиция.

Ако някой певец прояви интерес преди това, няма да го върнем.