Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си взема усилвателче


Fenix

Recommended Posts

Тъй тъй... здраствуйте колеги. :drummer:

 

Мисля пак да ви позанимая малко, да посъбера мнения и препоръки... ако на някой му се чете де... :D

 

Работата е следната - от 4 и 1/2 години свиря на Peavey Rage 158, едно кубе, което според мен е (беше - старият модел) страхотно за начинаещи, но вече откровено ме дразни звукът му. Не че мога да свиря де, просто мисля че мога да слушам и да кажа какво ми харесва и какво не.

 

Та искам да го сменя, но работата е доста особена. Първо живея в панелка, където съседа като разкаже виц, чувам как всички се смеят заедно със самия виц. Второ глобата за нарушаване на обществения ред е 75 евро.. :D Освен това ако всичко се развие по план, в близките 2,5 години се предполагат 1, ако не и 2 местения, а да не говорим че прекарвам 3 месеца далеч от моето сегашно местоположение.

 

В този ред на мисли се бях насочил към нещо малко но хубаво.

Първоначално гледах малките усилватели, клас А, с по 8 инчови говорители и не знам си колко лампи вътре (5вата). Колегата АХЕ обаче, изказа разумната теза, че лампите трябва бъдат надути за да "запеят" както аз му викам, което макар и от 5 Вата, като се надуе предполагам че ще ми направи проблем.

От друга страна, хубавите малки струват безумно много, а разбира се въпросът винаги опира до пари. JSX Mini Colossal - едно от ампчетата за които говоря примерно е 535 €, което ми се струва страшно много, като гледам какви усилватели мога да си взема за тези пари. (примерно Рандал Г3 РГ100, с 2 Селесчън вътре, какъвто притежава АХЕ, който като звук страшно много ми хареса). Пиви Бандитите предполагам също не са стока за изхвърляне, а определено мога да ги намеря под 1070 лева... От друга страна тука гледам разни от малките - примерно Пиви Нано Валв или Epiphone Valve Junior, които вървят към 150 евро (8", 5В, клас А).

 

В този ред на мисли започнах да си мисля или за нещо хибридно/транзисторно, или все пак за лампи, но някое по-слабо.

В търсенето си попаднах на две неща, които ми хванаха окото, едно от които за съжаление със скромната цена от 750€ - Randall RM20B (най-долу на страницата)

 

Второто, което най-много ми хареса досега поне на характеристики е Peavey Windsor Studio, което ми изглежда подобно на споменатия току що Рандал, но струва 300 евро, което на мен ми се струва приемливо като цена. (750 не мога да дам, поне не и в близкото бъдеще)

 

Иначе Рандалчето РГ100 много ми хареса как звучи особено със моя риг и бих му бил много навит ако имаше от него по-слаби модели. Не от гледна точка на цена, а просто под 75 вата (30 или 50), но със същите характеристики и оцветяване на звука. В смисъл да звучи по същия начин, ама да не ме отвее и да не ме изхвърлят от блока. Но в крайна сметка може и да се спра на Г2 РГ75.

 

Та след това изчерпателно обяснение мисля да добавя, че при всички случай мисля просто да се вдигна някой ден и да отида до някое по-голямо градче (Берлин) и със един списък от модели и магазин да обикалям цял ден с китарката и да пробвам и hopefully накрая на деня да си отида с нещо. Това го мисля примерно в близките няколко месеца.

С тази тема основната ми цел е да събера още мнения и модели, които да пробвам като отида.

 

Също мнения за гореизброените ще са ми много полезни да оформя някаква идея какво да очаквам. Примерно тоя дето най-ми хареса на Пиви - Windsora е от 19ти януари 07 и няма още ревюта в harmony-central-а, та ако някой се е сблъсквал с него :virtuoz:

 

Относно звук, аз лично търся нещо по-топло и меко за лийд с дист и клийн и готино за тежичък ритъм. През Рандалчето на АХЕ примерно с МТ2ката просто се разцепих като го чух как звучи и повече ми хареса от мръсния канал. Беше точно какъвто звук ме кефи - плътен и тежък същевременно. Oт МТ2ката извади най-хубавото, като премахна един "прекалено режещ" oттенък който винаги съм чувал на Пивито... Тогава реших че може и да не ми се наложи да си я продавам, като си взема хубав усилвател :)

 

Е, приемам всякакви мнения, не се колебайте... а ако не ми харесат, винаги мога да ги пренебрегна :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникс,

Специално за Уиндзор студиото съм чувал, че било доста добро попадение, но честно казано никаква по-специална информация не мога да дам. :) Ако бях на твое място бих взел по-нисш клас от стотака. Според мен РГ100 за крехко панелено жилище и слаби уши е прекалено мощен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@xxxx

 

Неее, дори нямам и намерение да взимам РГ100. Ще ме изхвърлят от блока... оцелелите

беше само пример

 

@TONY

 

Ами разглеждах го тия дни, ама имам чувството че е по-големия брат на моя усилвател... поне на външен вид. Пак trans tube технологията... Ама мисля и него да пробвам...

 

Мерси за отзоваването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, аз не съм разбирач и съвети няма да ти давам, но (само като идея) можеш да чекнеш някой Laney - аз само веднъж съм свирил на такова нещо в xxxx, ама звукът беше много интересен, много ярък някак си, и същервеменно можеше с малко бъзикане да се настрои и за по-тежки акорди ... иначе и аз съм със 100-ватов Рандал и мога да потвърдя, че тоя мощен дзвер да си го вземеш само за вкъщи определено нема сми ... (освен ако не искаш да се отървеш от жена си :icon_shithappens: )

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, тъй като и аз се оглеждам за някакъж подобен амп който да става за свирене в панелка :ph34r: тоест да не е много силен освен това което ти си описал може да чуеш ако можеш на живо : http://www.epiphone.com/default.asp?Produc...CollectionID=13

Или пък това http://www.epiphone.com/default.asp?Produc...CollectionID=13.

Също така може да видиш и VOX AD15VT Valvetronix но и той е с малък говорител.

Мисля че metalhammer го каза най правилно 12" е най добре но не съм пробвал лично.

За съжаление в България не знам да се внасят Epiphone или VOX и не мога да ги чуя лично :ph34r: .

Моля те пиши впечатления след като пробваш или си вземеш някой амп

защото и аз си търся нещо подобно :icon_shithappens: .

Благодаря предварително и успех с покупката :greenball: .

Редактирано от DreamTh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш сходен звук на Рандал с МТ отпред от гореспоменатите Epiphone & Peavey ламбета няма как да го изкараш :icon_shithappens: За друг стил са :greenball:

 

Бих те посъветвал да потърсиш VOX VBM-1 (Brian May sig.) комбото. Много е добро за practice amp и има добър драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@metalhammer

И аз това си мисля, но мисля да чуя и десетките все пак

 

@sevenstring

попаднах на Laney преди няколко дена и съм заинтригуван

 

@DreamTh

Определено ще споделя всякакви впечатления, но мисля да се откажа от 5ватовите. Засега съм се насочил към нещо по-слабо (20/30/40), както казаха Тони, Металхамър и Сънчу. Но наистина да ти кажа, прочетох страшно добри неща за Енвоя, макар и с 10", а иначе най-съм хвърлил око на ламповия 15 Вата на Пиви горе - Windsor Studio, но ми направи изключително голямо впечатление а) че на сайта на пиви пише че не може да бъде поръчан б) на всички музикални сайтове .de, които го имат (4 или 5) нямат в наличност изобщо. Ултра странно да го няма в Америка и Германия. Та като се продава, що не се прозивежда по дяволите?

2ри един: А! Да не повярваш, намерих Windsora в Англия, за скромната сума от 550€ - Estimated delivery to you on: 29-May-07 :D

 

@synchu

Мерси за съвета. Да ти кажа не гоня специално Рандала. Но относно Пивито, вчера четох ревюта в harmony-то и да ти кажа, доста хора се бяха изказали че клийна с хубав дист отпред е много по-добре отколкото другия канал, и двама бяха описали точно типа звук, който аз описвам с Рандала 'thick&heavy', единия с МТ-2. Разбира се това може изобщо да не е така де. Но определно искам да го пробвам! Взело че ми харесало. Дори гледах че манюъла му е един за него и за бандита и предполагам че са доста сходни (е, бандита е с 12"), но пък headphones out, на Енвоя лично мен повече ме привлича отколкото FX Loop-а на Бандита.

 

едит: Между другото, от на Брайън Мей къбето очаквам доста остри звуци...

 

Аве интересно започна да става, мерси на всички!

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей, Fenix!

 

Предполагам вече си си избрал усилвател:thumbs_up: На мен ми предстои избор при много подобни обстоятелства, така че ще съм ти благодарен ако споделиш на какво си се спрял и какви са впечатленията ти. Също така ако си тествал някой от усилвателите на които беше хвърлил око ще се радвам да чуя отзиви!

 

Засега аз клоня към VOX AD30VT- навсякъде само хвалебствия намирам за звука му, но силно се изкушавам да взема нещо 15 W лампово като споменатия от теб Peavey Windsor или Laney VC15-110 + някакво добро педалче за дист.

 

БТВ, някой знае ли дали в София се продават Peavey или Laney?

Също така - ако някой е пазарувал тази година от http://www.thomann.de - плащат ли се там някакви допълнителни такси, ДДС или само цената, която е в сайта + доставката?

 

Благодаря:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго ровене и разглеждане и аз съм на мнение като колегата byclops. Тъй като в България няма къде да се пробват тия ампове май ще трябва да се поръчват ( противно на това което съветват хората да се чуе и пробва преди да се купи).

А и факта че всеки си има собствен чифт уши прави нещата по трудни.

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,какъв е пробелма да вземеш мощен усилвател и да не го надуваш?Така или иначе при транзситорите няма толквоа голямо значение дали е надут или не както е при лампите.А и така ще имаш повечко мощност в случай че потрябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@byclops

 

Здрасти. Ами да ти кажа честно още не съм взел усилвателче, най-вече поради финансови причини. Опитвам се да намеря нещо втора ръка от немския бей, с цел да не ми излезе много скъпо ако не ми хареса, още не съм се разхождал да пробвам усилватели.

 

Относно Windsora, не знам къде ще го намериш, а и да ти кажа няма много смисъл, ако ти трябва за low volumе да си вземеш лампово кубе, защото така и така, те са по-хубави като ги засилиш.

 

Единствения който пробвах, беше Пиви Бандит (стария модел, не най-новия дизайн), но го пробвах със доста различен чейн и китара от мойте (сингъл койл стратокастър) и ми хареса, но беше далеч от моя чейн. Шумничък беше малко като го позасилиш, но ако свириш на живо, със един нойз отзад ще се оправи.

 

Вокса не съм го пробвал.

 

@bratmito

 

Еми в крайна сметка на това се спрях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

:metalist:

 

Имаме участник, познал точните килограми!

Но за да е напълно в стил на шоуто, няма да обявя кой, докато не дойде участника да му ударя една снимка и да пусна семпълчета... :hysterical::greenangel::greenball::metalist:

 

The Show Must Go On!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В YouTube имаше доста подробно ревю на някакъв мощен амп (или май беше комбо), който при много ниски нива на усилване и тих звук си запазва кривоча какъвто е при максимално усилен амп.

 

Не му помня марката, модела хептен, но беше интересно.

И ревюто също беше доста добро и изчерпателно.

Някой, ако се сеща, да пусне линк към видеото.

Аз също ще потърся.

 

Дано твоят нов участник, познал верните килограми, да е нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.