Jump to content
Българският форум за музиканти

Speaker Simulation


Nikifena

Recommended Posts

Обмислям да направя един преамп с няклолко модела на спиикър емулатори и тн. Общо взето това се използва като записваш директно китарата към компа (и нямаш готино кубе и микрофон). Та някой използва ли такова нещо, било то от ефект или софтуерен ?

 

За сега съм се спрял (след като направя няколко симулации на protel) на спиикър емулатори на маршал, amz, hughes & kettner и V-tvin на mesa boogie (дано да стане готин симулатор ..)

та кажете си мнението ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали някой се е изкефил като свири с процесора си и казва, ДА едикой си кабинет емулатор или там нещо подобно е готино и като записвам или свиря го използвам.

ПС: сега ръчкам (че няма кво да правя на работа) на меса буги един емулатор, ама нещо не ме кефи неговата ачх и ще гледам малко да го променя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично едни от по-добрите спикър емулатори да не и най-добрите(ако говорим за спикър емулатори, а не за предусилватели) са тези на Palmer. На H&K Редбокс не е лош (Тюбмана спикър емулатора му е Редбокс или поне така твърдят тези от Н&К хехехе), на Маршалите не струват, на процесорите са горе-долу...на Кох преампа дето го имам спикър емулатора и той е so-so...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тубмана е подобна схемата с тази на редбокса, и нея е разглеждам, много интересна ачх има, подобна ачх има и на този маршалски симулатор дет намерих.

 

Митко nalbantov (предпочитам Митко да ти казвам от колкото Налбантов ;) )

амии мисля да направя, както вече писах преамп, може и с корекции може и без, спиикър кабинет симулатор... или там както се водят. Та идеята е просто да питам кой от кво се е изкефил ;)

иначе схеми много в нета, сега гледам кои стават и кои не.

скоро (не знам кога) ще гледам да го направя и да видим дали става за нещо.

Аз на моя процесор за бас (корг ах1В) имам там някви 4 различни вида, и то е според зависи от тва на което свиря, но понякога ги пускам, понякога не ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много от спийкър и амп-симулаторите, доколкото ми е известно, самият хардуеър представлява микрокомпютър, а симулациите са на софтуеърна основа, така че не е само до схемите. Софтуеърния код подсказва на хардуеъра специфични параметри, по които трябва да се "държи", за да наподоби електронните процеси, които се извършват в съответния усилвател или спийкър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армаг...хем си прав хем си не B)

Мисля (игааа! ), че малко ги пообъркахме нещата.

 

В процесорите си е точно така както пишеш. Всичко (почти) е софтуер, но в специализираните спикър симулатори всичко (или почти) си е аналогово.

 

@Никифена, е подобна подобна ама нали знаеш разликите са в детайлите хехехе :D Мен персонално Тюбмана страшно ми харесва..... изключително добър предусивател....страхотен звук вади...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tюбмана има относително добра симулация, но най-добрите спикър симулатори за мен са на Palmer ( с риск да се потретя) B) Ама и Тюбмана да стане пак евала дюд! ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu, прав си, точно аналогово ще бъде това.

точно на Тубман-а съм се спрял като най-добра симулация.

Здрасти понеже прочетох че се занимаваш със правене на "ефекти" най общо казано та исках да те питам занимавал ли си се с правене на Wah-Wah понеже изнамерих доста схеми ама потенциометъра е доста скъп става въпрос за "Hot Potz" та ако може да споделиш малко информация за ще съм ти блгодарен B):D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се "занимавам" със кабинет-симулации.

Погледнете ей този линк:

 

http://www.soundclick.com/bands/3/destructivepotential.htm

 

там нещата са записвани по следната схема: китара -> zoom GFX-4 -> PC -> software cabinet emulator (дообработка на записания вече файл)

За съжаление сайта иска регистрация, което пък си има предимства щото всеки може да си качва мп3. Благодарности на Synchu за линка!

 

Въпросният емулатор е изцяло софтуерен, под Cool Edit и както се досещате не е в реално време. Аналогово според мен е невъзможно да се постигне.

 

След малко ще пусна тоя линк във форума за авторска музика за да ви чуя мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех... е спикър симулатор се демонстрир'в'а много трудно според, щото е въпрос на вкус за звука, който ще минава през този симулатор... ето едно дето е с него записвано:

www.soundclick.com/mwproj/ и там massive слушаш, то е само 30 секунди семпъл некъв.

 

Тия дни ше драсна нещо dry.

 

п.с. благодарностите за соундцлицк ги префърлям на Налбантов, който "индиректно" ме светна за сайта...хехехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Какво става със проекта (ако мога да го нареча така) отностно спиикър симулацията.

След малко проблеми с Протел-а направих следния симулационен модел на няколко от по-известните симулатори на говорители (или по-точно на тези които имам).

снимка тук

Интересното е, че идеологията на всички тези схеми е подобна. значи на картинката се вижда, че всички имат подобни характеристики. Всички имат повдигане на честотите от 3-4Кхц, последвана от голяма стръмност (някъде между 14Дб/октава и 20Дб/октава, според различните симулатори). От ляво има подобна характеристика, като стръмността започва от 100тина херца.За тези дет не са наясно какви са тези линиийки и тн, ще кажа, че това е амплитудно-честорна характеристика. като по Х е честотата а по Y са децибелите. При студиийните монитори се цели тази ачх да е една права на 0Дб (с леки изменения но няма да навлизам в тази тема). Също така е интересно, че повечето имат добре изразена така наречената "фендерска" дупка в средните честоти (донякъде това е и лястовичката дет всички обичат да правят на еквалайзера на уинамп-а или на джобния си мп3 плеър).

Така направил съм симулации на следните схеми (естественно типично по нашенски съм изнамерил оригиналните схеми)

на меса буги на в-туин и на триаксис

на Х&К на спиикър симулатора на ред бокс

на маршал (каде без тях)

и на още 2, на които изнамерих схемите - амз и стонедтон

За сега големи надежди хвърлям на меса буги, Х&К и на маршал.

 

Всичко това за сега е симулирано само на компютър, не е направено на платки и тн, но скоро и това ще стане.

Още comming soon....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.