Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е този микрофон?


newwave

Recommended Posts

rsz_img_20190124_160415.thumb.jpg.e00619c556d1bd1e7510ebab7bd40c10.jpgrsz_img_20190124_160444.thumb.jpg.4be05ff477f956bb3f84cd36ccbf0a63.jpgrsz_img_20190124_160600.thumb.jpg.f1155e5b6e5694fdd2ceb73630b1cc31.jpgrsz_img_20190124_160554.thumb.jpg.f8e50619f0f135c99f3bcc1f077fad89.jpgЗдравейте, някой може ли да ми каже какъв е този микрофон? На него нищо не пише, може би някога е имало някакъв надпис но може би е изтрит от времето. Някакъв стар шур ли е? Звукът му определено не ми харесва, много е далече от динамичният микрофон който най-добре звучи за моят глас и маниер на изпяване - akg d65s. На капсулата преди имаше дунапренено дискче но беше паднало и го ползвах без него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, възможно е... Или пък просто да е доста стар микрофон, много солидно е направен от качествено никелиран месинг, тежък е и капсулата се вкарва по интересен начин така че лесно да се смени и не ми изглежда китайска разработка... Микрофона му личи, че е изработен отдавна, с много следи от употреба и оплетката на кошницата е малко отвърната и с окиси, явно е бил във влажна среда. За звукът не знам, някой хора биха го харесали може би, аз просто харесвам характерния звуков подпис на akg d56s заради топлия нисък край когато се пее отблизо с цункане на кошницата :  ) Тук разбира се липсва, а заради липсата на меко окачване на капсулата се получава един резонанс металически. Ако се говори или пее от нормално разстояние такъв резонанс няма. Абе не знам, може и китайски да е, ама в момента е единствения динамичен микрофон който имам като се изключи един евтин akg d44 s, който звучи много по-зле във всички отношения. Още една подкрепа за китайската теза е, че не виждам къде може да е имало надпис с марката и модела, освен на пластмасовия пръстен, ама толкова некачествен надпис, че да се изтрие... Шашава работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.