Jump to content
Българският форум за музиканти

още една тема за рефрет


Recommended Posts

Не е дискомфортно усещането на сатенирани позиции, завършени с фина шкурка. Сега си въобразявам, че имаш по натурално усещане за плъзгането и леко съпротивление (глупости).

Разликата обаче (ако я има изобщо) е несравнима с това, да минеш на по-голяма дебелина струни и да бендваш.

Иначе си прав, че трябва да се завършва докрай - най-малкото изглежда леко недовършено. След нова година може да си поиграя с левълинг на един бас (евентуално да му подобря екшъна). Ще съм по-подготвен, и няма да оставям полирането.

Пожелавам приятно прекарване на вечерта и плодотворна нова година, с резултати в свиренето, без вманиачаване по оборудване.

Сори че се нервирам - мъча се с кашкавалените ръце да свиря некви неща.. ни алтърнейт пикинг, ни легато, ни мисъл, за познания по хармония, акомпанимент и цели парчета да не говорим... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,комфорт-требва да можеш да изкарваш звук от всяка талпа и това е от ръцете.Аз кво да кажа - на Гибсън СГ - сравнително високи позиции,Токай 84г- винтидж,тънки, и най големия ташак е че не са мръднали за тия години - пробвах с магнит-не е стомана,материал балиго.Фендер с поизядени  позиции ,малко си играх,но още може като левълинг и се свиква,то от свирене се поизшлайфаха..Никоя не ми е неудобна.А някои и фингърборда дълбаят,че им пречи-за всеки влак си има пътници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои неръждаеми сплави не фащат магнит...

Пак ми се въртят глупости в главата, имам китари да си свиря, и бас, но... Нямам теле..

Неоригинално разбира се, най-много скуеър. Гледам един уошбърн, който тр. да е читава китарка, но не ме кефи формата на главата. Мн. далеч от теле. Кво теле е тва.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.