Jump to content
Българският форум за музиканти

solist

За Варна (Тя наистина търси авторска музика) - Търся съмишленици за правене на авторски песни

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Търся музиканти-съмишленици за производство на авторски песни в стил рок, бийт, хард рок и други. Критерий: МЕЛОДИЧНИ композиции. Отнася се за Варна. Необходими качества: идеализъм, вдъхновение и възможност за репетиции поне 2 пъти седмично. Без ограничение на възрастова граница - от 18 до 80 години. Композирам, пиша текстове, пея и свиря на ритъм китара и бас. Имам доста опит и в звукозаписа. Имам около 40 готови авторски песни. Който  приема да застане под това знаме - е добре дошъл за да поставим основите на една специфична музика в уникален град като Варна -  и това да е нещо по-различно. Девиз: Всичко е възможно, когато има екстремна доза вдъхновение и зелена светлина от Бога!

Редактирано от solist

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Търсенето на музиканти-идеалисти, които да свирят и творят за УДОВОЛСТВИЕ - продължава. Имате идеи - елате да ги реализираме заедно! За мен най-важното е постигане на приятелство.  Меки, коректни и ненадути отношения в групата. Когато балона се надува и надува - после лесно се спуква! По възможност предпочитам "стари кучета" - защото сме закърмени с мелодична музика. Но и млади - (без траш и подобни стилове) са добре дошли.Не мислете веднага за свирене в клубове,  тези клубове са толкова застинали в една-две банални форми,  че групите преди участия се чудят кои свои стари и нови приятели да поканят, че да има някой да ги слушз :) Освен това- не само във Варна има рок-клубове. На други места има  дори и по-демократични  такива и с голяма свобода да си свириш каквото искаш. Опитайте във Варна да сте свободни  в това отношение - и пак ще говорим :)А Имената (звездите) в бранша отдавна пеят едно и също - и как не им писва - не зная. Ако създадем музика базирана на приятелство - всичко друго ще се нареди като с магическа пръчка! Най-приятно се работи с непрофесионалисти. Не сте Ричи Блякмор? Ами страхотно! Бъдете себе си - бъдете аматьори - в това има най - много чар. Ричи ще повтаря концерти базирани на песни  на пърпъл и рейбоу - докато е жив :) Професионалистите имат обременено мислене, печеленето все им е в акъла  и  започват като по правило да се съобразяват непрекъснато с евентуалната публика. От там  - и авторската музика  се пише с клишета и започва да прилича на нещо, което вече отдавна е изконсумирано. Предложението ми е за освободено мислене по музикалните въпроси - експериментиране в различни стилове - но на всяка цена - мелодични. Китари с дисторжен - да! Но над тях да има изградена мелодия а не само ръмжене заради самото нагряване. Да опитаме с авторска музика - ако не се получи удоволствие от това - всеки ще е свободен да се оттегли безпроблемно. Каква е другата ви възможност.? Да разбиете с глава стената от трибюти, които са определени с график месеци напред. Ами и това е опция :)

Редактирано от solist

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Допълнение: Ако имате положени основи на подобна група - тоест да ви трябва вокал свирещ ритъм китара или бас китара - съм навит да опитам. Важното за мен е да има приятелство и вдъхновение за правене на музика. Не държа непременно аз да съм организатора на един такъв процес. Даже в един такъв вариант (включване към вече обособена формация) - за мен ще е по-лесно. Особено ако имате къде да репетирате. Разбира се говоря за група предпочитаща да произвежда авторска музика  Трябва да се отчете и факта, че съм от по-старото поколение музиканти и евентуалната спойка с хора под 50 годишни ще е по-трудна.

Редактирано от solist

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Lucifer
      Здравейте, аз съм фронтменът на новосформираната classic rock – grunge група Fallen и си търсим барабанист. За момента сме в състав аз – китара и вокал и басист-беквокал. Ако ви се свири не само за забавление, но и искате да се развивате, пишете ми!
    • От mrdurandt1
      Интересно ми е да прочета коментари, мнения и критики относно това парче. Музиката и аранжименtа са мои. Текста е на един приятел а вокалите са на Racquel Roberts. Пишете на воля
    • От Terry 12
      Здравейте, на 20 години съм и търся група в Пловдив (наскоро се пренесох тук), по възможност с оборудвана репетиционна , тъй като цялата ми апаратура е в родния ми град (Мездра). Свиря на барабани, с досегашните ми групи съм свирил главно кавъри (Металика, Гънс н Роузес, Грийн Дей, Нирвана и тн.)както и няколко авторски парчета.
      Имам опит с участия и свирене пред голяма публика.
    • От tomator
      Здравейте,
      Ние сме вокалист, китарист и басист, които търсим барабанист в сферата на рока и метъл-а. Групата е нова.
      Засега сме започнали с кавъри на парчета на групи като Alice in Chains, Tool, Audioslave, Soundgarden, Zeppelin и др.
      Изисквания:
      -  да има барабани 
      - да има поне един свободен ден в седмицата за репетиция
      - да отделя време за 5 авторски/кавър парчета в седмицата
      Поздрави
    • От LP1
      Здравейте,
      ТЪРСИМ ХОРА ХАРЕСВАЩИ МОДЕРНА РОК МУЗИКА, ЗА СЪЗДАВАНЕ НА НОВА РОК ГРУПА. АКО ИСКАТЕ ДА СВИРИТЕ В ГРУПА С ДРУГИ МОТИВИРАНИ СЪМИШЛЕНИЦИ, ДА СЪЗДАВАТЕ НОВА МУЗИКА И КАВЪРИ, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ … СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС.

Разполагаме със студио за репетиции, инстументи и т.н. в гр.Харманли, но разбира се това не пречи да работим с хора от региона, Хасково, Димитровград, Свиленград, Любимец, Симеоновград и т.н. които да отделят поне няколко часа седмично за репетиции.
      ТЕЛ: 0988/87 07 57

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.