Jump to content
Българският форум за музиканти

Mooer Radar - кабинет симулатор


emosms

Recommended Posts

Някой има ли въпросната машнка - Mooer Radar, да сподели впечатления?
Има доста ревюта за възможни сетъпи. Не поствам клипове тук, защото ще флуудне поста с видео превюта (нз. как да ги махна).

https://www.youtube.com/results?search_query=mooer+radar
Все пак, ако намерите клип, където не се ползва хай гейн, а по-блусарско звучене, по транспарент с брейкъп (без клипа с китаеца, където саунда честно казано не ми харесва), ще е интересно.

Интересува ме в какви ригове сте го ползвали.
Възможно ли е да сложиш най-просто камионче с драйв преди ефекта (както описват).
Ако ревърб/дилей ефекта е преди кабинет (и пауър амп) симулацията на радара, ок ли са нещата.
Доста важен момент - как звучи на слушалки !!! Било то директно в радара, или през пулт/ слушалков или друг усилвател.

Не на последно място, впечатления от други такива симулатори. Но тази машинка ми е най-симпатична.
Ултра компактна, доста смислено подредена функционалност, зареждане на IR.
Moже да се ползва и за симулация на амп/кабинет за бас китара доколкото разбрах, което също ме интересува.
Други варианти за кабинет симулатор, по-скоро ако са по-евтини
 

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В концертна ситуация подобни машинки просто не стават. Може нещо компромисно, ако съвсем не става да се мъкне усилвател - и от основно за чист звук.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да сложиш най-просто камионче с драйв преди ефекта (както описват). - Да
Ако ревърб/дилей ефекта е преди кабинет (и пауър амп) симулацията на радара, ок ли са нещата. - ДА

 Конкретният не съм пробвал.

Пламен е прав, че по добре е да свириш с амп.

Но спийкър симулаторите си имат приложение. Може да си носиш за бекъп.

Може да си свириш и записваш вкъщи с тях.

 

Примерно за блус - Бос блус драйвър и спийкър симулатор, алтернативно Screamin blues, той е подобен, но с вграден симулатор.

Аз ползвам лампови Ви-туин Меса и Тюбмен ХиК, с вградени СС.  

 

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за вкъщи ми трябва, и ми се ще да звучи добре на слушалки !!!
Защото някои неща, въпреки вградената им амп и каб симулация, през говорител звучат що годе прилично, но на слушалки - не особено.

Целта е, когато свиря да не ползвам комп, аудио интерфейси, софтуеър и още сума ти глупости, които са ми писнали.
Комп. и т.н. само когато се опитвам да правя запис. И записа ще е без обратна връзка от интерфейса, софт симулации и DAW.
T.e. или ще записвам през външен риг със симулатора, или ще мониторвам през симулатора, докато записвам клийн саунд в DAW.

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trescab не е IR. Най-вероятно е само EQ имитация на АЧХ от кабинети/ микрофони.

Ето друг вариант, около същата цена:
http://www.hotoneaudio.com/products/Binary/Binary/2018/0224/262.html
Изглежда по-солидно от радара. Минус е, че няма EQ, за разлика от радара, но пък има повече симулации.

На първо време мисля да се заиграя със zoom G1 on. Винаги мога да го продам с минимум загуба.
Има доста амп и каб симулации, с интересни параметри за базикане + линеен и параметричен EQ, които могат да се слагат където искаш по веригата.
Mогат да се редят до 5 ефекта. Ако добавиш znr + драйв + амп/каб + реверб, имаш слот за един вид EQ и до там.
(което може да не е достатъчно, ако основния звук на симулациите не те кефи....).
Другия вариант е zoom ms-50 G. Там се редят до 6 ефекта, симулациите са по-малко, но уж от по-висок клас (от zoom g3 или g5).
Има възможност за един ефект повече, но е и прилично по-скъп от G1 on.

Както и да е, някой пробвал ли е Hotone BInary CAB ??

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тубофили тубофили, ама когато не си го чуеш в слушалките....:D

Вчера бяхме в една репетиционна. Обичайния мазал - не чуваш какво свириш като тонове и се водиш по ритмиката. Като не знаеш добре нещата - мазала е пълен. Дори за репетиции търсим решение за слушалков мониторинг, камо ли вкъщи. 

Колкото до тубофилството - каб симулатора бих го ползвал и за това - да изкарам саунда от 1, 2 недовършени лампови проекта, и да го вкарам в слушалки/ интерфейс :D.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Radar + Mooer 005 (EVH) и съм си доволен :) От всичките им заредени IR-a реално ми харесват около 2-3, но пък винаги може да се купят по-качествени, което все повече обмислям. Ако си в София и много се чудиш може да измислим нещо да ги тестваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, днес по случайност бях в софия. Част от времето беше вълнуващ престой в кола, около пазарче, в прекрасния квартал хаджи димитър :D.

По принцип нямам път натам, но благодаря. Ще се спра малко с покупките. Взех един зуум г1он, с надежда че двуканалния параметрик ще свърши работа. Засега успях да го пусна .... ВЕДНЪЖ.. Май звучи една идея по добре на слушалки, не ме подразни, но въобще не съм си играл с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

От няколко месеца имам един конкурентен продукт - Nux Mini Studio, купих го закъмто 140 лева. Основната му цел е да го ползвам за IR след пиезо изхода на китарата в акустичната част от рига. Мноог по-добре стават нещата с него!

Друго, за което смятам да го изпробвам и евентуално използвам, е да "обработи" сигнала между бас/бас преамп и централното. Понеже всички опити да вкараме/запишем ДИ бас сигнал при свирене на живо/мултитрак записи са ми съмнителни - едно оцъклено и попръцкващо се чува. И няма нищо общо с това, което се чува директно от ампа. То и китарния сигнал с микрофон никога не е 1:1 в това което чуваш въздушно (все пак имаш само close mic), но поне е доста по-близо. А тия ДИ бас сигналчета... не ми харесва резултата изобщо!

Като недостатъци на продукта мога да посоча:

  • Вградените импулси са средна хубост, по-добре да се инвестира време в набавяне и инсталиране на "външни" такива, разликата е съществена;
  • Входът му клипва ако вкараш нещо с високо ниво (линейни преамп сигнали);
  • Няма ДИ изход и ако искаш да пращаш сигнал по дълги кабели до РА... може би трябва с допълнителен ДИ бокс (аз даже си купих един, но още не съм го тествал в бойни условия).

Не мисля че е замислен като джаджа за живо свирене, може би по-голямата им версия е подходяща за това. За в къщи на слушалки е идеален. Но ако се помисли и нагласи рига откъм входове/изходи/нива може да стане и за концерти.

П.П. За записи изобщо не виждам смисъл да се използва такъв продукт. Записваш си ДИ и същия импулс може да го нахакаш софтуерно. Плюс това ти остава варианта да подменяш/комбинира/донагласяш в микс процеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas Сори за офтопика, ама в този ред на мисли, пробвали ли сте сигнала от майк пред басовия кабинет? Аз тоя подхох съм го виждал само на големите сцени и по клипчетата, ама предполагам, няма да е толкова лека задача, най-малкото ще влезнат "гнусотии" (bleed) в сигнала към мултитрака ...

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.