Jump to content
Българският форум за музиканти

Звук


assoass

Кой звук най- много ви допада!  

35 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Интересно ми е да чуя вашето мнение! Записите са правени съвсем неангажиращо в нас и без никакви обработки. просто "бум" баса в компютъра и REC.

 

А и също така (знам, че е малко глупаво) ми е любопитно дали някой т звуците ви напомня за звука на някой басист?

 

Ето и линковете.семплите са кратички- по 350 кб и, надявам се, няма да има проблем с дърпането...

 

нек позиция

бридж позиция

нек+бридж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: Ти май си знаеш какво ще ти кажа - нек-ът ме кефи наистина повече, :inlove: няма как...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh: Ти май си знаеш какво ще ти кажа - нек-ът ме кефи наистина повече, :inlove: няма как...

Бсолютно :exclaim:

И средното положение е гот но бриджа е за други работи :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

neck+bridge гласувах и аз... ма айде пусни някой път и малко с пръстчета, че така само слап... малко разнообразие да има :D

 

 

П.П. Преди малко тъмо слушах семпълчета на едни кустом адаптери- slap-а им звучеше зуппа :D ... ама с fingerstyle-а... беше един пърдящ звук... зуе, ного зуе :godbless: . Но то си е до лично предпочитание, както знаем :think:

 

П.п 2: и най вече махни тва "туп-ц, тудуп-туп-ц", че нещо разминавка се получава :bravo::blink::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто имам нов бас (3 години, че и повече вече) свиря със следната настройка 100% нек адаптер (щот е MEC и ме кефи звука му) и 10% максимум на бридж адаптер....

Тези 10% ги вкарвам поради 2 причини

Първо да не седи адаптера така да бездейства :cheers:

и второ да вкара нещо от него си.. звука да е смесица от 2 адаптера, макар, че той вкарва много малко от себе си (за бридж адаптера говоря)

 

Чакам скоро 1 приятел да ми донесе MEC бридж адаптер, надявам се до 2-3 месеца да се върне от германия :cheers:

Тогава със сигурност ще си променя малко настройката на адаптерите ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах още в началото, ма забраих да спомена.

 

Най-много ме кефи звука на neck адаптера ти :cheers: На моя бас също - може би щото нек-а ми е DiMarzio Split P и като си пусна бридж-а (оригиналният на стагг) и ми се ще да не съм го пускал :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве тримата ми любими басисти:

 

Леми

Рекс

Харис

 

свирят с яко требъл, така че може и на требъл да свирим :happy:

 

А всъщност е друг въпрос дали свирим на Бас или на Бейс хехе! :D

 

 

So - BRIDGE!

Междудругото това да свирим ниско и елемнтарни неща е нещо като музикалният вариант на еврейската пропаганда - китаристката пропаганда ;)

хахаха

(надявам се схващате, че се шегувам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Междудругото това да свирим ниско и елемнтарни неща е нещо като музикалният вариант на еврейската пропаганда - китаристката пропаганда :happy:

хахаха

(надявам се схващате, че се шегувам)

пич, може да се шегуваш, ама съм попадал под ударите на тази 'китаристка пропаганда' ;)

 

сега насериозно - за фрагмента най допада N+B

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Междудругото това да свирим ниско и елемнтарни неща е нещо като музикалният вариант на еврейската пропаганда - китаристката пропаганда :happy:

хахаха

(надявам се схващате, че се шегувам)

пич, може да се шегуваш, ама съм попадал под ударите на тази 'китаристка пропаганда' :D

 

сега насериозно - за фрагмента най допада N+B

китаристи = евреи

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.