Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
greenwood

Качвате ли си музиката в Spotify?

Recommended Posts

Аз да.

Самият аз ползвам Спотифай за слушане на любима музика и откриване на нова. 

Съответно ме топли мисълта, че и мен ме има там, колкото и малко слушания да имам. 

Любопитно ми е каква част от активните тук качват авторската си музика в Спотифай и подобните платформи.

• Like 1

Здравей, с моята група обмисляме подобно нещо. До колкото знам, за да качиш музика трябва да се регистрираш в дистрибуторска...ски сайт, които от своя страна качват музиката ти в спотифай, айтюнс и т.н. Естествено трябва да си платиш, това което се чудим е дали има как да се качи музика в спотифай без да плащаш и разбира се без да получаваш пари за слушанията.

• Like 1

От моето скромно проучване преди няколко месеца разбрах че вариант да се качи безплатно музика в Spotify - няма. 

Трябва да се сключи договор с някой от Агрегаторите на права които работят със Spotify - има различни схеми на плащане, еднократна такса на песен завинаги, или месечни такси на песен и т.н. Ето едно добро четиво по въпроса: 

https://aristake.com/post/cd-baby-tunecore-ditto-mondotunes-zimbalam-or

• Like 1

На 10.01.2019 г. at 10:41, MrDeath написа:

Здравей, с моята група обмисляме подобно нещо. До колкото знам, за да качиш музика трябва да се регистрираш в дистрибуторска...ски сайт, които от своя страна качват музиката ти в спотифай, айтюнс и т.н. Естествено трябва да си платиш, това което се чудим е дали има как да се качи музика в спотифай без да плащаш и разбира се без да получаваш пари за слушанията.

На мен ми се струва, че ако с групата сте сериозни, трябва задължително да набиете едни 30-40 долара годишно, за да ви има по платформите. Реално тези пари разделени на няколко души са равни на няколко левчета на човек на месец. От това че ви има по платформите няма да изкарате никакви пари, но поне ще ви има на картата на света. 

На 10.01.2019 г. at 13:21, JetMan написа:

От моето скромно проучване преди няколко месеца разбрах че вариант да се качи безплатно музика в Spotify - няма. 

Трябва да се сключи договор с някой от Агрегаторите на права които работят със Spotify - има различни схеми на плащане, еднократна такса на песен завинаги, или месечни такси на песен и т.н. Ето едно добро четиво по въпроса: 

https://aristake.com/post/cd-baby-tunecore-ditto-mondotunes-zimbalam-or

Аз наскоро преминах от CDBaby на DistroKid. В общи линии няма съществена разлика. Детайлът е, че при първите плащаш такса за всеки нов твой рилийз, а при вторите плащаш годишна такса без значение броя на рилийзите. За музиканти, които искат по-често да пускат неща в платформите (няколко пъти годишно), DistroKid излиза по-рентабилно.

От това което видях на https://distrokid.com/ - плащаш 19.99$ на година и качаш колкото парчета искаш - ако е така наистина ми се струва много добре, 40лв на година са нищо.

• Like 1

CDBaby e еднократно и завинаги. В момента имат промоция 29 долара за албум. Към тях добавяш и 20 долара за баркод