Jump to content
Българският форум за музиканти

Да изтактуваме Пиацола?


Recommended Posts

Здравейте и привет на всички.Извинявам се предварително за обикновенното ми питане.Не съм начинаещ , мисля че темата би била интересна за някои.

Обикновенно когато разучавам ноти, първо тактувам всички ноти и нотни знаци за да вникна в нюанса на мелодията, после в повечето случаи махам паузите и според нотописа влизам в такта, в случая 4/4.Избрал съм тези два пасажа, които са еднотипни.Защо в първия накрая свиря като един такт фа четвъртина и до осмина Срещал съм подобни случаи и в други аранжименти.Маестрото на аранжировката е един от най добрите изпълнители на Пиацола за класическа китара.

 

 

 

2018-12-14 18.15.11.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана въпроса ти. Нотите са пределно ясни. Какво по-точно питаш? Погледни си терминологията. Мисля, че казваш “такт” на нещо друго. Цялото това, което си оградил е един такт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът му идва от това, че не ги възприема като различни гласове, а всъщност посоката на чертичките достатъчно ясно показва коя нота от кой глас е.;)

В двата маркирани такта, първият глас на горния завършва с 'ре' (четвъртина с точка) и 'до' (осмина), докато на същото място в долния имаме 'сол' (четвъртина) и двете осмини 'фа-си' (като 'си' отива с легатура в следващия такт). Онова 'фа' горе (четвъртината), за което говори е от съвсем друг глас и съвсем логично се намества между четвъртината с точка и осмина на първия глас като ритмически попада точно на точката (образно казано), а половин време след него влиза и горната осмина 'до'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието.Имам дългогодишно прекъсване в което не съм свирил и явно теорията ми куца

Yamaha е прав че не разделям нотите на горен и долен глас, от тук ми идва объркването с тактуването.

Ще погледнете ли, моля ви нали сега правилно го тактувам (четвъртината пауза не съм я включил)

Като втория пасаж, който съм дал за пример, първата половина от такта трябва да я изсвиря като две четвъртини.

2018-12-16 11.02.01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.