Jump to content
Българският форум за музиканти

евтини микрофони


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

ровя се за микрофони кви има на пазара и набарах тука едни супер евтини:

 

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_large_diaphragm_mics.html

 

направо не мога да повярвам 4е едиин такъв микрофон може да струва от 60 до 160 евро, като SCT700 дори е с лампов.

 

Някой 4увал ли я е тая фирма, пробвал ли е не6то ?!?!

 

4есно да си призная за тия пари мисля да пробвам някой модел

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай - чуй - пиши и другите да знаят :rolleyes:

 

Лично аз съм скептичен, но пък от проба глава не боли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай - чуй - пиши и другите да знаят :rolleyes:

 

Лично аз съм скептичен, но пък от проба глава не боли.

 

абе това което намерих като рецензии из нета е все добро. пи4оете са супер доволни дори от най евтините модели и само добри не6та пи6ат. Не били китайски еФтинджази доколкото разбирам

 

Май 6те поръ4ам 2 да пробвам и единият после 6те го върна

 

Поздрави

Алекс

 

п.с. абе кви са тия лампови ... мене мноо извънземно ми зву4и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля, че става въпрос за микрофон с лампов предусилвател. Поне на английски не съм виждал понятие vacuum tube microphone. Може и да греша де

 

едит: в гугъл намерих няколко такива машинки и верно си е кондензаторен микрофон с вграден преамп с 12ах7 лампа. Ама цените им не са много приемливи

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

large diaphragm tube microphone - SCT700, SCT800 и SCT2000

 

с 12AX7B лампа са ...за къф 4еп е оба4е не знам - май дава по мек и готин звук

 

 

айде поръ4ах SCT700 ... дано само като пристигне жената не отвори вратата 4е ве4е 6а ме убие.

 

6те драсна един репорт дали си струва и къв саунд вади.

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, за да се възползваш от характера на ламповото стъпало :rolleyes: Може би и като е вграден т.е. няма дълги кабели преди предусилвателя, се избягват някои шумове, защото после сигнала би трябвало да е по-силен. Поне аз така си го обяснявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде интересно! Не ви ли прави впечатление, че SC440 например е дори USB?

И само 55евро. Има и пластмасово куфарче!

Интересно що за Аналого-Цифров Преобразувател(остава да е 24b/192kHz) и USB интерфейс , че и микрофон (с предусилвател за да докара сигнала до АЦП) за тези пари.

Като се разпределят парите между отделните елементи, такси, данъци( Offers include 17.5% British VAT ), транспорт и печалби(поне 30-40% за всеки по веригата), Колко стотинки ли се падат на качеството? Или то изобщо не влиза в сметката? Излиза, че ако го дадем във вторични суровини веднага ще сме на печалба от тежината на алуминивия корпус...

Може би бъркам, но не ми се връзва сметката.

Евтиния обяд няма как да включи качествена храна, не мислите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния обяд няма как да включи качествена храна, не мислите ли?

 

:rolleyes::rolleyes::)

 

Абсолютно съм съгласен, плюс това горе доло за тези пари има къде ,къде по испитани

и качествени продукти :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм по таз логика на Грег усилвателите са пълни боклуци щото са на нищожна цена спрямо западните такива :rolleyes:

 

При положение, че производството на един такъв микрофон е 5-10$ и всичко отгоре е печалба, всичко е възможно :rolleyes: Затва пробвайте и чак тогава знайте по много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз съм в Германия и до 2-3 дена 6те цъфне микрофона и 6те пи6а. Ло6ото е 4е само на HiFi и на компа 6те мога да го тествам а доброто е 4е до 14 дена по закон мога да го взрна без проблеми

 

... тъй 4е една проба няма да навреди. 6те пи6а дали става за не6то.

 

Поздрави

Алекс

 

п.п. еййй тия китрайци 6те изядът хляба на целият свят. Преди 3-4 месеца взех едни микрофони за барабани и бяха убиствени за парите които платих, а Shure примерно предлага само мик. за том за тия пари.

 

p.s.s i tochno za SC440 chetoh mnogo dobri otsivi i to ot malki studia

... ste se vidi tija dni koe sto

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния обяд няма как да включи качествена храна, не мислите ли?

Ама и в лъскав ресторан няма да ти сервират кофти обяд !!!

 

Thomann е една от няй големите вериги в Европа за музикални инструменти и обурудване. Аз не мисля 4е 6те продават буклуци - това е зле за имиджа а от там и за бизнеса им. Само няколко негативни отзива из нета и по4ват да губят пазарен дял - те го знаят това много добре.

 

А как става така 4е има евтини микрофони. Ми вси4ки изветни марки си правят миктофоните в Китай от много години насам. Китайците не са глупави и през вси4ките тия години са се нау4или как да правят микрофони. Нау4или са се как да отбягват патенти в ЕС и в USA и тези микрофони най-вероятно са произведени на линия на която успоредно се произвежва я Shure, AKG или не6то подобно. Преправят малко схемите да не ги съдят за плагядство (над 30% трябва да са разликите) като в пове4ето слу4ай сменят минимални не6та ....

 

 

Аре и 6те пи6а дали па верно не съм балък да мисля по тоя на4ин ... хехехе

 

Със здраве

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ама и в лъскав ресторан няма да ти сервират кофти обяд !!! "

 

Ако някой е работил в кухня на "къскав" ресторант може и да изрази несъгласие :greenangel: Но както казват хората "щом ти е вкусно, яж и не се замисляй какво е"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния обяд няма как да включи качествена храна, не мислите ли?

Ама и в лъскав ресторан няма да ти сервират кофти обяд !!!

 

Thomann е една от няй големите вериги в Европа за музикални инструменти и обурудване. Аз не мисля 4е 6те продават буклуци - това е зле за имиджа а от там и за бизнеса им. Само няколко негативни отзива из нета и по4ват да губят пазарен дял - те го знаят това много добре.

Това не е вярно. Томан продават каквото се купува. Това е основен принцип в бизнеса. Друг основен принцип в бизнеса е че получаваш това за каквото си плащаш :greenangel:

 

@7thstring - за усилвателите родно производство не си прав въобще, защото съотносително не излизат 7 до 10 пъти по-евтино отколкото аналозите им. А наистина качествен лампов кондензаторен микрофон за под 1000 евро нов, доста трудно можеш да намериш. Вкл. и микрофонните предусилватели, които Nikifena прави също не са 10 пъти по-евтини, когато ги направиш с качествени материали и с качествени транформатори внесени от САЩ например. Разликата, е от заплащането на труда и от неизбежно от административните разходи, които имат компаниите, а не от материалите. Които материали в каквито и количества да се купуват, ако са качествени няма как да бъдат чак толкова евтини. За качествения контрол и консистентността в работата на крайния продукт да не говорим. Това също струва пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал,да науча,колко струват усилвателите на Gregg,как се формира цената им и какво е ценовото им съотношение с т.н. "западни" модели,с приемливо качество.Също така,ще съм любопитен,да науча названията на някои читави професионални(нека приемем,че това означава - широко използвани за студийна и live работа)микрофони,произведени в Китай.

 

Питам,макар че изобщо не ми се слушат глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам,макар че изобщо не ми се слушат глупости!

 

вижте, съжелявам ако някой съм настъпил с не6тата които писах - това е само моето мнение и ни6то друго. ве4е съжелявам 4е постнах този тема. Микрофона съм го поръ4ал и към понеделник 6те е при мен. Дали 6те ми вър6и работа или не 6те видя но нямам намерение да се правя неволно на маймуна тука и да пи6а каквито и да е коментар. Кой колкото разбира толкоз, и кой колкото зане па толкоз - или както Левски е казал "на всекиму негговото". Не претендирам 4е разбирам тъй 4е 6те си мъл4а от тук нататък.

 

Сори пак и поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.